Як вигідно реалізувати врожай? Фінансові інструменти для аграрія

8 июля 2020 в 11:00

2835

Як вигідно реалізувати врожай? Фінансові інструменти для аграрія

Маркетинговий рік, що саме завершується, був не найкращим для трейдерів: зниження цін на світовому ринку та перебої в логістиці через карантинні заходи дали про себе знати. Тим не менше, агровиробники України негативних змін майже не відчули. Адже на внутрішньому ринку попит та ціни на зернові культури залишалися стабільними. Про те, чого слід очікувати від наступного сезону, розповів керівник департаменту трейдингу сільськогосподарською продукцією ALFA Smart Agro Андрій Риженко.


За словами фахівця, сьогодні всіх агровиробників можна умовно розділити на дві групи: тих, хто готовий вже зараз продавати врожай на світовий ринок, і тих, хто орієнтується на внутрішній ринок та чекатиме кращої ціни.

За останніми даними аналітичних компаній, загалом у світі очікується добрий врожай, а тому конкуренція на світовому ринку буде висока. Ми вже готуємося до того, що ціни на зерно будуть нижчими, ніж у попередньому сезоні, а ціна на кукурудзу, ймовірно, буде найнижчою за останні 5 років

Андрій Риженко.

Він також розповів про ті можливості, які пропонує департамент трейдингу ALFA Smart Agro, щоб агровиробники змогли отримати найкращий прибуток.

Форвардні контракти. Цей інструмент набуває все більшої популярності в Україні. Якщо в перший рік їх запровадження компанія відвантажила 10 тис. тонн продукції за форвардними контрактами, то цього сезону цифра виросла до 50 тис. тонн. Переваги форвардних контрактів у тому, що вони дозволяють зафіксувати ціну на визначеному рівні й не турбуватися про її коливання на світовому ринку. А у випадку співпраці з ALFA Smart Agro агровиробники отримують додаткову можливість: переглянути ціну в сторону збільшення один раз до моменту закриття контракту. Таким чином, якщо ціна на ринку зросте, агровиробник нічого не втрачає. А якщо ціна знижується, компанія бере ці ризики на себе.

Важливо, що у випадку підкріплення форвардного контракту аграрною розпискою, агровиробники можуть розраховувати на часткову попередню оплату.

Укладення договорів в іноземній валюті. Ціна на зерно на світовому ринку значною мірою залежить від курсу валют. ALFA Smart Agro пропонує агровиробникам оформляти постачання в режимі експорту та отримувати плату за врожай в іноземній валюті. Ця можливість доступна у випадку доставки продукції в порти України. Клієнтам надають всебічну інформаційну підтримку та супровід від моменту укладання угоди до закриття контракту.

Ці інструменти вже показали свою дієвість та вигідність для агровиробників. За сезон 2019-2020 ми реалізували 220 тис. тонн врожаю, що вдвічі більше, ніж у попередньому. Ріст відбувається шляхом збільшення кількості компаній-партнерів. Адже ALFA Smart Agro має високу репутацію як серед агровиробників України, так і серед іноземних покупців. Цього року ми отримували пропозиції від покупців з Єгипту, Туреччини, Тунісу, Марокко, Індонезії та ін. Тож ми маємо з чого вибирати та можемо запропонувати українським аграріям найкращу ціну

Андрій Риженко.

Нагадаємо, що компанія ALFA Smart Agro отримала сертифікат на відповідність вимогам ISCC (Міжнародна система сертифікації сталого виробництва та викидів вуглецю), а тому може постачати на європейський ринок ріпак та кукурудзу як сировину для виготовлення біопалива. А незабаром планують отримати сертифікат на постачання кукурудзи в Китай, що також дозволить пропонувати українським агровиробникам преміальні ціни.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх