Як точне землеробство допомагає знизити витрати агровиробникам

27 февраля 2019 в 15:40

3712

Як точне землеробство допомагає знизити витрати агровиробникам

Британський agtech стартап Hummingbird Technologies створив платформу, яка моніторить поле і створює карту для тракторів та іншої техніки. В компанії працює 40 співробітників і вона отримала майже $1,5 млн прибутку у 2018 році.


Детальні аерознімки для обробки софтвером роблять дрони, якими керують спеціально навчені пілоти. При хорошій якості камери на фото можна розгледіти кожну окрему рослину. Софтвер аналізує зроблені фотографії та вираховує кількість рослин в полі, їх висоту, об’єм зеленої маси, площу листків та ранні ознаки хвороб.

Платформа використовує комп’ютерне бачення для виявлення бур’яну через фіксацію надлишку хлорофілу. Вілл Веллс, засновник  вважає, що подібні дані за допомогою супутника отримати важче.

Ціна за послуги Hummingbird Technologies залежить від кількості даних, які потрібні користувачам та її можна зменшити, якщо замовник буде використовувати власні дрони для збору даних.

Дрон має за годину польоту покривати 500 га поля та бути обладнаним 100-мегапіксельною камерою з роздільною здатністю 0,5 см на піксель. Обліт потрібно здійснювати раз у 2 тижні, але для таких культур, як картопля, вони мають бути більш регулярними.

Бізнес-модель Hummingbird Technologies — поступовий рух від big data до штучного інтелекту. Оскільки вони не тільки збирають дані, вони ще й перетворюють їх на рішення для іригації або внесенню хімікатів.

Платформа надсилає інструкції у формі shapefile, де є геолокація та топографічні дані, які можна завантажити в польову техніку за допомогою флеш-накопичувача.

GPS використовується для управління трактором вже багато років, що дозволяє суттєво економити на пальному. На думку Веллса, їх продукт наступний крок у напрямку зниження витрат через підвищення ефективності.

Веллс вважає, що розпізнавання зображення схоже на сканування фотографій для тегування в Facebook або на технологію розблокування iPhone X та може допомогти в розпізнаванні хвороб рослин.

Технологія машинного навчання, яку використовує Hummingbird Technologies, схожа на платформу для аналізу профайлів та показу персоналізованої реклами в таргетинговій рекламі.

Hummingbird Technologies будує профайл поля, в який вносяться дані про погоду, ґрунт, що дозволяє створити інструкції окремо для кожного поля.

Інструкція виглядає як різнокольорова сітка, розбита на ділянки розміром 18,5 м² та вказує трактору скільки внести води чи добрив. Трактори мають бути обладнані форсунками, які корегують об’єм рідини згідно з вказівками shapefile.

За словами Веллса точне землеробство допоможе суттєво знизити витрати. Встановлення форсунок для точного внесення дозволить досягти економії на рівні 10%, завдяки регулюванню подачі добрив на основі даних про висоту рослини та вмісту азоту.

Про використання штучного інтелекту в сільському господарстві можна прочитати тут.

Джерело: forbes.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх