Як святкують закінчення жнив у Biligrain?

23 сентября 2021 в 16:17

2612

17 вересня 2021 року в селі Кузьмин, що на Хмельниччині, на території господарства насіннєвої компанії biligrain відбулося святкування закінчення жнив 2021. Свято врожаю було проведено у тематичному українському етно-стилі.


Компанією biligrain було відтворено найкращі українські традиції, а саме обряд обжинок. Жнива – це етап господаоської діяльності людини. В Україні з жнивами зв’язаний величезний пласт обрядової культури. Обряд обжинок полягав у тому, що женці збирали останній сніп з урожаю, прикрашали квітами, колосся зав’язували червоною стрічкою, взявши його тричі лівою рукою, схиляли до низу, землю серпом орали, пригинали колоски – витрушували в землю, передаючи назад землі дух рослинності, на той рік.


Жінки вибирають з-поміж себе найкращу дівчину й дають їй у руки останній сніп. Потім дівчина йде полем і селом попереду, а інші люди за нею слідом, співаючи. Господар заздалегідь готує святковий обід і чекає на урочисту процесію. Він приймає сніп з рук дівчини, даючи їй натомість гроші.
Господар давав викуп і запрошував женців до столу, а обжинковий сніп ставив у хаті і зберігав цілий рік. Починали сівбу з цього зерна. Як перші колоски, так і останні впливали на долю майбутнього врожаю.
Усі гості компанії biligrain, агрономи, комбайнерами, механізаторами, усі ті хто приймав участь у зборі врожаю, були одягненні в українському стилі та пронесли останній зібраний сніп селом Кузьмин, співаючи обрядові пісні під супровід оркестра, до господаря, засновника компанії – Олега Білявця. І хоч зернові тепер збирає техніка, в центрі селища лунали ті ж пісні, що і сотні років тому, коли женці поверталися з поля.


Ми змінюємося, змінюється світ, але в піснях і вишиванках живе частина нашої пам`яті, яка робить нас з різношерстої юрби народом. І знову, як колись, люди несуть по вулиці сніп, закликаючи всіх єднатися: і тих, хто чує їх зараз, і тих, хто співав цих пісень раніше, і тих, хто співатиме їх в майбутньому.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх