Як розвиваються аграрні стартапи в Німеччині?

27 июня 2019 в 17:41

4233

Джерело фото: agfundernews.com

Джерело фото: agfundernews.com

Які німецькі AgTech-стартапи отримали підтримку від інвесторів та уряду країни в минулому році?


За даними AgFunder та  F&A Next 2018 року Німеччина зайняла 4 місце серед усіх країн ЄС за обсягом інвестицій в агропромисловість, уклавши 21 угоду вартістю $109 млн. Більшість цих угод орієнтовані на технології харчової промисловості. Високий науковий потенціал дозволяє країні масштабувати AgTech стартапи на міжнародному рівні. 

Функціонування AgTech стартапів на ринку Німеччини

Минулого року AgTech-стартапи отримали €29 млн інвестицій — це найменша частка серед усіх стартапів країни. Понад 30% AgTech-стартапів працюють над рішеннями для виробництва та переробки рослинної продукції, ще 10% розробляють інновації для сільськогосподарської техніки.  

AgTech-компанії орієнтуються на весь ланцюжок продовольчої цінності, вирішують питання простежуваності, прозорості і розробляють складні інструменти для збору даних за допомогою сенсорів, аналізу зображень, машинного навчання та метеодатчиків.

Два успішних стартапи — Agrando і Agra2b, їх діяльність спрямована на діджиталізацію сільськогосподарської торгівлі. Agra2b налагоджує комунікацію, адміністрування та розрахунки між постачальниками та клієнтами. Це  підвищує ефективність ведення бізнес процесів. Agrando — створює мережу, яка поєднує фермерів та роздрібних торговців, яка б функціонувала незалежно від регіону.

SeedForward — стартап, який розробляє біотехнологічні добавки для підвищення стійкості ґрунту, захисту саджанців та коренів рослин. Також зосереджує свою увагу на розв’язання проблем клімату. За підтримки урядової програми Exist інноватори отримали $135 тис. інвестицій. Цьогоріч вони завершили програму Seedhouse, яка розробляє ефективні засоби живлення для швидкого росту рослин. Її підтримали німецькі компанії Grimme, Krone та Lemke. Стартап отримав фінансування від фонду Aloys, Brigitte Coppenrath Foundation та DresInvest.

PEAT — стартап, який використовує систему глибокого навчання для виявлення хвороби та шкідників. Розробники отримали фінансування від Atlantic Labs, Bundesverband Deutsche Startups і Index Ventures.

Державна підтримка стартапів: Exist Business та Deutsche Innovationspartnerschaft Agrar (DIP)

Ключову позицію у дослідженнях та розробці інноваційних рішень займають університети. Потужним гравцем у впровадження сучасних технологій став науковий заклад Fraunhofer Institut, що знаходиться у Мюнхені — столиці Баварії. Не лише науково-дослідні установи слугують центром інновацій, а й уряд Німеччини за допомогою розроблених програм дає можливість молодим стартаперам реалізувати свої новаторські ідеї у бізнесі.

Основна програма підтримки молодих стартаперів — Exist Business. Саме вона підтримує студентів, випускників і вчених з університетів і дослідницьких інститутів.

Міністерство сільського господарства та продовольства Німеччини (BMEL) пропонує більш специфічну для сільського господарства схему фінансування під назвою Deutsche Innovationspartnerschaft Agrar (DIP). Програма пропонує гранти для молодих компаній AgTech, які розробляють рішення, що відповідають цілям ООН щодо сталого розвитку. Першою отримала грант компанія KUHdo, яка створила веб-додаток, що дозволяє в будь-який час хеджувати цінові ризики на молоко.

Позиція інвесторів: які AgTech-стартапи готові підтримати приватні інвестиційні компанії?

Більшість інвесторів скептично ставляться до AgTech, оскільки не розуміють цієї сфери. За останні 10 років ситуація дещо змінилася. Якщо раніше AgTech-стартапи складали 1% від усіх німецьких стартапів, то сьогодні — це 5%. 

Стартапи, що працюють вже зі зрозумілими технологіями мають перевагу над тими, що працюють новаторські ідеї. Крім того, інвестори віддають перевагу компаніям, рішення яких відповідають їхнім баченням розвитку інноваційного ринку. 

Munich Venture Partners все більше цікавиться AgTech.  Їх цікавлять ідеї, які можна масштабувати на міжнародному рівні. Глибока галузева та інвестиційна експертиза дозволяє компанії оцінювати технологічний та ринковий потенціал, планувати та впроваджувати відповідну стратегію зростання з молодими компаніями. Munich Venture Partners супроводжує стартапи від початкової ідеї до прибуткової компанії.

Партнери Munich Venture Partners — компанія Nagel підтримує стартапи, які пропонують нові біотехнічні рішення. Компанія Merck також активно інвестує в AgTech, однак фінансування отримують лише ті стартапи, які продемонстрували наукове підтвердження свої концепції. 

KWS Saat зосереджена на точному землеробстві і шукає тільки ті стартапи, які відповідають їхній бізнес-моделі.

BayWa впроваджує 5-ти місячну стартап-програму разом з Raiffeisen Ware Austria, яка працює з 16 європейськими сільськогосподарськими стартапами. Вони віддають перевагу компаніям, які фокусують свою увагу на впровадження рішень для сільськогосподарської техніки, органічного господарства, тваринництва, управління великими даними та ланцюгами постачання. Деякі стартапи цього спрямування матимуть можливість надалі користуватися підтримкою BayWa. Однак, інвестори віддають перевагу тільки тим компаніям, які мають чітку стратегію та послідовну бізнес-модель.

Як збільшити обсяг  інвестицій для AgTеch-стартапів

Відсутність фінансової підтримки сфери AgTech сприяла тому, що більшість інвестиційного капіталу спрямовується на стартапи, що перебувають на початковому етапі розвитку.

Фонд Atlantic Labs — одна з небагатьох приватних інвестиційних фірм, яка працює над створенням нових харчових і агротехнічних компаній. Інвестиційний капітал отримують компанії на етапі попереднього заснування, де фінансування грантів найбільш поширене явище. Ця система працює за підтримки Food Labs вже три роки. Відтоді Atlantic Labs інвестувала: у вертикальні ферми Infarm, у компанію по аналізу ґрунту Stenon та у голландську лабораторію м'ясної продукції  Meatable.

Atlantic Food Labs разом з корпоративною компанією Seedhouse —  одні з небагатьох, які працюють над акселерацією Agtech-інвестицій у країні. 

Міжнародні ярмарки, конференції та конкурси також відіграють певну роль у висвітленні інновацій і стартапів. На міжнародному конгресі Farm&Food4.0 обговорюють інновації у галузі цифрових технологій, точного землеробства, автоматизації та сталого виробництва. 

Agritechnica — щорічний ярмарок сільськогосподарських технологій, Green Week — глобальний ярмарок харчової, сільськогосподарської та садівничої промисловості. Обидві події надають AgTech стартапам платформу для висвітлення ідей та організовують зустрічі з різними зацікавленими сторонами.

Джерело: agfundernews.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх