Чи має значення, в якій препаративній формі ЗЗР ви використовуєте для порятунку рослин? А формуляція? Так, і зазвичай велике. Вони визначають зручність у приготуванні робочого розчину, впливають на якість його нанесення, закріплення на поверхні рослин, швидкість і повноту проникнення діючих речовин, а отже — і на ефективність продукту.
Обираючи серед різноманіття препаративних форм (гранульовані препарати, змочувальні порошки, розчини, суспензії, емульсії тощо), аграрій звертає увагу передусім на зручність застосування. Та багато фермерів часто недооцінюють значення саме формуляції пестициду в ефективності захисту культур.
Сучасні формуляції у порівнянні з традиційними можуть забезпечувати підвищення біологічної ефективності препаратів. Це сформувало цілий напрямок в діяльності компаній-розробників ЗЗР, більшість із яких сьогодні працює над удосконаленням формуляцій.
Кліматичні зміни впливають на ефективність перевірених препаратів
Формуляція має бути адаптована до складу продукту та до умов, які зустрічаються на полі. Дедалі більшої актуальності це питання набуває із зміною погодних умов. Наприклад, ще донедавна використання сухого нікосульфурону з додаванням прилипача дозволяло легко захистити посіви кукурудзи. За сучасних погодних і виробничих умов ту ж саму ефективність може забезпечити хіба що продукт на основі масляної дисперсії. Серед останніх таких новинок є гербіцид Альвіус.
Перехід до масляних дисперсій
Переваги гербіцидів у формі масляної дисперсії очевидні:
- підсилюється проникнення діючої речовини в тканини рослин, особливо тих, які мають сильний восковий наліт;
- на поверхні листка утворюється олійна плівка, яка запобігає випаровуванню препарату;
- зменшується хімічне навантаження на культурну рослину та ґрунт, оскільки в масляних дисперсіях на основі рослинних олій майже немає органічних розчинників.
Олія, яка входить до складу таких препаратів, може бути як синтетичного, так і рослинного походження. Застосування гербіцидів на основі природних олій знижує фітотоксичний вплив на культурні рослини. ПАР на основі таких олій також набувають популярності.
Перехід до масляних дисперсій спричинив деякий прорив у використанні ЗЗР. Чого вартий лише Оскар Пауер — перший у світі ґрунтовий гербіцид у формі масляної дисперсії.
Олійну основу можуть мати і фунгіциди. Тут її головна мета — прискорити проникнення діючих речовин в систему рослини. І, звичайно, підвищується стійкість препарату до змивання опадами та впливу високих температур повітря. Наприклад, компанія ALFA Smart Agro має у своєму портфелі фунгіцид Кросбі — це суспензійна емульсія на основі ріпакової олії, яка серед усіх рослинних олій має чи не найкращі показники спорідненості з рослинами.
Дізнавайтеся більше про формуляції!
В Україні загалом використовуються близько тисячі діючих речовин, кожна з яких має свої особливості. Тому універсального рецепту не існує.
Але що ви точно можете робити, то це звертати увагу на препаративні форми і дізнаватися більше про формуляції. І якщо склад у препаратів може бути однаковий, то препформи часто різні — обов'язково поцікавтеся, чому так. І оберіть той продукт, який відповідає вашим потребам.
І пам'ятайте: препформа важлива, але вона все ж “оправа” для діаманту — формуляції. Активні компоненти, їхня концентрація, стабільність і доступність у препараті — це найважливіше.