Як підвищити ефективність тваринницького бізнесу?

27 мая 2020 в 16:00

3387

Як підвищити ефективність тваринницького бізнесу?

Витрати виробництва і збуту зросли, а купівельна спроможність населення знизилась. Тому необхідно шукати шляхи оптимізації виробничих і логістичних процесів, скорочення витрат і зниження собівартості.


Основна ціль тваринництва та переробки — постачання доступних, поживних продуктів українцям або на зовнішні ринки 

Корми, ветпрепарати, вирощування, м’ясопереробка, торгівля — це один ланцюг, а не просто окремі галузі з власною мотивацією, принаймні так має бути.

Весь ланцюг має працювати злагоджено. Кожна ланка має взаємодіяти з користю для споживача, а не фіксуватися лише на своїх задачах. 

Консолідація підприємств — це глобальна тенденція у тваринництві

Об’єднання виробничої і переробної ланок є синергійним для обох сторін — тваринницький комплекс отримує гарантований збут і прибуток, зосереджується на технологічних процесах, переробні підприємства отримують повне завантаження потужностей, планують логістичні процеси відповідно до власних потреб, забезпечують постійну передбачувану вартість і якість продукції, що дуже цінують споживачі.

Успішно запроваджені системи автоматизації процесів забезпечують швидку й ефективну консолідацію

Автоматизації потребує кожне сучасне підприємство, щоби бути конкурентоздатним на українському і глобальному ринках. Водночас, за оцінками Центру підвищення ефективності в тваринництві, не більше 10% тваринницьких комплексів автоматизовані, оцифровані. Є уявна автоматизація, але це не робочі інструменти управління витратами і бізнесом. Втрачається ефективність, собівартість часто перевищує ринкові ціни.

Програмне забезпечення управління свинокомплексом дозволяє оптимізувати виконання задач

Програмне забезпечення дозволить повністю персоналізувати задачі і процеси, контролювати витрати кормів, ліків, в реальному часі контролювати собівартість.

Компанії, які виробили нову функціональну оргструктуру та автоматизували виробництво - стали стійкими до внутрішніх і зовнішніх змін та загроз.

Внутрішні (виробничі) ризики галузі тваринництва

Трансформація — це турбулентне явище, яке виносить на поверхню всі накопичені неефективні процеси.

Основний ризик – людський фактор. Він зумовлений страхом персоналу втратити свою звичайну діяльність, побудовану на корупційних схемах, небажанні впроваджувати новітні рішення, що в результаті веде до величезних перевитрат у свинарстві.

Потенціал додаткового доходу тільки вирощування свиней — понад 8 млрд грн щорічно

Щоб досягти таких показників, необхідно працювати на засадах прозорості та ефективної організації праці.

Поширені в агробізнесі підприємства — соціальні проекти, які працюють не заради прибутку, а заради працевлаштування пайовиків - відійдуть у минуле. 

Свинокомплекси можуть вийти на собівартість не більше 25 грн/кг, навіть із покупними поросятами.

Кон’юнктура для суто неінтегрованих тваринних комплексів погіршиться, бо:

  • м’ясопереробні підприємства використовуватимуть власну або кооперативну сировину;
  • шляхом оптимізації витрат, собівартість м’яса в інтегрованих компаніях або кооперативах стане нижчою, що знову ж вдарить по конкурентоздатності окремих свинокомплексів.
  • з відкриттям ринку землі «соціальні проекти» втратять сенс, з 2021 року нас очікує масове закриття неефективних свинокомплексів і молочних ферм.
  • ефективною буде модель вирощування свиней із гарантованою конкурентною собівартістю 15/25 грн за 1 кг живої ваги свиней.

Перспективи консолідації виробників і переробників

Лобіювання у профільному міністерстві й у Верховній Раді ініціатив, спрямованих на:

  • створення тисяч робочих місць;
  • бюджетні надходження;
  • розвиток інфраструктури селищ і малих міст;
  • повернення в Україну талановитої молоді;
  • нарощування експорту та багато інших факторів, які роблять Україну сильнішою;
  • забезпечення продовольчої безпеки держави;
  • задоволення базової потреби людини – потреби в їжі, доступній їжі.

Автоматизація виробництва та консолідація з суміжними галузями — те, що дозволить досягти високої ефективності у тваринництві. Які ризики може принести подібна трансформація галузі? І як їх мінімізувати? І врешті, як досягти конкурентної собівартості 15/25 грн за 1 кг живої ваги свиней?

На ці та багато інших питань дасть відповіді Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі” та генеральний директор “Центру підвищення ефективності у тваринництві” в рамках онлайн-мітапу “Як підвищити ефективність тваринницького бізнесу?”

Коли: 28.05, 17:00

Де: онлайн-трансляція на facebook-сторінці Aggeek

Підписуйтеся на захід у facebook, щоб не пропустити.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх