Як підвищити дохідність агропідприємства? Досвід Кернел

29 декабря 2020 в 11:00

2959

Нещодавно у форматі онлайн-вебінару відбулась конференція PRO100 AGRO 2020 від Кернел, де представники компанії презентували кейси впроваджених технологічних рішень на агропідприємствах, новітні технології та фінансові програми для аграріїв.


Збільшення фінансування, форвардні програми та хеджування цінових ризиків

За 5 місяців поточного року Україна експортувала понад 20 млн тонн зернових; частка Кернел становить 15,3%, експортовано понад 4,3 млн тонн продукту. Компанія за 4 роки збільшила обсяг фінансування у 3 рази, а форвардні програми стали в цьому році випробуванням не тільки для агровиробників, а й для трейдерів. 

Цьогоріч фінансування партнерів компанії сягнуло до $116 млн. Наступного маркетингового року плануємо збільшити суму до $150 млн. Ми постійно працюємо і намагаємося зробити фінансову програму більш ефективною, простою і доступною,

Олександр Головін, директор із закупівель зернових та олійних культур Кернел.

У наявності також є інструменти хеджування цінових ризиків, чи варіант страхування, щоб брати участь тільки в зростаючому ринку і не нести ризики за зниження цін. Є кілька варіантів, яким чином можна хеджувати цінові ризики:

  • прив'язуватися до біржі і ловити цінову волатильність;
  • купити опціон, в якому ціна буде фіксуватися мінімальна. Таким чином ціна, за якою відбувається продаж продукції буде незмінна, а на випадок зниження ризики відсутні;

Починаючи з наступного року “Кернел” зменшує процентні ставки. Також буде введено в експлуатацію новий трансгрейнтермінал в глибоководному порту Чорноморськ. Потужність даного терміналу понад 10 млн тонн перевалки на рік з можливістю приймати 600 автомобілів в день. Потужності одночасного зберігання становитимуть 470 тис. т. Також компанія Кернел планує активно розвивати покупку на складах товаровиробника і доставку в порт власним транспортом.

Які технології повинен мати кожен фермер на своєму господарстві? 

Дмитро Грушецький, засновник студії аграрних систем SaS, під час онлайн-конференції поділився досвідом впровадження технології на господарстві “Дніпро”. За 6 місяців на господарстві повністю змінили структуру та інтегрували декілька рішень для оптимізації часу на обробку даних. 

На фермі працює невелика кількість працівників — всього 27. У минулому робітники за браком часу не змогли швидко і вчасно обробляти великий обсяг інформації. Бувало, що звіти про виробничі процеси, результати, доходи і т.п. могли надходити до 2 тижнів. Зрозуміло, що господарство потребувало кардинальних змін.

Для початку провели облік земельного банку. Охопивши всі земельні ділянки дронами, об’їхавши всі поля — отримали контури з точністю RTK. 

Наступний крок — повний аудит земельного банку. Зробили картографування всіх паїв, що дало змогу візуально зрозуміти точне розташування всіх ділянок, визначені строки оренди і схеми обміну з сусідами-партнерами, до яких належить і “Кернел”.

Далі — моніторинг сільських рад. Із публічних джерел отримали повністю всю інформацію про те, що відбувається в сільських радах, де підприємство веде господарську діяльність. Це дозволило розробити чітку стратегію для збільшення земельного банку. Для цього також інтегрувалися з ДЗК та Мінюстом. Віднині всі оновлення в реєстрі надходять автоматично і актуалізуються через сповіщення. 

Потім впровадили скаутинг. Це покращило розуміння того, що відбувається на полі та дозволило ефективніше приймати кращі рішення; інтегрували систему Cropio та метеостанції, щоб бачити всі температурні показники, вологість грунту в 3-х шарах і т.д. 

Господарство “Дніпро” повністю відійшло від паперового документообороту. Вся інформація, що збирається отримується повністю в автоматичному режимі. У результаті систематизуються витрати та прибутки в онлайні. Впровадження технологій трансформували робочі процеси та підвищили ефективність, оскільки дали змогу отримати чітку та зрозумілу інформацію по всьому виробництву.

Інструменти агромоніторингу Кернел для прийняття рішень 

Сьогодні надважливий аспект точного землеробства — це збір даних і аналітика. Попри те, що аграрії не повністю розуміють важливість даних, їх треба збирати. Вже за декілька років на ринок увійдуть системи, яких сьогодні немає навіть в уяві. І ось тоді знадобляться історичні дані,

Євгеній Сапіженко, заступник директора Агробізнесу з інноваційного і цифрового розвитку Kernel.

Базовий елемент агромоніторингу — супутниковий моніторинг. Сьогодні є багато сервісів, які дозволяють отримати доступ до цих даних безкоштовно, наприклад додаток OneSoil. Фермеру просто необхідно все це аналізувати.

Для метеорологічного моніторингу в “Кернел” використовують мережу стаціонарних метеорологічних станцій (близько 127).  сенсори вологості грунту, систематичні відбори зразків, мобільні метеостанції на обприскувачах.

Для обстеження стану посівів використовують дрони та оновлений додаток Scouting, який допомагає агроному систематизувати роботу щодо моніторингу поля та стану культури. 

Оптимізація парку — результати досліджень

Юрій Пономаренко, провідний інженер “Кернел” під час конференції Pro100Agro розповів про випробування техніки “Кернел”.

Ми займаємось випробуванням як неповнокомплектної техніки, так і рішення, які допомагають покращити існуючу технологію, або ж її удосконалити. Варто відмітити той факт, що вся техніки, яка впроваджується проходить виробниче випробування і дослідження,

зазначив спікер.

Команда “Кернел” промоніторила ринок доступних технологічних рішень, які б допомогли збільшити продуктивність посіву просапних культур. Для цього до аналізу включили всі можливі варіанти, які технічно відповідають критеріям і вимогам компанії. На ринку чимало існує рішень, однак деякі з них недоступні для українського ринку. 

У результаті обрали сівалки Horsch Maestro 24.70 SX та John Deere DB 55 EE. Обидві дозволяють виконувати посів зі швидкістю 16 і більше км/год, однак мають абсолютно різні конструкції висівних апаратів для забезпечення швидкісного посіву. Основною перевагою у використанні цих сівалок є мінімальна кількість налаштувань. Також вони мають абсолютно різні системи досипання насіння до посівного ложа. 

Під час випробувань на посівах соняшнику вдалось досягали швидкості і більше 16 км/год та отримати розкладку насіння у відсотковому співвідношенні 95%, що є доволі високим показником. 

Вимоги до тракторів  при виконанні швидкісного посіву

Також тестують самохідні висококліренсні обприскувачі для десикації соняшника. Детально вивчивши ринок доступних моделей, які потенційно можуть бути цікавими “Кернел” з точки зору технічних характеристик: штанги 36 м, мінімального об'єму баку 4 тис. л і високого кліренса. Окрему увагу при виборі оприскувача компанія приділяє стабілізації штанги. До арсеналу техніки також обирає системи активного підрулювання руху на обприскувачах.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх