Як підготуватись до посівної в Україні за допомогою супутникових рішень: підсумки вебінару EOS Data Analytics

1 марта 2023 в 14:45

339763

Як підготуватись до посівної в Україні за допомогою супутникових рішень: підсумки вебінару EOS Data Analytics

28 лютого 2023 року компанія EOS Data Analytics, глобальний постачальник аналітики супутникових знімків на основі штучного інтелекту, провела відкритий вебінар з використання супутникових рішень для підготовки до посівної в Україні.


Вебінар було присвячено актуальним проблемам та викликам для аграріїв у 2023 році, а також особливостям та перевагам технологічних рішень від EOSDA, які можуть стати в нагоді перед посівною. Глядачі також дізналися про обробку ґрунту, його технологічні властивості та параметри оцінки його стану, а також практичні приклади застосування платформи EOSDA Crop Monitoring.

EOS Data Analytics провела безкоштовний вебінар використання супутникового моніторингу під час підготовки до посівної. Відео: EOS Data Analytics

Щоб ознайомитися з презентацією, перейдіть за посиланням.

У вебінарі взяли участь представники агрохолдингів, агро-консультанти, агрономи, фермери, а також дистрибʼютори насіння, добрив, сільськогосподарської техніки та засобів захисту рослин. 

З доповідями виступали Віталій Вишняк, менеджер з розвитку бізнесу в EOS Data Analytics, та Василь Черлінка, вчений та ґрунтознавець в EOS Data Analytics.

Перш ніж говорити про підготовку до посівної в Україні, необхідно зрозуміти реалії, в яких вона проходить. Повномасштабне вторгнення росії спричинило ряд проблем у агросекторі, які, згідно з прогнозами в новому сезоні, призведуть до вимушеного  зниження обсягів використання добрив зокрема і, як наслідок, падіння врожайності загалом. Українські аграрії також зазнають збитків через здорожчання логістики та низькі  ціни на зерно. Тому сьогодні як ніколи є важливим провести посівну кампанію максимально ефективно,

зазначив Віталій Вишняк, менеджер з розвитку бізнесу в EOS Data Analytics.

Для успішної посівної кампанії необхідно приділити увагу сівозміні та системі добрив, але найважливішим завданням стане якісна підготовка ґрунту, що включає в себе розпушування орного шару, заробку післяжнивних решток та добрив, та боротьбу з бурʼянами та шкідниками. Для цього існують різні системи обробітку ґрунту, кожна з яких має свої переваги та недоліки, але всі вони вимагають насамперед знання його технологічних параметрів, зокрема звʼязності, пластичності та липкості, оптимальні значення яких узагальнюють терміном "фізична стиглість грунту".

У весняний період обробіток грунту має два етапи: ранньовесняний та передпосівний. На першому етапі вживають заходів для збереження вологи (боронування та шлейфування), а на другому – додають і культивацію чи коткування відповідно до технологічної карти вирощування. Кожна окрема культура ставить свої вимоги до часу, погодніх умов та глибини обробітку ґрунту, відповідно до яких необхідно проводити передпосівні заходи.

В цих процесах супутникові рішення можуть допомогти оцінити стан поля та підготуватись до весняного обробітку ґрунту. Відповідні технології дозволяють стежити за рослинним покровом, оцінювати стан посівів, виявляти бурʼяни, шкідники та хвороби, і навіть прогнозувати врожайність. Такі можливості особливо стають в нагоді, коли необхідно запровадити методи точного землеробства, що підвищують потенціал агровиробництва.

В основі інструментарію EOSDA Crop Monitoring лежить методологія вимірювання відбитого світлового випромінювання у різних спектральних діапазонах рослинами та ґрунтом. На основі цих даних можна розраховувати різні вегетаційні індекси, які забезпечують широкі можливості визначення якісних та кількісних показників грунтів та рослин.

Так, із EOSDA Crop Monitoring можна визначити запаси вологи і вирахувати момент настання фізичної стиглості ґрунту, тобто обрати найліпший час для початку ранньовесняного обробітку. Додаткову інформацію для цього також можуть надати метеорологічні дані, як включають в себе як історичні дані з 1979 року, так і прогноз на найближчі 14 днів.

За допомогою візуалізації полів та їхньої продуктивності можна дистанційно оцінити динаміку таких показників, як температура ґрунту та його вологість, і таким чином визначити терміни посіву культур без необхідності виходів агрономів у поля.

Супутникове спостереження із EOSDA Crop Monitoring також дає змогу слідкувати за майже двома десятками вегетаційних індексів. Найпопулярніший із них, NDVI, є показником стану рослин, що базується на здатності рослин відбивати та поглинати світлові хвилі різної довжини. Із ним, агрономи здатні відстежувати розвиток та динаміку посівів, що весною важливо для оцінки стану перезимівлі озимих культур та внесенні коректив у плановані дози добрив для підживлення.

До всього, EOSDA Crop Monitoring допомагає із оптимізацією норми висіву насіння та кількості добрив. Якщо на полі має місце велика варіабельність ґрунтових умов, для вирівнювання урожайності по всій ділянці знадобиться оптимізація норм висіву насіння та добрив.

Диференційований посів та внесення добрив на основі математично опрацьованих та проаналізованих усереднених серій карт вегетаційних індексів,даних по грунтам і рельєфу створює можливості для підвищення врожайності та економічного ефекту від неї в середньому на 10%,

додав Василь Черлінка, вчений та ґрунтознавець в EOS Data Analytics.

Врешті, для успішної посівної потрібні не лише дані, але й ефективна робота на полі. У склад EOSDA Crop Monitoring входить і мобільний додаток, який дозволяє не лише працювати з даними на ходу чи за відсутності звʼязку, але ще й призначати задачі скаутам і контролювати їхнє виконання.

В останній частині вебінару доповідачі продемонстрували практичні приклади застосування даних дистанційного зондування Землі від EOSDA. Так, супутникові дані були використані, аби змоделювати карту ґрунтів, відстежити прояви водної ерозії, а також визначити оптимальний час для обробітку ґрунту на базі інформації про вологість ґрунту та температури повітря на полі.




Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх