Розвиток БПЛА та спеціальних платформ зробили аналіз знімків з повітря серйозним інструментом для підвищення ефективності агробізнесу.
Поліпшення якості цифрових камер дозволяє будь-якому фермеру, застосовуючи дрон, отримати фото та мультиспектральні знімки своїх сільськогосподарських угідь. Аналіз цих даних дозволить отримати інформацію про розвиток культур, стан ґрунтів, виявляти захворювання та шкідників.
Спеціальні програми та платформи дозволяють "зшивати" знімки та створювати різні карти.
Але як потрібно використовувати дрони, щоб вони принесли практичну цінність, а не були просто дорогою іграшкою?
Застосування запрограмованих маршрутів обльотів
Збереження налаштованого маршруту дозволить постійно рухатись по одній і тій же схемі. Це спростить порівняння зображень, що зроблені в різні дні. Кожен маршрут необхідно програмувати так, щоб БПЛА починав обліт з початкової точки, а не там, де він зупинився останнього разу.
Безпілотник — найдешевша частина системи
Експлуатація та обслуговування дрона — може забирати значні ресурси, які наблизяться до вартості самої техніки. Окрім того, необхідно застосовувати програмне забезпечення для обробки та аналізу інформації.
Сьогодні непоганий безпілотник можна придбати за $1500, а підписка на Drone Deploy коштуватиме близько $100/місяць.
Раннє виявлення проблем в полі
Аерофотозйомка — це хороший спосіб виявити проблеми в полі до того, як вони стануть помітними при візуальному огляді. На жаль, більшість проблем не вдасться виправити відразу. Але це буде корисна аналітика для того, щоб спланувати роботи на наступний сезон. Окрім того, аграрії зможуть скорегувати прогнози, знаючи про проблеми.
Рівні лінії на карті свідчать про проблеми з технікою
Якщо на карті чітко помітну пряму лінію в полі ㅡ це проблема, що спричинена людським фактором або обладнанням. Вигнуті лінії спричиняють природні чинники.
Використання індексів
Багатоспектральні зображення дозволяють проводити аналіз за різними індексами, зокрема NDVI та NDRE. Це розширить можливості для моніторингу стану поля.
Польоти на світанку
Оптимальний час доби для обльотів ㅡ це 15-20 хвилин після сходу сонця. Наприклад, проблемні зони в посівах кукурудзи виглядають як темні плями. Опівдні їх можна й не зафіксувати.
Хмарні дні — не найкращі для польотів
Застосування БПЛА під час хмарної погоди може не дати чітких відповідей на певні питання. Зокрема, чи дійсно є проблеми з посівами чи то проблема освітлення?
Опорні точки
Необхідно робити загальні знімки, в які потрапляють будівля або дорога. Це необхідно, щоб був орієнтир в разі, коли необхідно буде визначити розташування певної ділянки поля.
Дозвільні документи на польоти
Якщо обліт відбуватиметься на висоті понад 50 м або вага дрона 2 кг і більше — перше, що необхідно зробити — отримати дозвіл на використання повітряного простору від Украероцентру. Якщо поруч є військові об'єкти — отримання дозволу ускладнюється.
Також читайте: Дрони і віртуальна реальність: найкращі рішення 2019 року
Джерело: www.precisionfarmingdealer.com