4 основні моменти, які потрібно враховувати консультанту з впровадження агроінновацій.
Зараз, коли ціни на сировину низькі, консультаційна модель “якісні послуги — високий прибуток” більше не працює. Консультанти з врожайності зіштовхнулись з високою конкуренцією і намірами фермерів за можливості відмовитись від їх послуг.
Ефективна та результативна робота
Згідно з дослідженням Cornell більшість опитаних вважають, що використання інноваційних технологій підвищує ефективність агробізнесу і зберігає довкілля. Тому фермерам потрібен консультант, який буде постійно працювати з інноваціями і добре на них знатися.
Доріан Гетчелл, засновник та власник Minnesota Agricultural Services, назвав три критерії, за якими він буде приймати рішення про інвестицію в технологію:
- здатність працювати оффлайн;
- простота використання;
- наявність GPS-трекінгу.
Наразі Гетчелл використовує онлайн-додаток для скаутинга, що дозволяє йому знаходити на своєму девайсі всі необхідні дані про поле в режимі реального часу. А GPS дозволяє контролювати точність та акуратність виконаних в полі робіт.
Впровадження нових технологій
Компанії, які керують венчурним капіталом, активно інвестують в agtech. У 2015 розміри інвестицій досягли $3 млрд, хоча тільки незначна їх частина стала прибутковою.
Інвестиційний бум стимулює розвиток технологій та сприяє підвищенню врожайності в усьому світі. Доступ до точних даних допомагає фермерам приймати рішення по управлінню полем й отримувати високі прибутки.
Хоча консультант зазвичай має пакет технологій та додатків, яким він звик користуватись, постійний моніторинг ринку дозволить йому знаходити та використовувати нові інструменти підвищення врожайності.
Демонстрація цінності інновацій для фермера
За даними Cornell третина опитаних незадоволені техпідтримкою від agtech компаній, а половина — не знають, як максимально ефективно використовувати нові технології.
Консультант врожайності повинен не тільки надавати всі необхідні дані щодо поля, але й налагоджувати процес їх обробки і використання. Він має стежити за поточним станом справ і оперативно розв'язувати проблеми, які виникли. Для цього йому потрібно розбиратися в останніх технічних розробках, щоб продемонструвати їх можливості та ефективність фермерам.
Індивідуальний підхід
В досліджені Cornell приблизно 20% опитаних не мають жодного помічника-консультанта для інтерпретації та використання польових даних.
Дослідження PrecisionAg Institute виявило, що майже половина опитаних виробників, які співпрацюють з консультантами з врожайності, вважають таку кооперацію позитивною, але вони не довіряють радникам повністю.
Консультант пропонує фермерам рішення для аналізу даних, їх об’єднання та подальшого використання. Його робота полягає в тому, щоб комбінувати інструменти, досвід, аналіз і технології для побудови ефективної системи.
Для цього йому потрібно мати досвід і знання в agtech галузі, а фермеру важливо зрозуміти, що люди, які розбираються в технологіях, так само важливі, як і самі технології.
Водночас фермер шукає людину, яка зрозуміє його стратегічні цілі і дасть професійну пораду для їх досягнення, навіть якщо консультант їх не поділяє.
Для побудови міцних відносин між виробником і консультантом, одного сезону буде замало. Щоб стати максимально ефективною, така співпраця потребує більше часу і постійного обміну ідеями та даними.
Тут можна прочитати про використання інноваційних технологій агрономами.
Джерело: croplife.com.