Як налагодити співпрацю між агровиробниками та agtech стартапами?

10 января 2019 в 17:35

2232

Як налагодити співпрацю між агровиробниками та agtech стартапами?

Питання співпраці агровиробників та представників agtech індустрії дуже важливе. Адже врахування думки клієнтів під час проектування та розробки рішень — ефективна практика в будь-якій галузі.


Чому аграріїв важко зацікавити?

Агровиробники постійно зайняті. Окрім цього, вони змушені враховувати неконтрольовані фактори: погода, хвороби або торгова політика. Тому стартапам не слід очікувати, що аграрії легко будуть витрачати свій час на ознайомлення з їх розробками.

Існує і суто  соціальний розрив — агровиробників та фахівців з agtech роз’єднує непорозуміння між міським та сільським населенням.

Хоча фахівці з agtech намагаються отримати від аграріїв зворотну реакцію для покращення розроблених рішень, але фактор зайнятості та непорозуміння часто стає цьому на заваді.

Agtech розробки можуть негативно впливати на ефективність?

Поліпшення ділової комунікації між сферою agtech та сільським господарством принесе вигоди обом сторонам.  Однак для agtech це важливіше, бо від цього залежить успіх їхнього бізнесу.

На жаль agtech-стартапи часто пропонують непродуману продукцію аграріям. Агровиробники після такого досвіду починають скептично ставитись до всіх розробок галузі. Це призводить до того, що фахівці вже позбавлені можливості отримати від аграрія зворотну реакцію, а головне — вони починають вороже ставитись до інноваційних технологій.

Агровиробники доволі консервативні, тому попри постійні ризики сільськогосподарської діяльності та низьку маржу вони ще й обмежують себе — скептично ставлячись до інновацій.

Хоча сільське господарство змінюється під впливом діджиталізації, постійний контакт між аграріями та інноваторами досі не налагоджений.  Agtech-підприємцям потрібно робити фермерам по-справжньому ділові пропозиції, щоб подолати їх скептицизм та отримати необхідну зворотну реакцію.

Є три способи покращити відносини між агровиробниками та agtech спеціалістами:

  • поінформованість;
  • контакт;
  • співпраця.

Поінформованість

Для успіху підприємцям потрібно підвищувати поінформованість аграріїв та їхню впевненість в потенціалі agtech. Фермерам відомо про велику кількість інструментів точного землеробства. Цифрові технології та мобільні додатки можуть розв’язати їхні проблеми. Однак у мобільних додатків є багато недоліків, які розчаровують:

  • додатки не інтегруються в одну систему;
  • потребують надлишкових ресурсів;
  • постійно оновлюються;
  • після старту продажів мають багато невиправлених недоліків;
  • вимагають плати за підписку.

Звичайно, agtech — це не тільки мобільні додатки. Це ще техніка для зменшення фізичного навантаження на фермерів, технології для скорочення виробничо-збутових систем, інструменти для підвищення маржі, відкриття нових ринків та диверсифікації.

Інвесторам та підприємцям, які хочуть заробити швидкі гроші, не варто обирати сільське господарство, бо цей бізнес вимагає вдумливого підходу та ретельного планування.

З метою інформування фермерів існує кілька цифрових ресурсів: Agrifood Conversations webinar або AgTech….So What podcasts, де доступні огляди на нові інноваційні рішення, а користувачі можуть брати участь в дискусіях.

Контакт

Крім доступу до інформації аграріям та agtech фахівцям потрібно підтримувати зв’язок. Це важче, зважаючи на брак часу в обох сторін. Тому варто створювати та розвивати постійні майданчики для комунікації між ними.

Залучення консультантів, які розуміються і на техніці, і на сільському господарстві — також доцільне. Такі спеціалісти можуть надавати корисну інформацію як фермерам, так і підприємцям, і слугувати посередниками між ними.

Допомогти сконтактувати також можуть конференції, торгові виставки та виїзди на ферми. Наразі на більшості конференцій фермери не виступають спікерами або виступають не в головних панелях.

Співпраця

Фермери не тільки споживачі кінцевого продукту. Їх участь потрібна на ранніх стадіях розробки. Вони можуть тестувати прототипи, надавати пропозиції щодо додавання або усунення елементів та функцій. Така співпраця — дуже корисна на ранніх стадіях розробки товару.

Участь агровиробника у розробці рішень — це взаємовигідний обмін. Фермер отримує цінне рішення, яке буде відповідати його потребам, а підприємець — радника та можливо навіть інвестора.

Налагоджувати співпрацю між аграріями та розробниками можуть Agtech-акселератори. Однак стартапи можуть здійснювати це і самостійно. Наприклад, SmartAg мають інвесторів серед фермерів, або Automed, де фермери серед команди консультантів.

Про те, як agtech стартапу успішно вийти на ринок — можна прочитати тут

Джерело: agfundernews.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх