Як Ізраїль став хабом для AgTech стартапів

15 января 2019 в 14:57

3606

Як Ізраїль став хабом для AgTech стартапів

Переклад авторської колонки Офіра Шлама, виконавчого директора та співзасновника компанії Taranis, яка займається розробкою інструментів аналізу зображень.


Ще до заснування держави Ізраїль переселенці зробили ставку на обробку землі інноваційними методами, що через 70 років після появи країни дало розквіт agtech сектору.

Ізраїль — передовий центр розробки інноваційних рішень в контексті світового розвитку agtech. Тут діє близько 750 стартапів в agtech секторі та харчовій промисловості, які оптимізують сільськогосподарські процеси та виробництво харчової продукції.

За допомогою власної технологічної екосистеми, “нація стартапів” змогла створити багато успішних інноваційних рішень та компаній. Як зміг Ізраїль цього досягти? Як вплинуть на розвиток фермерства наступного покоління мультинаціональні компанії, які зайшли на ринок?

Об’єднання знань

Для озеленення пустелі засновники Ізраїлю прищепили менталітет, який разом з потужною державною системою інновацій став підґрунтям для успіху в agtech. За 39 років до здобуття незалежності переселенці створили в 1909 році перший кібуц, громаду з колективною власністю на засоби виробництва.

Ментальність кібуців базувалась на спільному користуванні землею, об’єднанні обмежених ресурсів, їхньому ефективному використанні та розв’язанні таких важких фермерських задач, як іригація та ефективне виробництво.

Саме завдяки кібуцам виникли частина найбільш помітних інноваційних компаній, включаючи:

  • Beeologics, які працюють з бджолами та інноваційними методами запилення;
  • Algatech, які вирощують водорості для споживання та лікування.

Ізраїль — країна без сусідів, з якими можна торгувати, не мав іншого вибору, як почати розвивати інновації для того, щоб вижити. Країна мала бажання створити ефективний агросектор, інвестувала в розвиток системи крапельного зрошення та інших інструментів сталого землеробства.

Volcani Agriculture Institute, філіал міністерства сільського господарства та розвитку сільських районів Ізраїлю, сприяє розвитку агросектору, надаючи можливості для досліджень та навчання науковцям та фермерам.

Або факультет сільського господарства, харчової продукції та навколишнього середовища The Hebrew University of Jerusalem, який був створений ще до заснування держави для підвищення економічної потужності та продуктивності сільського господарства.

Обидві інституції — стовпи ізраїльського агросектору та драйвери розвитку інноваційних технологій. Багато вчених навчались в The Hebrew University, серед них відомий Одед Шойсейов, який працює з нанотехнологіями. Він створив 10 компаній, на базі власних винаходів та технологій, включаючи Futuragene. Ця компанія займається розвитком технологій рослинництва та нещодавно була продана за $100 млн.

Лабораторія Futuragene

Концентрація капіталу

Джерело успіху agtech не тільки в кібуцах, навчальних закладах та навіть в самому сільському господарстві, а й в обов’язковій військовій службі, де молодь навчають користуватися інноваційними технологіями та стратегічно мислити.

Підрозділ 8200 Армії оборони Ізраїлю, який займається кібербезпекою та розвідкою, виростив багато топових технічних талантів країни. Закінчивши військову службу, вони створили та очолили інноваційні компанії в різних секторах економіки.  Постійна небезпека під час військової служби привчає ризикувати та командній грі, що необхідно для ведення високотехнологічного бізнесу.

Моя історія досить типова для Ізраїлю — я виходець з фермерської родини. Моя сім’я переїхала сюди в 1910 році та створила одну з перших ферм в країні. Вони хотіли, щоб я теж став фермером, але я обрав інформатику. І тільки багато років потому я відчув готовність об’єднати свої вміння з навичками інших для створення Taranis.

Зараз зв’язок між маленькою площею країни та її успіхами в інноваціях та техніці стає все більш очевидний. Сусідство цілої низки висококласних академічних, дослідницьких та корпоративних установ створило тісно зв’язану мережу для розвитку людських ресурсів. Вона потрібна для налагодження взаємодії та проведення експериментів у малому масштабі перед повноцінним впровадженням рішень.  

Як по сумі венчурних інвестицій, так і по високій вартості долара, зрозуміло, що система прийнята в Ізраїлі, працює. Країна заробила свою назву “нації стартапів”, залучивши більше інвестицій, ніж будь-яка країна ЄС.

Великі інвестиції — складнощі вибору

З успіхом ізраїльського agtech, міжнародні інвестори також захотіли шматочок пирога. В 2017 Ізраїль заробив $24 млрд на продажах технологій та $5,2 млрд за допомогою збору коштів на запуск стартапів.

Ізраїльські технології популярні й агросектор тут не виключення. Нещодавно Китай з Ізраїлем уклали торговельну угоду на $300 млн на збільшення експорту екологічно безпечних технологій.

ADAMA Agricultural Solutions дали ще один приклад зацікавленості світового ринку в ізраїльському agtech. Ця компанія, лідер у виробництві ЗЗР, розробила інноваційну суміш фунгіцидів для іржі сої та стала першою подібною компанією, публічно придбаною на китайському фондовому ринку.

Визнання та авторитет ізраїльського бізнесу серед іноземців допомагає маленьким компаніям піднятись за допомогою інвестицій та вливань у більші компанії. Водночас це спричиняє кризу ідентичності у багатьох стартапів, які розриваються між власними антибюрократичними ідеалами та бажанням розвивати свій бізнес.

Масштабування бізнесу призводить до створення нових робочих місць і урізноманітнення досвіду та умінь, але також змінює й самі стартапи. Зараз локальні компанії шукають можливості впливати, залишаючись незалежними, але це неможливо, хоча й дає їм час дозріти. Невеликій компанії необхідно, навіть якщо вона не поглинається мультинаціональною корпорацією, рівнятись у своїй бізнес-моделі та бізнес-процесах на їх очікування і потреби.  

Перспективи

Дилема стартапів схожа на проблему маленької країни з великим інноваційним потенціалом, але успіх Ізраїлю не такий парадоксальний, як здається. Саме маленький розмір країни та обмеженість ресурсів скерували думки ізраїльтян до високорозвинутих інноваційних рішень.

Розвиток сільського господарства і технологічної екосистеми є наслідком культури винахідництва та бажання маленької країни мати конкурентну перевагу на міжнародному ринку.

Сільське господарство та технології в Ізраїлі розвивались в симбіозі, що дало підґрунтя для зростання багатьох провідних agtech компаній. Вихід міжнародних компаній на локальний ринок дає стартапам можливість розширити свій вплив. Для цього потрібен підприємницький та технологічний динамізм, щоб підлаштуватися під потреби глобального ринку, який зацікавлений в ізраїльських інноваціях.  

Загальний огляд аграрного сектору  можна прочитати тут

Джерело: agfundernews.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх