Як IT-рішення змінюють сільське господарство

Як IT-рішення змінюють сільське господарство

Інтегратори, розробники рішень та агровиробники обговорили можливості, які відкривають IT-рішення для розвитку агробізнесу.


Гід по точному землеробству

На початку конференції команда АGGEEK презентувала новий проект — Гід по точному землеробству.

В першому випуску ми представили огляд актуальних інноваційних рішень, які дозволяють підвищити ефективність агробізнесу. Переваги технологій, реальні кейси, ілюстративні матеріали, найбільш популярні рішення на ринку, каталог провідних компаній — авторизуйтесь і завантажуйте собі на телефон чи ноутбук зібрану інформацію у одному документі.

Guide precision farming

З чого почати впровадження інновацій агровиробниками?

Покроковий гід по впровадженню інноваційних технологій для агровиробників на досвіді Smartfarming розповів Вадим Остапенко.

По-перше, необхідно розібратися, що взагалі відбувається з землею та технікою. Як виконуються операції, скільки витрачається часу, ресурсів для отримання врожаю. З досвіду нашої команди, можемо сказати, що все починається з землі,

зауважив Вадим.

За словами провідного консультанта Smartfarming спочатку необхідно звернути увагу на точні контури полів. Здебільшого є паперова карта полів, а має бути електронна. Паперова не дає якісної і кількісної аналітики по площі. Як зробити електронну?

Перший етап – обмір полів. Його можна здійснити декількома варіантами. Ми обмірюємо поля по факту обльоту їх БПЛА Перевага безпілотника в отриманні не лише фактичної площі поля посівів, а і додатково можна оцінити, як проводяться технологічні операції. Ще можна отримати інформацію для передачі даних у різні системи (моніторингу, оцінки технічних втрат, самозахватів,

Вадим Остапенко.

Автоматизація процесу збору та обробки знімків з дронів

Регіональний представник британської компанії HUMMINGBERD TECH Роман Михалевич розповів про те, які переваги дають знімки з дронів та супутників.

Ми вийшли на ринок України, щоб запропонувати комплексний продукт, який дозволяє досліджувати стан рослин, посивів на різних етапах вегетаційного розвитку. Наше рішення дозволяє отримувати якісну аналітику, рекомендації на базі даних отриманих із супутників та дронів. Також ми допомагаємо управляти точними системами землеробства, які встановлені на вашу техніку,

Роман Михалевич.

Наскільки це може бути актуальним в Україні? З одного боку Україна має великі перспективи щодо підвищення урожайності до 100-120 млн тонн валового збору зерна. Непоганий клімат, непогане забезпечення водними ресурсами, гарні ґрунти. найбільша кількість чорнозему в світі. Але маємо багато нюансів, які зменшують прибутковість бізнесу. Неефективна і дорога логістика. Клімат стає сухішим. Відсутній ринок землі. Якщо оренда кілька років тому була $50 за га, сьогодні — $150-200. Цей процес буде продовжуватися. Складні відносини з управління полями, як виробничими одиницями.

Крім того дуже велика проблема — невмотивований і малокваліфікований персонал. З цим якось треба боротися. Це потребує певних управлінських рішень і використання технологій, які дозволяють підвищити прибутковість кожного гектара поля. 

пояснив Роман Михалевич.

Відповідно до наведених проблем компанія пропонує свої рішення. Це автоматизований моніторинг і аналіз стану посівів, який дозволяє виявити неякісні сходи на всіх етапах, що підвищить урожайність, захистить посіви від несприятливих факторів, зменшить витрати на диференційне внесення ЗЗР й підвищить екологічність продукту.

smart farming

Рішення для підвищення ефективності агровиробництва

Новітні технології, які дозволяють перевірити причини неврожаю, презентував комерційний директор IT INNOVATIONS Леонід Власов. Мова йшла про системи метеомоніторингу, що дозволяють відстежувати погодні умови протягом сезону. І визначати саме ті аспекти, які вплинули на показники врожаю.

Технічний директор компанії Global GIS, Віталій Бєлєнков, у своїй доповіді висвітлив реальні цінності використання технологій супутникового моніторингу та розповів про необхідність використання різних вегетаційних індексів для достовірної оцінки стану посівів та ґрунтів.

Про контроль ІТ-рішення в галузі ідентифікації транспорту і автоматизації вагових комплексів розповіли власник компанії “Ваговимірювальні системи” Дмитро Полуектов і керівник відділу автоматизації Олександр Папка. Спікери зацікавили агровиробників ідентифікацією вантажівок без мережі інтернет, розвантаженням автомобіля за допомогою QR коду й терміналами самообслуговування у пунктах прийому/передачі товарів.

Микола Бабенко, генеральний директор Центру підвищення ефективності  в тваринництві (CIAB), розповів про особливості оцифровки свинарського бізнесу. Окремо спікер зупинився на перевагах програми для управлінського та технологічного обліку PigCentre.

Дрони

Звичайно ж жодна розмова про розвиток технологій у сільському господарстві не може обійтися без БПЛА. Дрони можуть принести багато користі агровиробнику, починаючи від обміру полів і завершуючи створенням карт-завдань для диференційованого внесення ЗЗР та добрив. Проте ефективне використання дронів вимагає необхідних знань та вмінь. В протилежному випадку — це буде марна витрата коштів і додаткові збитки.

Валерій Яковенко, співзасновник одного із найуспішніших проектів у сфері БПЛА — DroneUA, ділився практичними порадами, яких помилок припускаються аграрії, купуючи дрони.

У DroneUA на сьогодні нараховуються підприємства з загальним земельним банком понад 4,5 млн га. Останнім часом суттєво побільшало запитів саме від малих фермерських господарств.

Прикладом співпраці з DroneUA став представник Укрпромінвест Агро” – Юрій Проценко. Він розповів про те, як технологія дозволила оптимізувати кадрову політику у їхній компанії

Валерій Яковенко підсумував, що питання кадрів дійсно глобальне для сьогоднішніх реалій і хороші спеціалісти стають на вагу золота. Проте варто розуміти, що нові технології створені не для заміни фахівців, а швидше для надання їм допомоги. Часто на місцях одна людина виконує роботу за трьох фахівців і саме оптимізація робочих процесів може стати найрозумнішим вирішенням поточних питань.

Мобільні технології для агровиробництва

Менеджер проектів АГРОONLINE Тетяна Кочеткова порівняла агронома із супергероєм. Що у них спільного?

Перше – швидка реакція. Якщо ви знаєте, що завтра зміняться погодні умови, то збирати урожай необхідно сьогодні. Айронмену також необхідно рятувати світ негайно. Потім прийняття обдуманих, виважених рішень. І третє – врахування багатьох факторів. Агроном постійно працює з ланцюгами факторів, які змінюються. У залізної людини для цього є помічник – J.R.V.I.S. — just а rаther very intelligent system. У агронома — мобільний телефон,

Тетяна Кочеткова.

Переваги мобільних рішень у економії часу, перевірці даних, розрахунках і уникненні можливих кризових ситуації. Під час виступу спікерка сказала: “дані вже ніколи не будуть плоскими”.

Олександр Приходько, засновник мобільного додатку OrganicHelper наголосив, що за їхніми даними лише 7% фермерів користуються інноваційними розробками.

Основні перепони, які заважають інноваціям проникнути в цей сектор: нерозуміння цінностей технологій та відсутність бажання змінюватись. Також важливі аспекти: відсутність смартфонів та знань і навичок користування додатками,

пояснює Олександр.

У свою чергу безкоштовний додаток ORGANICHELPER створений для фермерів, агрономів, власників господарств та холдингів, які займаються органічним землеробством. За допомогою цієї програми агровиробник отримує прямий контакт з представниками компаній, які надають послуги з супроводу органічного землеробства, з виробниками добрив, препаратів тощо.

Безпека інформації

Про систему управління корпоративною безпекою розповів керівник відділу розробки системних рішень S&T Сергій Бобров:

Варто розуміти, що зламування системи і злиття інформації здійснюється за хвилини, а виявлення шахраїв, відшкодування збитків, усунення неполадок, відновлення даних у системі компанії може зайняти тижні, і навіть місяці.

Запобіганнями таких випадків компанія S&T якраз і займається. У неї провідні позиції в країні в сфері проектування і впровадження корпоративних інтегрованих інформаційних систем, складних мережевих і телекомунікаційних рішень. Крім того можлива підготовка і сертифікація на її базі відповідних спеціалістів.

У свою чергу Олександр Меньшиков, delivery manager у Linkos Group вважає перехід на електронний документообіг на 100% безпечним рішенням.

Електронний підпис документів закриває всі питання щодо їхньої безпеки. На практиці керівники підприємств сьогодні завантажують собі на флешку pdf чи xml і віддають інспекторам. Держава давно пішла нам на зустріч. На сайтах ЦЗО – Центральний засвідчувальний орган і Міністерства юстиції є розділи, які дозволяють завантажити файл і перевірити юридичну значущість документу. Для старту необхідно зробити перші кроки. У кожного своя облікова система, за допомогою якої можна передавати документи напряму нажав одну кнопку. У нас це програма M.E.Doc. Коли документ на нашій платформі, ми гарантуємо його доставку до контрагента, до всіх програмних продуктів, які підключені до платформи. А на сьогоднішні момент, це 90% ринку,

розказав Олександр Меньшиков.

“II Аграрна IT-конференція” відбувалась 28 лютого у київському iHUB. На заході обговорювалися реальні кейси та правдиві історії компаній, справжні можливості рішень та фактичні обмеження.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх