Як іригація впливає на глобальне потепління?

22 ноября 2018 в 11:57

3701

Як іригація впливає на глобальне потепління?

Нове дослідження показує, що водяні випаровування зменшують шкоду від глобального потепління.


Більшість водяного пару потрапляє в атмосферу природнім шляхом через випаровування океанів, але через таку людську діяльність, як іригація — випаровування відбуваються також.

Антропогенні випаровування в порівнянні з океанічними не такі великі і не мають вагомого впливу на клімат планети. І все ж таки вони частина викидів парникових газів, які людина контролює.

Стівен Шервуд з University of New South Wales в Австралії  використав програму CAM5 для оцінки потенціалу глобального потепління і радіаційного впливу водяного випаровування.

Найбільше джерело антропогенних випаровувань — іригація. Вчені припустили, що якщо  рівень випаровувань залишиться стабільним протягом наступного століття, то потенціал глобального потепління коливатиметься між –0,001 та 0,0005. Це означає, що у випаровування води мінімум в 1000 разів менше впливають на глобальне потепління, ніж викиди вуглекислого газу.

Дослідження виявило, що водяні випаровування одна з головних причин охолодження атмосфери, тому що  вони переважно випадають опадами ще до того, як досягти висоти, де можуть спричинити парниковий ефект.

До того ж випаровування водяної пари сприяє утворенню низьких хмар, і це дає охолоджувальний ефект, однак не може зупинити глобальне потепління. В дослідженні стверджується, що випаровувань вистачає на компенсацію лише невеликої частини негативного ефекту, спричиненого викидами вуглекислого газу.

Шервуд і його команда підкреслюють, що висота має важливе значення, тому викиди від літальних апаратів мають вищий потенціал глобального потепління. Зі слів вченого, частка випаровувань від польотів не така велика, але якщо вона буде збільшуватись, то тоді їх вплив на клімат значно зросте.

Цікаво те, що парниковий газ охолоджує планету, а не навпаки. І все ж навіть за умови помітного зростання водяних випаровувань на низькій висоті — це не буде мати значного впливу на глобальне потепління.

Об исследовании влияния глобального потепления на урожайность пшеницы можно прочитать здесь

Джерело: physicsworld.com.

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх