Блоги

Як ефективно переобладнати обприскувач?

8 мая 2020 в 14:00

4239

У своєму блозі розповідає комерційний директор компанії співзасновник “АГ Простір” Андрій Пилипчук


Чому переобладнання обприскувачів  — це такий необхідний та популярний агрозахід в багатьох прогресивних господарствах?

Як показує досвід — врожайність одного й того ж поля буває дуже змінювана. Причини є різними: ділянки з низькою або високою польовою схожістю, активністю розвитку, перезимівлею, дією шкідників або хвороб на одну й ту саму культуру.

Та й реакція культури на внесення різних елементів відбувається по-різному. В більшості господарств прийнятий підхід з єдиною нормою внесення призводить до перевитрати речовин на одних ділянках та дефіциту на інших.

Крім того, загальною практикою при проведенні обробок є — бачу проблему — починаю думати, як з нею боротися, а НЕ ПІДГОТОВЛЕНИЙ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!

По ЗЗР ситуація така: до сих пір багато господарств працюють з гербіцидами та фунгіцидами широкого спектру дії по всій площі посівів з однаковою нормою внесення. Відповідно, ефективність застосування ЗЗР в даному випадку також сильно знижується в залежності від сукупності факторів.

Чому це треба зробити?

Більшість європейських агровиробників вже відмовились від «суцільного» підходу та широко використовують систему диференційного внесення ЗЗР, виходячи з потреби в речовині для конкретної ділянки поля. В першу чергу це продиктовано економічними міркуваннями. Аналіз показує, що більше третини усіх витрат при вирощуванні польових культур припадає на придбання добрив та ЗЗР. Тому оптимізація цих витрат та збільшення врожайності при цьому дозволяє покрити витрати на придбання спеціалізованого обладнання для диференційного внесення.

Його суть – оптимальний та максимально ефективний перерозподіл добрив та ЗЗР по наявним площам в залежності від їх  потенціалу. Тому результатом застосування такої технології стає обов’язкове збільшення врожайності.

Ось чому більшість вітчизняних аграріїв вже розуміють, що солідний резерв підвищення продуктивності культур лежить в удосконаленні управління живленням рослин та точному підході до захисту.

Технологія агро виробництва неможлива без ЗЗР та сучасних методів контролю патогенів на посівах. Важливе правильне внесення препаратів для повної реалізації генетичного потенціалу рослин. Причинами розчарування в їх дії можуть стати втрати розчину при внесенні, що знижує ефективність, або зовсім зводить їх дію нанівець.

В чому фішка?

Яскравий приклад розумного та сучасного підходу до рішення проблеми нерівномірного внесення засобів захисту рослин – переобладнання обприскувачів під автоматичний контроль норми та відключення секцій завдяки GPS системам, бо під час проведення операцій по внесенню ЗЗР – вони вносяться нерівномірно: частина рослин оброблюється повторно, а частина рослин не отримує ЗЗР взагалі. Причиною цього є ручне управління технікою та форсунками обприскувача.

Головна проблема неефективного внесення засобів захисту рослин – це вилив на рослину подвійної дози препарату

Якщо обробка недостатня – то препарат не спрацює. Якщо занадто – рослини “згорять”. Тому важливо позбутися подвійного або недостатнього виливу робочої рідини на рослини.

Зниження витрат на ЗЗР на гектар безпосередньо залежить від технологічного відключення секцій на перекриттях, а наявність кусовказівника з автопілотом підвищить якість виконання робіт по внесенню.

Коли обприскувач їде прямо —  ми не бачимо ні пропусків, ні перекриттів. Та це ідеальна модель ідеального поля. А ось коли агрегат рушає з краю поля, яке має нерівний контур, або розвертається,  то ось тут і виникає всім відома проблема із своєчасним відключенням подачі робочої рідини. Оператору обприскувача потрібно весь час стежити за проходженням техніки по обробленим площам.

З системою управління секціями цей процес повністю автоматизується.

Що ж повинно входити в комплекс робіт по модернізації обприскувачів?

У переобладнання входить встановлення:

  • Головного клапану;
  • Клапану-регулятору;
  • Витратоміру;
  • Клапанів секцій;
  • Контролера норми і секцій;
  • Монітору-курсовказівника.

Переобладнання обприскувача — це:

  • Встановлення та зміна необхідної норми виливу оператором прямо з кабіни;
  • Автоматичне підтримання норми виливу за рахунок використання швидкості від GPS;
  • Автоматичний контроль роботи секцій обприскувача: посекційне відключення на перекриттях  - уникнення опіків та огріхів згідно даних GPS;
  • Картографування оброблених ділянок поля;
  • Фіксація обробленої площі та часу початку/закінчення роботи, простоїв – карта фактичного внесення;
  • Зручність обприскування клинів та ділянок різної конфігурації;
  • Економія ЗЗР – до 25% за рахунок ефективного розподілення робочого розчину по площі.

Переваги переобладнання обприскувача

Економія добрив та засобів захисту рослин – до 25% (за рахунок рівномірного розподілу норми виливу по всій площі поля незалежно від швидкості руху обприскувача та конфігурації поля);

Збільшення продуктивності обприскувача (за рахунок економії часу на налаштування норми та інших параметрів);

Автоматичне відключення секцій – економія до 20% (відповідно до різної конфігурації поля, ширини захвату обприскувача, наявності автопілоту);

Картографування оброблених ділянок поля.

Фіксація обробленої площі та часу початку/закінчення роботи;

Підключення GPS навігації (збільшення продуктивності шляхом зменшення кількості проходів, уникнення перекриттів та пропусків, якісна робота у нічні часи та за поганих погодних умов).

Як показує досвід технічної команди “АГ Простір”, добра частина агровиробників  вже почала економити на перекриттях та пропусках. Завдяки розумному переобладнанню обприскувачів можна отримати вражаючий ефект — економія на засобах захисту до 20% в залежності від ширини штанги обприскувача і конфігурації поля.

І попит на такі послуги вже є. Тому нами модернізуються як вітчизняні, так і імпортні агрегати, бо придбання нової одиниці техніки є економічно недоцільним перед початком виконання польових робіт.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх