Як аграрію підготувати бізнес-план без головного болю?

31 октября 2023 в 17:30

10446

Як аграрію підготувати бізнес-план без головного болю?

Як фермеру в умовах нестачі фінансових обігових коштів отримати фінансування, оцінити свої конкурентні переваги та прогнозувати тенденції розвитку господарства завдяки бізнес-плану?


Для того, щоб ефективно вести сільськогосподарський бізнес потрібно своєчасно оновлювати технологічні підходи, техніку, розбудовувати інфраструктуру та автоматизувати процеси, словом, бути в авангарді прогресивних підходів. Проте реалізувати всі ці кроки без залучення додаткових ресурсів аграрію не вдасться. Але як же отримати додаткове фінансування і взагалі визначити стан свого господарства?  Перш за все, мова про прозорість та системність ведення аграрного бізнесу. Якраз бізнез-план і є тим компасом, який допомагає аграрію зрозуміти на якому етапі в його господарстві щось пішло не так і, як цього уникнути. 

Навіщо бізнес-план аграрію?

Необхідність скласти бізнес-план виникає тоді, коли аграрій підходить до створення чи ведення бізнесу відповідально. Намагається на етапі ідеї врахувати всі плюси та мінуси. Проводить реалістичну оцінку власних ресурсів та можливостей, завдяки чому має більшу ймовірність успіху та мінімізує ймовірність втрати вкладених в бізнес коштів. Більш того, бізнес-план дуже часто є необхідною передумовою отримання зовнішнього фінансування у вигляді інвестицій, гранту, позики чи кредиту, а також встановлення партнерських відносин із важливими та потужними постачальниками та покупцями. 

Під час війни можливість залучення інвестицій дуже лімітована, кредитування дорожчає, а гранти потребують суворого дотримання вимог. Бізнес-план — важливий елемент комунікації між фінансовим донором та агробізнесом. Він допомагає зрозуміти (не тільки інвестору але, в першу чергу, самому аграрію) як далі розвивати бізнес та як на цей розвиток будуть працювати залучені кошти. 

Компанія AgriAnalytica пропонує аграріям ефективні інструменти для залучення додаткового фінансування і не тільки — Agri: бізнес-план, бізнес-план для гранту на власну справу, бізнес-план для гранту на переробне підприємство. 

Agri:Бізнес-план дає повне обґрунтування потреби у залученні фінансових ресурсів та конкретні відповіді на головні запитання кредитора: “Хто ти?”, “Для чого тобі кошти?” і “Як ти збираєшся їх повертати?”. Agri:Бізнес-план відповідає всім вимогам як фінансових установ, так і інвесторів, та допоможе вам залучити необхідне фінансування

Володимир Гераймович, AgriAnalytica

Продукт компанії AgriAnalytica — це комунікаційна платформа для учасників українського агроринку, чиє основне завдання сьогодні полягає у спрощенні доступу агровиробників до фінансування. 

Agri: Бізнес-план важливий при складанні заявки на фінансування. Це рішення покликане допомогти фермеру сформувати виробничу програму, підкріпити її розрахунками і отримати конкурентну перевагу перед іншими аграріями, які звертаються за кредитуванням.

Бізнес-план дозволяє банку зрозуміти, а фермеру остаточно вирішити:

  • що вирощувати?
  • які фінансові витрати фермер понесе?
  • які доходи будуть сформовані у результаті діяльності?
  • як фермер обслуговуватиме кредит?

Сьогодні компанія має бізнес-плани для 54-х культур з різними агрокліматичними зонами і показниками врожайності, які адаптуються до найменших деталей.  Бізнес-план, що допомагають складати спеціалісти AgriAnalytica, базується на реальних показниках, можливостях, технологіях, технічному парку, фінансових розрахунках, актуальних для конкретного аграрія. Також він може буде скорегований залежно від коливання цін та ситуації на ринку.

Як працює AgriAnalytica? 

Першочерговий крок — це зайти на сайт AgriAnalytica і зареєструватися, створивши власний електронний кабінет аграрія. Другий крок — заповнити інформацію про господарство (розмір зембанку, культури, технологічна карта, техніка, планові показники та інші параметри, які зазначені програмі Agri: бізнес-план. Третій крок — завантажити фінансову звітність. Після чого програма автоматично формує документ, який аграрій може завантажити собі в форматі pdf. 

Аграрій може самостійно коригувати всі дані і також підключити для допомоги фахівців компанії.

Якщо аграрій потребую фахової допомоги з бізнес-планов, то наші експерти долучаються і доводять його до кінцевого результату. Ми рахуємо ці послуги вже як експертне виготовлення бізнес-плану. Вартість такої послуги зазвичай коливається від 0,5 до 2%, тобто від 15 000 до 60 000 грн

Володимир Гераймович, AgriAnalytica

Переваги AgriAnalytica

Продукт компанії AgriAnalytica має низку переваг для аграріїв:

  • українська онлайн програма, створена спеціально для фермерів;
  • безкоштовний супровід персонального консультанта 24/7;
  • підходить для отримання державної підтримки, грантів, банківських кредитів;
  • допомагає у залученні інвестицій;
  • допомагає краще зрозуміти свій бізнес і зробити його ще більш прибутковим; 
  • живий бізнес-план, який можна змінювати і оновлювати протягом року під потреби;
  • простий інтерфейс для користування; 
  • підходить для всіх програм державної підтримки;
  • підходить для всіх грантових програм;
  • підходить для всіх банківських програм, в тому числі під покупку землі;
  • обґрунтовує потребу в кредитуванні;
  • допомагає краще зрозуміти свій діючий бізнес і зробити його ще більш прибутковим;
  • допомагає у заснуванні нового прибуткового фермерського господарства;
  • прогнозує рух грошових коштів та витрат;
  • без зайвих завантажень, працює в режимі "онлайн";
  • без обмежених та додаткових версій, ви отримуєте все й відразу;
  • експертне виготовлення бізнес-плану — 0,5 до 2% від проектної вартості ;
  • низька ціна — всього 3 000 грн на рік з ПДВ. 

Основна аудиторія — це аграрії з малим земельним банком, що не вели бухгалтерський облік та прозору звітність, але вимушені змінюватись для залучення фінансів або одержання держпідтримки. Зручність для них полягатиме в інтегрованості всіх продуктів (клієнтських і банківських), що дозволяє працювати в спільних координатах.

Детальніше про продукт компанії AgriAnalytica — дивіться в нашому онлайн-мітапі за посиланням. 

Мітап створено за підтримки USAID AGRO, що виконується компанією Chemonics Україна.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх