xFarm — рішення для управління фермами

17 декабря 2019 в 16:00

2656

Італійські розробники створили платформу, інструменти якої дозволяють повністю управляти господарством та об’єднувати фермерів, стартаперів для підвищення продуктивності всіх процесів агровиробництва.


xFarm — це платформа, яка містить як програмне забезпечення (модулі), так і апаратне (датчики, пристрої передачі тощо). Мережа датчиків дозволяє збирати дані автоматично, однак агровиробник також може вільно вносити дані вручну.

Для деяких модулів використання датчиків є обов'язковим, оскільки вони базуються на аналізі показників в полі.

За допомогою безкоштовного облікового запису xFarm агровиробник може експортувати всю інформацію про культуру. Згенеровані файли будуть корисні для тендерів, розробки планів розвитку господарства тощо. 

В чому унікальність xFarm? 

Компанія співпрацює з партнерами, які мають досвід роботи з даними про погоду, зрошення, збір врожаю і т.д. Наразі платформа xFarm сумісна з 30-ма різновидами датчиків і включатиме в себе модулі для тракторів вже з 2020 року.

На європейському ринку щодня з’являються нові agtech стартапи, однак xFarm — один з небагатьох у Європі, який не намагається охопити весь комплекс послуг управління господарством власноруч, а навпаки пропонує IT-компаніям партнерство і можливість використовувати платформу як інструмент збуту своїх інноваційних рішень.

Наш підхід — бути ринком, а не лише провайдером технологій. Багато наших конкурентів намагаються зробити все. Ми вважаємо, що краще співпрацювати

говорить CEO Martino Poretti.

Ця концепція виправдала себе. Один із партнерів xFarm BlueTentacles — італійський розробник безпровідних зрошувальних і екологічних датчиків, почав пропонувати свої послуги для зрошення безпосередньо у платформі. Команда xFarm скористалась їхніми даними про якість води та додала поради цієї компанії до свого арсеналу.

Завдяки цій бізнес-моделі xFarm отримав додаткові інвестиції у розмірі $3,34 млн від італійської венчурної компаній United Ventures та швецької TiVenture.

Підтримка фермерів

Платформа xFarm була розроблена з метою забезпечити агровиробника роботою в команді. Тому компанія впровадила функцію, яка б дозволила фермерам комунікувати між собою для обміну досвідом, підтримки тощо. 

Щоб додати користувача, агровиробнику потрібно відкрити профіль, натиснути на опцію “налаштування”, а далі “люди”. Тоді фермер може запросити колегу, вказавши його ім’я, електронну пошту та посаду. 

xFarm призначений для фермерів, що обробляють земельні ділянки площею від 2-5 тис. га. Щоб заохотити фермерів спробувати дане рішення, компанія надає користуватись рішенням тільки за “підписку” без додаткових внесків. 

Цифрова платформа

xFarm має платформу, яка доступна з будь-якого пристрою та обладнана десятками різних модулів. Всі базові функції безкоштовні, однак для покращення ефективності агровиробнику варто придбати з десятку преміальних функцій, які більш детально описують різні процеси виробництва. 

У підсумку, створивши обліковий запис, фермер має змогу безкоштовно використовувати до 13 різних функцій по культивуванню, логістиці, бюрократії та сільськогосподарській техніці.

IoT сенсори

Якщо аграрій хоче моніторити екологічні чинники, йому потрібно просто придбати датчик і підключити його до облікового запису, окремий розділ вміщуватиме всю інформацію, що фіксуватиме пристрій.

Також він може скористатись Premium-модулем від xFarm, завдяки чому отримає прогнози та рекомендації щодо дій, виходячи з польових умов.

В арсеналі компанії також є метеостанції xSense, обладнані сiм-картою і камерою. Рішення дозволяє надсилати дані через GSM до модулів xNode, які використовують також бездротову систему LoRa для заощадження заряду акумулятора у радіус до десяти кілометрів, залежно від умов навколишнього середовища. Система здатна також підключатись до 100 пристроїв в одній мережі.

Цифрова екосистема xFarm дозволяє поєднати підключену панель, придатну для професійного управління з платформою фермерів. Таким чином, користувач може обмінюватися інформацією, звітами та аналізом з іншими агровиробниками, партнерами і т.д. 

Підтримка споживачів

Компанія xFarm розробляє інструменти, що ефективні для всіх суб'єктів ланцюга поставок. Весь обсяг інформації може бути використаний для того, щоб долучити споживача до процесу вирощування. Як його учасник, він в деталях може ознайомитись з процесом вирощування та упакуванням купленого товару.  

Таким чином, xFarm дозволяє всім мережам підвищувати цінність кінцевої продукції не тільки шляхом сертифікації та інформування замовника, але і шляхом залучення споживача у весь виробничий процес за допомогою інноваційних мультимедійних рішень.

Компанія також продовжить додавати нові функції та послуги до своєї платформи. Нещодавно xFarm запустила функцію відстеження харчових продуктів, яка має на меті допомогти фермерам задовольнити посилені вимоги щодо прозорості великих харчових компаній.

Джерело: AgFunder

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх