XAG сприятиме створенню в Україні автономних ферм з дронами

XAG сприятиме створенню в Україні автономних ферм з дронами

Випробування сільськогосподарських дронів-обприскувачів компанії XAG в Київській області показали високий рівень продуктивності технології. Оскільки наша держава посідає друге місце за обсягом експорту зерна, XAG збільшує присутність на ринку, активно впроваджуючи безпілотні рішення для підвищення автоматизації українського аграрного виробництва.


На відміну від країн ЄС, українське законодавство лояльне щодо використання дронів-обприскувачів. Завдяки цьому наш ринок приваблює світових виробників сільськогосподарських безпілотників. З моменту виходу на український ринок наприкінці 2020 року, сільськогосподарські дрони XAG допомагають українським фермерам покращити якість врожаю та скоротити використання агрохімікатів. 

В Україні XAG співпрацює з компанією Drone UA, яка популяризує використання дронів і автономних рішень, які допоможуть аграрію більш якісно і ефективно вносити добрива і ЗЗР. Ця співпраця повинна покращити технічне оснащення рослинницької галузі України, яка сьогодні відіграє значну роль в забезпеченні зростаючого світового попиту на продукти харчування. 

Інструменти підвищення ефективності використання чорнозему

У квітні 2021 року команда Drone UA провела практичну демонстрацію на полях агрохолдингу Агро-Регіон. Сільськогосподарські дрони XAG довели свою ефективність на полях озимого ячменю в районі села Велика Олександрівка Київської області. 

Дослідження показали, що один дрон-обприскувач фірми XAG, оснащений двадцятилітровим резервуаром для рідини, здатен обробити більше 16 га посівів за годину. Український клуб аграрного бізнесу (UCAB) підтвердив результат, зафіксувавши рекордний для дронів-обприскувачів в Україні показник. 

Під час демонстрації трьома сільськогосподарськими дронами XAG керував один оператор разом з двома сторонніми спостерігачами. В автономному режимі роботи дрони внесли ЗЗР на 43 га ячменю за 53 хвилини. 

Серед переваг використання рішення відмічається більша точність і гнучкість в порівнянні з причепними та самохідними тракторами. Дрони можуть обробляти рослини у важкодоступних місцях, скоротити використання пестицидів та завдяки відсутності технологічних колій не пошкоджують культури.

Демонстрація суттєво змінює ставлення українських аграріїв до сільськогосподарських дронів як до інноваційної і багатообіцяючої технології. 

Я ніколи не оцінював дрон як інструмент для обприскування. Але після цього експерименту, який показав їх високу продуктивність, впровадження сільськогосподарських дронів стало виглядати значно більш раціональним.

Володимир Кравцов, операційний директор Agro-Region.

У рамках моделі інтенсивного землеробства більшість представників українського агробізнесу до сьогодні покладається на застарілу сільськогосподарську техніку, яка обмежує потенціал виробництва. За даними Управління міжнародної торгівлі, експлуатаційна потреба України в сільськогосподарській техніці та обладнанні до 2025 року оцінюється в $20 млрд. Впровадження технологій компанії XAG може допомогти якнайшвидшій технічній трансформації нашого аграрного виробництва. 

За даними Міністерства економічного розвитку торгівлі та сільського господарств Україна посіла друге місце серед світових експортерів зерна в 2020 році із загальним експортом в розмірі 55,09 млн тонн. Новітні технології збільшать ефективність використання українських чорноземів, які нараховують 25% світових запасів і сьогодні годують світ основними зерновими культурами — кукурудзою, ячменем і пшеницею. 

Збільшення масштабів для малих фермерів і “молодої крові” 

У 2020 році уряд України підписав новий закон про земельну реформу, який знімає мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Вже з червня 2021 року сільськогосподарські землі будуть доступні для продажу громадянам України. Даний крок спонукатиме фермерів до інвестицій в сільськогосподарську техніку та інфраструктуру на власній землі. 

Одночасно з підготовкою України до відкриття земельного ринку, реалізується освітня програма з використання дронів в сільському господарстві. За словами співзасновника DroneUA Валерія Яковенко, в рамках партнерства з Національним університетом біоресурсів і екології України (NULES) будуть засновані курси по безпілотним обприскувачам для навчання студентів-бакалаврів, на прикладі використання дронів XAG. Мета курсу — підготувати молодих спеціалістів для ведення сільського господарства наступного покоління.

Також за підтримки Drone UA техніка компанії XAG стає першим  сільськогосподарським дроном, який можна орендувати в Україні з повним страховим покриттям. Даний крок робить дрони доступнішими для малих фермерів, які тепер можуть випробувати нові технології на власних полях. В перспективі цей крок повинен збільшити експортний потенціал всієї країни, адже малі землевласники виробляють майже 45% валового продукту сільського господарства. 

Тренди автоматизації агровиробництва набувають поширення, і в подальшому пристрої XAG будуть здобувати ще більшу популярність серед аграріїв. Україна — один із основних світових агроринків, тому XAG буде продовжувати роботу з місцевим бізнесом та урядом.

Джерело: prnewswire.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх