Врожай гине на складах — наслідки торговельної війни між США та Китаєм

25 ноября 2018 в 09:50

3242

Врожай гине на складах — наслідки торговельної війни між США та Китаєм

Американські фермери зіткнулися з проблемою реалізації врожаю після введення тарифних мит з боку Китаю. Зараз врожай “гине” у цілій низці штатів.


Річард Фонтенот, фермер з Луїзіани, втратив 404 га із засіяних соєю 688 га і не отримав близько $300 тис. очікуваного прибутку від продажів.

Врожай фермера постраждав від негоди, і в минулому він міг би продати його міжнародним ритейлерам. В цьому ж році вони більше не купують пошкодженого врожаю.

Врожай залишається незібраним або гниє в сховищах по всій Америці. Фермери та посередники сподіваються, що стабілізація цін  виправить ситуацію наступного року.

Така ситуація — результат торговельної війни з Китаєм, яка вдарила по експортному попиту та утворила надлишок врожаю, який зберігається в зерносховищах.

Згідно з даними Louisiana State University, в Луїзіані більш ніж 15% врожаю олійних культур загинуло або стало непридатним для продажу на ринку. Також під загрозою врожай в деяких частинах штатів Міссісіпі та Арканзас і вже був втрачений в Північній та Південній Дакоті. В Індіані та Іллінойсі фермери намагаються захистити його від тварин.

Цього року американські фермери висадили 36,57 млн га сої і згідно з тодішніми прогнозами експертів саме продажі в Китай забезпечили б найбільший прибуток. Китай ввів 25% тарифне мито на американську сою у відповідь на аналогічні дії щодо китайського експорту з боку США.

Минулого року це принесло збитків на $12 млрд, тому що у Китай йде приблизно 60% поставок. Уряд США запровадив програму допомоги фермерам для покриття збитків від торговельної війни. На неї було виділено $12 млрд, на середину листопада з них було  виплачено $837,8 млн.

Частина грошей перейшла від фермерів до таких торгових посередників, як Archer Daniels Midland Co та Bunge Ltd, які підвищили ціни на зберігання в переповнених елеваторах.

Головний виконавчий директор Andersons, Пат Бов розповів Reuters, що криза зберігання і підняття цін збільшили прибутки власників елеваторів.

Криза також збільшила прибуток компанії Neeralta, які продають вакуумні мішки для зберігання сільхоз культур. Їхні продажі зросли на більш ніж 30% і зараз білі тубуси покривають багато полів Середнього Заходу.

Підвищення цін

Метт Беннетт, агроконсультант, вважає, що фермери штату Іллінойс зараз у важкому становищі через зростання цін на зберігання на 40%, у порівнянні з минулим роком. Зараз ціна коливається між 3 та 6 центами за 1 бушель (38,6 кг) і це забагато для врожаю, який прогнозовано принесе низький прибуток.

В декотрих річкових терміналах на Середньому Заході фермери платять за зберігання вдвічі більше ніж минулого року.

Торговельна війна тільки поглибила кризу зберігання врожаю, яка вже давно стала постійною проблемою через надлишкову пропозицію на світовому ринку.

Згідно з даними U.S. Department of Agriculture, навіть до кризи 20% від врожайних запасів були торішніми. Цей показник охоплює пшеницю, сою та кукурудзу і є найвищим за останні 12 років.

Фермер та старший віце-президент з питань агрокредитування в Relyance Bank, розповів, що деякі ритейлери беруть додаткову плату з фермерів за неналежну якість продукції. В деяких випадках ця плата зросла більше ніж в 3 рази.

Деякі фермери будують амбари для надлишкового врожаю або зберігають у приміщеннях для обладнання. Аграрії сподіваються, що торгова війна завершиться до весни, коли ці приміщення знадобиться для посівних матеріалів.

Про спроби Китаю зупинити продовольчу кризу можна прочитати тут.

Джерело: reuters.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Читайте также

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх