Внесення ЗЗР дронами як спосіб зекономити кошти

7 декабря 2023 в 12:30

2143

Внесення ЗЗР дронами як спосіб зекономити кошти


Аграрний сектор в Україні швидко адаптується до використання сучасних технологій для підвищення продуктивності та зниження витрат. Однією з інноваційних практик в агробізнесі стало внесення засобів захисту рослин агро дронами. Цей метод, відомий як ультрамалооб’ємне обприскування, вже сьогодні забезпечує значні переваги для аграріїв та суспільства в цілому.

Однією з ключових особливостей такого внесення є використання дрібнокрапельного обприскування з розміром крапель близько 100 мікрон. Велика відмінність від традиційних методів полягає в мінімальному використанні води — пестициди подаються з найменшоюкількістю рідини, знижуючи витрати води приблизно в 25-30 разів. Норма внесення становить орієнтовно 5-7 літрів на гектар робочої рідини, що робить цей метод ультрамалооб’ємним.

Крім того, внесення ЗЗР дронами пряма необхідність для полів зі складною конфігурацією, де технологічні колії значно перевищують 5%. Вони дозволяють обробити навіть найскладніші ділянки. Тому багато фермерів обирають і точкове внесення. 

Результати роботи на багатьох господарствах дозволили вирахувати, що:

  • економія ЗЗР при точковому внесенні становитьвід 6 до 10 $/га;
  • заощадження коштів при десикації дронами до 20$/га. 

Пан Михайло вперше цього року використав дрони на своєму полі.

Для обробітку ста гектарів кукурудзи цього року вирішив спробувати дрони. За використання наземної техніки планував витратити $9 тис. — на  препарати, оренду техніки. Проте точкове внесення уражених ділянок агродронами за складеною картою поля обійшлося всього в $4,5 тис. Рекомендую цей метод всім, хто хоче економити та отримувати якісний захист врожаю,

ділиться він своїми враженнями.

Додатковою перевагою є те, що дрони можуть працювати при надмірно зволоженому грунті в порівнянні з наземними машинами для обробки посівів. Що дозволяє забезпечити своєчасний захист врожаю. Крім того, внесення ЗЗР за допомогою дронів дозволяє суттєво зменшити капітальні витрати, оскільки одна бригада агродронів може замінити наземну машину. Операційні витрати також зменшуються, оскільки використовується менше пального, води та знижується необхідність у логістиці.

Пан Олег поділився з нами своїми враженнями після використання дронів:

Дрони — круте рішення! Порахував, що витрати води при внесенні ЗЗР впали на 95%, на діючі речовини  — на 30%, також зекономив добре на пальному та логістиці. Це я ще не рахував вигоду від уникнення витоптування та осипання культури. Найкраще, що не переймаюся за обслуговування — дрони в аутсорсингу.

Надавши перевагу дронам, ви також економите на персоналі. Адже там, де для наземних машин потрібно багато працівників, дрони вимагають лише декількох операторів, що суттєво зменшує витрати на заробітну плату. 

Внесення захисту рослин з використанням дронів в агробізнесі є перспективною інновацією, що допомагає підвищити ефективність та економічність господарства. Зменшення витрат на паливо, воду, операційні та капітальні витрати, а також оптимізація працівників роблять цей метод важливим інструментом для сталого розвитку агросектору. 

Нагадаємо, Carefield за підтримки Програми USAID АГРО допомагає агровиробникам впроваджувати ефективні безпілотні технології, щоб долати виклики, спричинені війною, та підтримувати стабільну роботу сільгосппідприємств. У рамках проєкту малі та середні агровиробники можуть замовити послугу внесення ЗЗР та десикації дронами за 15% від ринкової вартості послуг завдяки Програмі USAID АГРО.



Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх