Віртуальний аграрій виступив на Cropwise Camp. 8 основних трендів з топового івенту

23 февраля 2022 в 12:56

4563

Віртуальний аграрій виступив на Cropwise Camp. 8 основних трендів з топового івенту

Cropio Сamp вже кілька років дає крутий контент та знання, які допомагають аграріям будувати ефективний бізнес. Цього року крім знань був ще й цікавий сюрприз.


Віртуальний фермер від команди SAS Agro

Сенсацією цьогорічного Cropwise Camp стала презентація програми FarmingOs, який представив віртуальний двійник Дмитра Грушецького, засновник “SAS Agro"

 — 3D модель, озвучена за допомогою штучного інтелекту.

Мета-фермер розказав про функції та можливості програми, яка візуалізує всі фінанси на аграрному господарстві.

Цифровий двійник Дмитра говорив голосом свого реального прототипу, і розказав як працює FarmingOs на господарстві сім'ї Грушецьких — ПП "Дніпро". 

Мета-фермер Дмитро Грушецький виступає на Cropwise Camp.

Андрій Андрійчук, керівник Cropwise operations в Україні розказав про нові можливості цієї FMS системи: 

Триметрові знімки — щоденно, за додаткову оплату

Cropwise operations повідомили про нову можливість в системі — щоденні триметрові знімки. Зараз супутникові знімки отримуються раз на тиждень. Супутники Landsat, Sentinel-2.

Підвищення якості триметрових знімків. Представник Cropwise повідомив, що поки ці знімки не покажуть рівень вегетації так, як покажуть знімки з дрона. Але це вже більше інформації для моніторингу. 

Вони будуть доступні з березня 2022 року і поки лише у нових пакетах, які треба буде окремо докуповувати або переходити на них існуючим клієнтам Cropwise.

Нові функції Cropwise operations

Також з 1 березня 2022 року доступні нові можливості у системі. 

Автоматизація процесів скаутингу.

Зробити процес скаутингу максимально швидким. Наприклад, система автоматично пропонує поля з найбільшими проблемами на які варто поїхати для огляду.

Також передбачено такі оновлення, як можливість відслідковувати статус агрооперацій та ефективно розподіляти техніку в залежності від їх наявності та запланованих робіт. 

Підключення модулю програм живлення рослин від компанії Yara. Цей модуль буде давати рекомендації по необхідним елементам для кожної культури. 

Масштаби платформи Cropwise

За повідомленням менеджменту компанії, зараз системою користуються 40% середніх та великих аграріїв, а загальна кількість гектарів — 9,5 млн на початок 2022 року.

Нові сервіси Syngenta

Артем Раков, директор з розвитку бізнесу Syngenta про нові сервіси компанії — оцінки потенційної врожайності, рекомендацій по захисту та сервіс підбору оптимального гібрида на кожне поле. 

За словами Артема, це можливо робити завдяки тому, що компанія щороку закладає тисячі дослідів у різних географічних зонах України й вивчає, як ті чи інші гібриди пристосовуються до тих чи інших умов регіону та конкретного поля. 

Рекомендації видаються на основі багатьох параметрів — FAO гібриду, стійкість до захворювань, ґрунтів і т.д. 

Великий щоденний блокнот скаутингу Укрлендіармінг

Володимир Фартух, керівник відділу інновацій Укрлендфармінг зробив хороше порівняння системи Cropio. 

Це величезний щоденний блокнот, який дозволяє тримати масу інформації по агровиробництву в одному місці, і не забивати собі голову купою даних.

Володимир розповів про підходи до скаутингу в агрохолдингу: агроном має особисто відвідувати поле раз у 7 днів, робити не менше 3-х фотографій ділянки у різних ракурсах, детально описувати проблему. Також агроном має перевіряти не лише ділянки з низьким NDVI, а й хороші — щоб зрозуміти, чому там високий стан вегетації та обдумати необхідні дії на поганих ділянках поля.

Крім того система дозволяє контролювати роботу агрономів: їхня реакція на критичні ділянки та графік відвідувань поля, звіт про час від останнього відвідування ділянки.

Якість та густоту посівів у компанії перевіряють дронами. За словами Володимира, завдяки Cropwise вони побачили, що наявність пропусків і пересівів дуже часто прив'язана до конкретного механізатора. 

Цікавий факт про використання Cropwise в Укрлендіармінг — 475 тис га під моніторингом і 460 000 завантажених у систему фото.

Кількість завдань, створених у системі Cropwise — більше 3 000. 

На івенті виступили аграрії, інноваційні компанії, які впроваджують Cropwise.

Диференційне внесення добрив

Віталій Шуберанський, генеральний директор компанії Frendt розказав про кейс диференційного внесення азотних добрив на полях ФГ “Флора”.

Підхід був у правильному розподіленні добрив по полю, з акцентом на 

економічний ефект від внесення азотних добрив по пшениці. Він склав плюс 0.36 тони з гектара, економія в грошах склала $116 з 1 гектара. 

Контроль земельного банку

Михайло Кобченко, комерційний директор "Докучаєвські чорноземи" розказав про контроль земельного банку на площі в 12 000 га. 

Головна можливість, яку Михайло отримав завдяки системі — оперативно отримувати інформацію по стану земельного банку: договорам оренди, комунікаціях з пайовиками, можливість відслідковувати стан банків конкурентів. Інтеграцію системи з ресурсами "Докучаєвських чорноземів" виконала компанія SAS Agro, засновник якої і виступив у ролі Мета-фермера.



Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх