Вирощування горіхів як бізнес в Україні

24 сентября 2019 в 14:41

14842

Вирощування горіхів як бізнес в Україні

Як створити успішне підприємство по вирощуванню фундука та волоського горіха в Україні?


Одеський “Горіх Причорномор'я” вирощує й переробляє фундук, волоський горіх і шипшину в напівфабрикат і готовий продукт. У чому ж унікальність одного з найуспішніших горіхових підприємств в Україні ми дізналися у президента кооперативу Павла Тулби.

Чому вигідне вирощування горіхів у поєднанні з іншими культурами

Використовується те ж обладнання що і для волоського горіха дозволяє прискорити окупність техніки. Існує коливання цін від року врожаю, а наявність декількох культур знижує цей ризик. Одна з культур завжди буде вище в ціні, також значно знижуються ризики від негоди через відмінний термін вегетації у рослин та дозрівання. 

У нас є дві допоміжні культури – фундук і шипшина. Основна культура – волоський горіх. Допоміжні культури вступають у плодоношення через чотири, п'ять років, до того ж можуть рости в тіні. Переробка шипшини починається після прибирання волоського горіха, а фундука до,

Павло Тулба.

Чому вигідні кооперативи

Кооперація дає можливості виробляти товарні партії, спільно здійснювати переробку і спільно реалізовувати продукцію. Це знижує собівартість і дає можливість закріпитися на ринку.

Які умови отримання органічного сертифікату і які переваги він принесе

Органічний сертифікат отримуємо на шипшину. Ми на земельній ділянці, яка раніше не використовувалася закладаємо плантацію шипшини, що дає право без перехідного періоду отримати такий сертифікат. До того ж ми не використовуємо препаратів заборонених в органічному землеробстві. Органічний продукт розширює всю лінійку і допомагає продати продукт дорожче,

Павло Тулба.

Переробка горіхів

Окрім виробництва (вирощення) горіхів можна ще й зайнятись переробкою продуктів, таких як медово-горіхові пасти чи горіхове молоко. На ці продукти в Україні та закордоном?

Попит є і у нас вже є перші контракти. Відправки будуть в цьому році ближче до Новорічних свят. Участь у виставках дає можливість зрозуміти вимогу покупця до продукту і вийти на ринок задовольнивши потребу споживача. Сьогодні наше виробництво унікальне в Європі.

Ми виробляємо молочний волоський горіх, який зберігається у замороженому вигляді. Заморожений горіх дуже популярний в спортивних клубах і студіях йоги. Він сухий і очищений методом органічного пілінгу. Ця технологія передбачає замочування ядра волоського горіха у воді, що в підсумку дає можливість отримувати до 80% більше вітамінів і поживних речовин для організму людини,

Павло Тулба.

Як запровадити прямий експорт виробленої продукції?

Не все так просто в налагодженні експорту. Якщо господарство, наприклад, виробляє слайси волоського горіха —  для кондитерів і пекарів вони різні. Тому потрібно розуміти свого покупця і під нього робити продукт у великих об'ємах. Без розуміння ринку продукт не тільки буде не проданий, а й утилізований.

Окрім цього, коли є плани про вихід на європейський ринок — потрібно проводити додаткові роботи по вивченню ринку.

Ми домовились про співпрацю з проектом ITC, який сприяє розвитку міжнародної торгівлі. І от вже другий рік співпрацюємо. Вони допомогли взяти участь у багатьох світових виставках, таких як: Fruit Logistika, Gool Food, Polagro. Участь у подібних заходах дала можливість краще зрозуміти європейського покупця та ринок.

Нині ми займаємося вивченням купівельних пріоритетів, а також встановленням і запуском обладнання для масового виробництва нашої продукції. Сьогодні готуємось до виставок Fruit Logistica, Anuga, Sіal, RigaFood,

Павло Тулба.

Інноваційні технології у горіховому бізнесі

Інновація у винаході та впровадженні методу органічного пілінгу ядра волоського горіха, виробництва молочного волоського горіха і розробці технології його зберігання в замороженому вигляді, виробництві слайсів волоського горіха і впровадженні нових видів очищення від цвілі і мікробів,

Павло Тулба.

Переваги вертикально інтегрованих компаній

У сучасному сільському господарстві в більшості випадків існує такий ланцюжок: збір продукту, його переробка, сортування, пакування, зберігання, транспортування і, нарешті, продаж продукції кінцевому споживачеві. 

Фірма, яка контролює всі або кілька ланок подібного ланцюга, буде вертикально інтегрована. Вертикальна інтеграція — це протилежність горизонтальної інтеграції (при якій відбувається консолідація декількох компаній, що виробляють одні й ті ж товари або послуги, вертикальна інтеграція спрямована на захоплення однією компанією декількох етапів виробництва товарів або послуг.

Тенденції вирощування фундукових садів у Європі й чи можна їх запровадити в Україні?

В Європі тенденція фундукових садів рухається в напрямку вирощування трюфеля на коренях фундука. Тому розвиток даного напрямку є для нас пріоритетним. На сьогодні ми не маємо певної технології, а тільки спроби його виростити. Ми плануємо укласти договір з Італійською асоціацією трюфеля і отримати допомогу в навчанні наших фахівців, як виростити трюфель і як його збирати.

У планах зробити маршрут гастротуризма з пошуком трюфеля і його приготуванням. До речі у 1800 роках трюфеля вирощували у нас в Бессарабії, тож є обґрунтовані надії його тут збирати,

Павло Тулба.

Довідка. “Горіх Причорномор'я” був заснований в 2012-му році для закладки змішаного саду волоського горіха і фундука. На даний момент у володінні компанії знаходиться 1 га тепличної площі і 270 га садової площі, яку планують розширювати. 

“Горіх Причорномор'я” включений до реєстру Міністерства Аграрної Політики України як рекомендований розплідник для українських садівників. 

Підприємство може надавати моделі повного циклу вирощування саджанців фундука, волоського горіха і шипшини. Також займається переробкою фундука, волоського горіха і шипшини у напівфабрикат і готовий продукт (сушений і заморожений очищений волоський горіх), який зручний для поставки ресторанам і кінцевим споживачам.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх