Вирощування часнику — як заробляти від 12$ тисяч з га

Агро Інноваційний Клуб

4 августа 2021 в 11:00

38060

Вирощування часнику — як заробляти від 12$ тисяч з га

Хочете вирощувати часник, але не впевнені що зможете отримати прибуток? Не знаєте, що вигідніше сіяти — зернові або часник? Як можна заробляти на вирощуванню часнику вже в перший рік від 12$ тисяч? Чи можна обійтись без зрошення при вирощуванні часнику? Ми допоможемо знайти відповіді на питання й відкриємо всі секрети.


Сьогодні конкуренція в агропромисловому секторі досить висока. Однак деякими рослинами займається зовсім невелика кількість фермерів. Відповідно можна вийти на той сегмент ринку, де суперництво мінімальне. Такою рослиною можна назвати часник, оскільки його вирощуванням не дуже поспішають займатися овочівники. Ринок в Україні тільки формується, фактично його немає. На вирощуванні часнику можна досить непогано заробити, якщо знати як правильно організувати бізнес та знайти канали збуту. Той, хто розпочне вирощування часнику в найближчі п’ять років — буде на коні! 

Чи реально заробляти з одного гектара часнику 12$ тисяч?

В Україні часник вирощується майже на всій території, але, на жаль, в основному на присадибних ділянках. Останнім часом намітилася тенденція збільшення промислових площ і вхід в цей бізнес великих гравців.

Сьогодні цілком реально заробити з одного гектара часнику 12$ тисяч. З питанням збуту часнику питань також не виникає, оскільки сьогодні дуже багато перекупів самі шукають і забирають часник прямо з поля. Можна навіть і більше, якщо дотримуватися технології вирощування і знати всі секрети. Перша і найважливіша вимога — полив. Якщо його немає, то можна забути про цю культуру. По-перше, більшість фермерів-новачків на початкових етапах зазнали великих втрат, оскільки не мають достатньої інформації про часник і правильну технологію вирощування. По-друге, якщо аграрій хоче заробити відповідно суму з гектара, то не варто економити на посівному матеріалі. Нині є багато недобросовісних продавців часнику, які продають неякісне й дешеве насіння, яке лише через два роки дасть урожай. Нереально в українських кліматичних умовах через два роки отримати часник від п’яти см. і вище. По-третє, в наших ґрунтах необхідно сіяти однозубку або зубок. 

Однак є такий сорт часнику як воздушка. Ні в якому разі не варто його купувати. 90% фермерів втратити врожай, сіявши цей вид. Їхні поля вкривалися бур’янами і вони не знали що далі робити. Більшість передискували і прийняли рішення, що часник в Україні не росте і займатися ним не варто. 

Однак український менталітет і боязнь нового заважають аграріям займатися новими культурами. Часник не є вимогливою культурою. Тож чому не скористатися такою можливістю?

Які секрети вирощування часнику? 

Вітчизняні ж фермери не надто охоче вирощують цю культуру з ряду причин, основна з яких — складності механізації. Однак сьогодні є вся відповідна техніка, починаючи з сівалок і закінчуючи процесом очищення. Нині сільське господарство переходить до автоматизації. Не потрібно наймати людей, щоб прополоти тонни часнику. Це все в минулому. 

Тож у чому полягає секрет такої рентабельності часнику? 

Уже 60 років існує перевірена класична іспанська технологія, при якій можна отримувати врожайність від 12 до 14 тонн часнику з одного гектару. 

Секрет номер 1. Схема посіву: на одному погонному метрі приблизно сіється 10-12 рослин. Це може бути зубок або однозубка. Шість рядків рослин на схемі. Поруч технологічна колія, де трактор їздить — 60 см. Від першого до шостого ряду 1250 мм (1, 25 м). І міжряддя становить 25 см. Тобто, при такій схемі чергуємо через кожні 1,80 см. При такій схемі сіємо 350-380 тисяч рослин на один гектар. Відповідно це вдвічі більше. І отримуємо мінімальну вагу голівки часнику 70 грамів.

Проведемо мінімальний економічний розрахунок. Наприклад, фермер посіяв 350 тисяч рослин. За зиму у нього залишилося 300 тисяч (хвороби та інші проблеми). Урожайність отримується понад 19 тонн товарного часнику. Тим паче за останні 12 років ціна за часник не була меншою ніж 1,4$. 

А іспанці за цією ж технологією висівають приблизно 160-170 тисяч рослин. Середня вага голівки часнику на іспанських ґрунтах становить 90 грамів. 

Секрет номер 2. Зрошення. Часнику необхідні крапельний полив або дощувальний.Якщо є полив, то без роздумів сійте часник.  

На сьогодні в Україні є компанія, яка займається вирощуванням часнику під ключ. Вони прописують технічну карту під будь-яку технологію. А також співпрацює з представниками інших компаній з виготовлення і встановлення обладнання, електростанцій, зрошувальних систем і так далі. Обійдеться така послуга фермеру приблизно 1900-2200$ за гектар. Вони без посередників привозять обладнання з Ізраїлю, встановлюють і запускають в роботу, а також надають офіційні гарантії.

Один із секретів вирощування часнику полягає в тому/, що полив потрібно запускати вже наприкінці квітня, початок травня. Восени необхідно зробити посів — вересень, жовтень. І в процесі працювати над поливом. Не треба робити навпаки.  

Секрет номер 3 — ґрунт. Щоб мати високий дохід — кислотність повинна бути мінімум 5,8 — 8,1 pH. Для часнику не підходять північні ґрунти (Житомирська область, Київська, Чернігівська). Категорично не можна сіяти дану культуру на полях, де кислотність становить 3,7 — 4,2pH. 

Секрет номер 4 — мінеральні добрива. Їх потрібно підбирати в залежності від типу зрошення. Якщо крапельне — мікродобрива, їх на ринку купа. На період посіву рекомендовано добриво NPK (Азот, Фосфор, Калій) або Амофосна. Восени вже нічого не робимо. Якщо  дощування, то можна рідкі добрива вносити. Але! Часник — це не пшениця. Єдиний його мінус — вміст воскового нальоту. Якщо будете вносити гербіцид рано вранці або пізно вночі, то робити це категорично заборонено. По-перше, зранку роса. По-друге, мінімальний вміст воскового нальоту. Часник впадає в стресовий стан на два тижні. Якщо вносити вдень при температурі не вище 25-27 градусів, бажано в першій половині дня приблизно до 16:00-17:00 вечора. Тоді часник сам себе захистить, не впаде в стресовий стан і гербіцид спрацює. 

Секрет номер 5 — зубок часнику необхідно підготувати за кілька днів до посіву. Якщо за два тижні, то немає сенсу сіяти. Чому? По-перше, під шкіркою з’являються кліщі. По-друге, він засихає, втрачає енергію росту. Відповідно урожайність ніяка, навіть при поливі, при правильному підході. 

Секрет номер 6 — обов’язково попередньо планувати продаж і реалізацію часнику. Чим раніше посієте, тим більший врожай отримаєте. Якщо пізно провести посівну кампанію, то половина врожаю буде мерзлою або менше часу зберігатиметься.   

Часник вимагає, у порівнянні з зерновими, постійного контролю кожного дня.

Скільки грошей потрібно аграрію вкласти, щоб отримувати 12$ тисяч з 1 га часнику? 

Нині в Україні є офіційні дистриб’ютори іспанського сорту часнику. У них представлено чотири сорти: Spring, Spring White, Фіолетовий, Європейський білий і пурпурний, який дає мінімальну врожайність до 16 тонн. 

Spring White та Фіолетовий дають максимальну врожайність. Можна навіть 28 тонн зібрати при дотриманні всіх технологій. 

Розглянемо економічну модель, аби зрозуміти витрати для цієї культури. Іспанське насіння, яке якісно оброблено і поставлено на господарстві за декілька днів до посіву вартість 6,5 євро за один кілограм. Вам необхідно буде 1600 кг цього зубка. І протягом декількох днів, навіть на наступний день необхідно вже сіяти його. Обов’язково потрібно враховувати наявність поливу. Якщо привозити воду, то це економічно невигідно. На перший рік фермеру необхідно вкласти не більше 15$ тисяч. З них 9$ тисяч — насіння. Все інше — крапельне зрошування, посів, збирання, добрива. Наступний рік вже залишається зрошування, відповідно витрати менші. Єдине — доведеться докупити крапельну трубку. Один метр вартує 93 копійки. Приблизно 400 доларів. Наступний рік приблизно по витратах обійдеться в 13,5$ тисяч. Тобто, 15$ тисяч вклали, від 27$ тисяч отримали. Чистий прибуток не менше 12$ тисяч з га. 

Часник — це майбутнє для оптимізації агровиробництва. Наприклад, 1 га часнику посіяти й витратити 15$ тисяч — за 1 рік вегетації прирівнюється до 60 га посіву пшениці. Витрати рівнозначні. І маржинальність однакова. 

Найголовніше — український часник визнаний найкращим у світі.

Матеріал підготовлений за підсумками мітапу з експертами компанії Єврошок. Запис мітапу:

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх