Виробництво тушкованки в умовах війни

5 апреля 2022 в 08:00

6111

Виробництво тушкованки в умовах війни

Виробники тушкованки кажуть, що їх продукція сьогодні стала цінною як валюта. Якісні м’ясні консерви, які не потребують енергозатрат для зберігання увійшли до раціону великої кількості співгромадян.


АПК "Докучаєвські чорноземи" 

Михайло Кобченко, виконавчий директор АПК "Докучаєвські чорноземи" (м. Карлівка) розповідає, що підприємство займалось виробництвом тушкованки ще до війни, та звісно тоді вона не мала такого попиту. Сьогодні цей продукт дає можливість транспортувати та зберігати м’ясо без енергозатрат, та забезпечувати м’ясом навіть зруйновані міста.

Підприємство запустило цілодобове виробництво тушкованки у зв’язку з потребою армії і цивільних споживачів. Зокрема зараз є завдання забезпечити продуктом територіальні громади області. Також підприємство співпрацює з військовою адміністрацією та волонтерами.

Для виробництва в першу чергу використовується гуляш, але можна використовувати будь-яке м’ясо. Щоб м’ясо не було сухим, при виробництві краще використовувати м’ясо з салом, або жирне. Обов’язково додається лавровий листок, перець горошком, сіль. Крім основного рецепта, підприємство експериментує з додаванням перловки, гречки або нуту.

Вдень виходить близько 400 банок. Найбільше замовлення було 10 тисяч банок, для територіальної громади міста Кременчук. Були замовлення на 1-1,5 тисячі банок, хтось купує партії кілька сотень, або навіть до сотні банок. Зазвичай черга з замовників на 2-3 тижні виробництва.

Ціни на тушковану не підіймали, не дивлячись на подорожчання продуктів, зараз заробіток не головне. Ціна за півлітрову банку — 95 грн. Для підприємства це в першу чергу можливість забезпечувати роботою працівників, допомагати державі. Щоб захистити продукцію в скляних банках під час транспортування, використовується термоплівка.

Компанія "Органік-Д"

Вадим Кричковський, генеральний директор "Органік-Д" (м. Вінниця) розповідає, що компанія почала виробництво тушкованки тільки у воєнний час. Маючи в розпорядженні власний свинокомплекс, рік тому господарство почало планувати м’ясопереробне підприємство, але оформлення відповідних дозвільних документів затягувалося.

Оскільки господарство вже мало автоклави і бажання займатись тушкованою, військова адміністрація допомогла з оформленням дозвільних документів. Протягом трьох днів отримали експлуатаційний дозвіл і зараз виконують держзамовлення. Виробництво 400-500 банок на день дозволяє закривати контракт протягом кількох тижнів, після чого "Органік-Д" отримує наступне замовлення. Сьогодні підприємство включено в перелік критично необхідних які можуть виробляти продукцію для потреб ЗСУ і населення, та мають право на прямі державні контракти без тендерів.

Для виробництва тушкованки використовується тільки м’ясо власних свиней. Це беконні свині з незначним вмістом сала. Робимо виключно м’ясну тушкованку першого ґатунку.

Важливо щоб була тушкована і патрони в патронташі, і все буде Україна!

Михайло Кобченко, виконавчий директор АПК "Докучаєвські чорноземи"

Автоклави використовуються промислові, на електроенергії. На власному деревообробному підприємстві компанія виробляє дерев’яні контейнери для транспортування продукції. По єдиному контракту партія поставляється на військову адміністрацію, а далі залізницею по інших областях. Найближче плече доставки — Київ. Від територіальних громад замовлень поки не було.

Собівартість однієї банки сьогодні складає 81 грн, реалізація державі по 90 грн (5 грн коштує одне місце в дерев’яному ящику). Маржу підприємства можна збільшити зменшивши собівартість, але це вже справа мирного часу.

Що потрібно щоб почати виробництво тушкованки у воєнний час

Власна сировина. Сьогодні підприємства, які укладають контракти з Державою, та виконують замовлення територіальних громад, мають власні тваринницькі комплекси й виробляють з тієї сировини яку вирощують (будь-яке м'ясо, гуляш. коефіцієнт від напівтуші в межах 0,6).

Автоклави. До війни знайти було легше, зараз черга на купівлю автоклаву кілька тижнів, але знайти можна. Хороші автоклави роблять в Одеській та Чернівецькій областях.

Банки. З металевими та жерстяними банками зараз проблема, тому виробники тушкованки перейшли на скло. Скляні банки з війною подорожчали (з 3 грн до 5,6 грн), подорожчали кришки. Якщо виробництво для волонтерських організацій, чи гуманітарної допомоги, зібрати банки допоможе населення.

Дозвіл на виробництво. Дозвіл отримати значно простіше ніж до війни. Якщо підприємство виконує держзамовлення, отримати експлуатаційний дозвіл можна за 3-4 дні без бюрократії.

Контроль виробництва. Підприємство узгоджує технологію та затверджує рецептуру. Мінімум 6 банок з кожної партії здається до лабораторії на аналіз. Обов’язкове відстоювання консервів — мінімум 10 днів (переконатись що банки не здуваються).

Тара. Щоб скляні банки не бились можна використовувати як дерев’яні контейнери, які унеможливлюють контакт, так і плівку, якщо маєте упаковочний апарат.

Об’єми виробництва. Мінімальної планки для формування партії сьогодні немає. Замовляють від 50 до 10 000 банок.

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх