Вимоги до експортерів. Експорт соняшника до Румунії: досвід Технополь Агро

15 июня 2022 в 11:00

5980

Вимоги до експортерів. Експорт соняшника до Румунії: досвід Технополь Агро

Українські аграрії діляться досвідом експорту агропродукції.


На youtube-каналі Технополь Агро заступник директора ТОВ “Технополь Агро” Олександра Воловик розповіла про тонкощі експорту насіння соняшника машинами до румунського порту Констанца.

Актуальність експортного шляху

Румунський напрямок експорту наразі найпопулярніший. У травні частка річкового експорту здебільшого до румунських портів вперше перевищила залізничний. В травні Порт Рені відвантажив на експорт 398 тис тонн продукції, Ізмаїльський порт — 327,9 тис тонн. Залізничні шляхи також навантаженні. Укрзалізниця постійно впроваджує конвенції на транспортування через прикордонні переходи з Румунією. Останні тимчасові заборони набрали чинності 15 червня.

Тож єдиний вихід для багатьох господарств — перевезення вантажівками до порту. Один такий рейс займає десять днів (з Кропивницького і назад). Черги вантажівок на кордоні також є, процес перетину налагоджений не ідеально, тому є затримки. 

Вимоги до експортерів

Ми пройшли вже певний шлях і експортували вже не одну машину соняшнику за кордон, а саме до Румунії, порт Констанца… Перший крок для експорту насіння соняшника, логічно — треба укласти договір з покупцем. 

Далі треба отримати фітосанітарний сертифікат, тому ми відбираємо проби з машини, пакуємо їх в сейф та веземо в лабораторію. Відбір проб коштує 370 грн. Десь протягом 1-2 робочих днів вже будуть результати. Якщо є позитивний результат, ми забираємо наш фітосанітарний сертифікат за який сплачуємо 350 грн. 

Наступний крок — відібрати соняшник для дослідження для протоколу випробувань харчової продукції та отримання сертифіката якості. Цей сертифікат якості коштує 6 тис грн, термін виготовлення сертифіката та дослідження займає десь 5-6 робочих днів. 

Після отримання сертифіката якості та фітосанітарного сертифіката, завантажуємо автотранспорт, й ми маємо передати всі дані (тобто нетто, тара, брутто) передаємо нашому брокеру, який починає займатись оформленням декларації. 

Також ми оформляємо форму EUR.1. Якщо не оформлювати EUR.1 доведеться заплатити 10% вивізного мита від вартості вантажу, якщо оформити — лише 3,6%... Для оформлення EUR.1 нам потрібні довідка про господарство, довідка про посівні площі, про сам врожай, рік врожаю (того насіння, яке будете експортувати). Це не займає багато часу. Після оформлення форми EUR.1 ви маєте сплатити вивізне мито — 3,6% від загальної суми (нетто помножується на ціну вказану в контракті за тонну, і з добутку сплачується 3,6%). 

Останній крок, коли вже готові фітосанітарний сертифікат, сертифікат протоколу харчової продукції (сертифікат якості), EUR.1 — ця інформація подається до митних органів на оформлення вже самої декларації. Після оформлення декларації ви вже можете вивозити ваш товар на експорт.

заступник директора ТОВ “Технополь Агро” Олександра Воловик.

Перелік потрібних документів

  1. Фітосанітарний сертифікат
  2. Протокол випробовувань харчової продукції та сертифікат якості 
  3. Сертифікат EUR.1 
  4. Транспортні документи (інфойс, CMR, які готує митний брокер)

Транспорт та водій

Після того, як уклали договір з покупцем, обговорили ціну тощо, потрібно знайти автотранспорт. Обов’язково потрібен техпаспорт машини, техпаспорт причепа, посвідчення та закордонний паспорт у водія. 

Вартість відрізнятиметься в залежності від відстані. З Кропивницького до порту Констанци — 860 км, ціна перевезення на сьогодні буде варіюватись від €2,5 до 3,0 тис. За один рейс веземо від 21 до 24 тонн товару, в залежності від тари (максимальна вага брутто — 40 тонн). Окрім транспорту мають бути повні реквізити перевізника. 

Соняшник вантажимо в великі беги. Ці беги не стандартні, ми їх робимо на замовлення, вони мають нестандартні розміри 220*90*90, або 250*90*90. Тобто один бег вміщує від 980 кг до 1 тонни. 

заступник директора ТОВ “Технополь Агро” Олександра Воловик.

 

Для розрахунків треба буде відкрити український валютний рахунок.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх