У XXI столітті площа посівних угідь у світі зросла на мільйон квадратних кілометрів

5 января 2022 в 11:00

3612

У XXI столітті площа посівних угідь у світі зросла на мільйон квадратних кілометрів

Згідно з новим дослідженням вчених Університету Меріленда, опублікованим Nature Food, за останні два десятиліття площа посівних угідь у світі збільшилася трохи більше ніж на 1 млн квадратних кілометрів (або на 9% від загальної площі).


Дослідження засноване на знімках поверхні Землі супутників ДЗЗ. Найбільше розширення посівних угідь серед усіх регіонів спостерігається в Африці — 34%. Найбільший відносний приріст у Південній Америці — 49%.

Із загальної площі посівних угідь у 2019 році 17% становили нові сільськогосподарські угіддя, створені з 2003 року. З них 49% з’явились замість природної рослинності. На думку авторів дослідження, зростання світових посівних угідь за рахунок природної рослинності (включаючи ліси) свідчить про конфлікт галузі рослинництва із навколишнім середовищем. Сьогодні заради збереження сталого виробництва люди нехтують захистом наземних екосистем.

Темпи зростання населення все одно вищі 

Водночас відзначається, що зростання населення Землі за той самий період відбувається значно вищими темпами. Сьогодні на душу населення приходиться на 10% менша площа посівних угідь ніж двадцять років тому. Єдиний регіон для якого не притаманна ця тенденція — Південна Америка. Ця статистика добре демонструє необхідність змін у галузі з переходом до більш ефективних методик вирощування врожаю для задоволення глобального попиту на продовольство.

Площа орних земель також збільшується

Тенденцію до збільшення земель залучених до сільськогосподарського виробництва відзначає і FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН). Згідно з дослідженнями, площа орних земель за аналогічний період зросла на 2,6%. Розширення земель сільськогосподарського призначення відбувається щороку, залишаючись важливим джерелом зростання сільськогосподарського виробництва в країнах Африки (на південь від Сахари), Південної Америки та Східної Азії (за винятком Китаю).

Вчені прогнозують подальше збільшення площі сільськогосподарських земель

Сьогодні в рослинництві використовується близько 11% земної поверхні Землі — 1,5 млрд га (орні та землі під постійними культурами). Територія ж, яка за оцінками певною мірою придатна для рослинництва, складає близько 4,2 млрд га. Той факт, що близько 2,7 млрд га з потенціалом рослинництва не знаходиться в обробітку, свідчить про можливості для подальшого розширення сільськогосподарських угідь.

Джерела: nature.com, fao.org

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх