У Тернополі сформовано найбільший флот дронів-обприскувачів на території Європи

11 февраля 2022 в 17:46

5705

У Тернополі сформовано найбільший флот дронів-обприскувачів на території Європи

Україна вкотре підтверджує лідерські позиції з впровадження робототехніки в сільське господарство. В Тернополі сформовано найбільший на території Європи флот дронів-обприскувачів, який нараховуватиме 118 одиниць безпілотної техніки. Це 59 мобільних бригад, які в перспективі оброблять більше 500 тис. га посівів в агросезоні 2022 року.


Враховуючи, що минулого року всіма сервісними компаніями оброблено близько 1 млн. га, заявлені плани свідчать про стрімке зростання ринку внесення ЗЗР дронами-обприскувачами.

Компанія DroneUA, головний інтегратор безпілотних рішень в Україні, повідомляє про виконання масштабного замовлення з доставки дронів-обприскувачів бренду XAG. На початку 2022 клієнту було відвантажено першу партію із загальної кількості в 100 одиниць, що будуть доставлені протягом наступних кількох місяців. 

Це однозначно найбільше замовлення "в одні руки" за всю історію існування DroneUA. З "Роботизованими Агросистемами" ми розпочали співпрацю в 2019 році з реалізації 2 дронів. На той момент Ігор Чайківський, власник компанії, придбав дрони просто з цікавості "Чому б не спробувати?". Після того було ще кілька невеликих, в порівнянні з останньою, поставок. В 2021 році команда “Роботизованих Агросистем” відпрацювала сезон, обробивши близько 100 тис. га. власним флотом та із залученням підрядників.

А в кінці року Ігор Чайківський прийшов до нас із замовленням в 100 дронів! Це - космос. Це саме та історія, яка підтверджує наші прогнози: ринок надання послуг дронами-обприскувачами буде зростати в п’ятикратному обсязі щороку. Кількість сервісних компаній буде збільшуватися і масштабуватися не лише на території України. Це той бізнес, який при правильному управлінському супроводі можна розвивати і за її межами. Вже зараз Україна значно випереджає європейські країни за інтенсивністю впровадження повітряних дронів-обприскувачів.

На нас рівняються, нашу модель беруть за основу! Більше того, за результатами 2021 року ми стали країною №1 в світі з інтеграції дронів бренду XAG, обійшовши таких лідерів, як Бразилія, В'єтнам та Тайланд. Знаючи світовий ринок з середини, ми однозначно можемо сказати, що Україна рухається значно швидше,

коментує Валерій Яковенко, співзасновник компанії.

Активне зростання ринку дрони-обприскувачів безумовно пов’язано із підвищенням попиту на даний вид послуг серед аграріїв. Минулого року ціна в пікові періоди зростала практично вдвічі, при цьому залишаючись абсолютно конкурентоспроможною в порівнянні з традиційною технікою. Сприяли зростанню кількості замовлень як затяжні дощі, після яких в поле не зайти, так і розуміння аграріями виправданої економії.

Працюючи з дронами-обприскувачами, аграрії економлять 30% пестицидів, 95% води, і, що на фоні шалених підйомів ціни на паливо особливо вагомо, - 90% пального! Таку математику підтвердить кожна із сервісних компаній, які вносять ЗЗР дронами. Минулого року ми були змушені відмовити великій частині наших клієнтів, бо попит перевищував наші технічні можливості. Бригади працювали в сезон дуже інтенсивно і практично цілодобово. Тому інвестиція в таку кількість дронів – це не імпульсивне рішення. Ринок росте і продовжить зростати в рази,

коментує Ігор Чайківський, власник компанії “Роботизовані Агросистеми”.

Повертаючись до інвестицій: сервісні компанії – це бізнес, який формується в регіонах, і завдяки високій мобільності може працювати по всій Україні. Інвестуючи в 100 дронів, компанія створює понад 120 робочих місць, щоб забезпечити роботу в сезон до 50-ти мобільних бригад.

Очевидно, що для дронів сезон 2022 буде просто шаленим!

Читайте також: DroneUA спільно з USAID АГРО запускають проєкт з популяризації роботизованих технологій серед малих та середніх агровиробників

Матеріал став можливим завдяки підтримці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

 

Працюєте в сфері AgTech? Надсилайте цікаві новини й досягнення вашої компанії на пошту aggeek.net@gmail.com. Ми розміщуємо інформацію безкоштовно.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх