ТОП унікальних датчиків для моніторингу овочів та фруктів

Агро Інноваційний Клуб

12 июля 2021 в 17:30

2392

ТОП унікальних датчиків для моніторингу овочів та фруктів

Які унікальні засоби моніторингу сьогодні розробляють у світі для ягідників і садівників? Розповідаємо про універсальні функції цих датчиків, а також економічну й екологічну ефективність від їх застосування.


Безпровідний датчик “свіжості продуктів” — моніторинг частоти дихання зібраних фруктів

Нова сенсорна система, розроблена німецькими вченими з Інституту сільськогосподарської інженерії і біоекономіки, може автоматично і безперервно вимірювати споживання кисню і виділення вуглекислого газу в свіжих продуктах на складі або в упаковці.

Визначення частоти дихання — важливий інструмент для контролю атмосфери зберігання і оптимізації систем упаковки фруктів і овочів. Розкладання цінних інгредієнтів, таких як цукор і органічні кислоти, можна навмисно уповільнити, якщо контролювати температуру, концентрацію кисню і вуглекислого газу під час зберігання. 

Одним з показників метаболічної активності і, отже, швидкості процесів розкладання є частота дихання, що розраховується на основі споживання кисню або виділення двоокису вуглецю продуктами. Моніторинг частоти дихання збережених продуктів дає можливість управляти атмосферою зберігання овочів та фруктів.

Lualtek — датчики, що працюють на акумуляторах

Італійська система LoRaWAN розроблена для моніторингу на великих відстанях з низьким енергоспоживанням.

Інноваційні датчики не споживають електрику, але мають акумуляторну систему з тривалим терміном служби (не менше 10 років), що означає, що система завжди включена, щоб забезпечити постійний моніторинг врожаю.

Виробники можуть задати можливий сценарій, тобто вибрати базові умови і спланувати серію дій, які повинні стартувати за певних умов. Наприклад, коли датчики визначають підвищену температуру, то можуть відкривати або закривати двері. Виробники також можуть віддалено контролювати дані і приймати необхідні рішення.

Електронний “Авокадо” — контроль якості перевезення фруктів

Датчик ImpacTrack, вироблений британською компанією Martin Lishman Ltd отримав низку нагород за розробку реєстратора даних з датчиком “ударів”, якого вміщують в синтетичні оболонки, що імітують форму і щільність багатьох різновидів справжніх фруктів і овочів.

Датчики удару і вимірювання температури всередині “Електронного авокадо” відстежують рух фруктів на різних етапах виробництва, виділяючи області, які можуть викликати потенційні пошкодження фруктів чи овочів в результаті сильних ударів або раптових змін температури.

Компанія Martin Lishman Ltd тісно співпрацювала з виробниками по всьому світу, використовуючи свої дослідження і випробування в реальних умовах для точного налаштування дизайну та асортименту понад 25 форм датчиків ImpacTrack, які тепер включають: клементин, грушу, яблука, ківі і часник.

Consumer Physics — перше технологічне рішення для вимірювання аромату ягід

Технологія ближнього інфрачервоного діапазону (NIR) і революційний дизайн чашки для вимірювання Consumer Physics SCiO дозволять ягідникам більш ефективно вимірювати аромат своїх ягід, і задавати більшу ціну за найкращий.

Consumer Physics SCiO підтримує хмарне програмне забезпечення для доставки лабораторних аналізів на мобільні пристрої за секунди. Наприклад, в кожну чашку SCiO можна вмістити 1 кг полуниці й просканувати. А результати миттєво отримати на смартфоні.

Біорозкладний датчик 

Сьогодні всі датчики виробляються з матеріалів, що біологічно не розкладаються. Але події розвиваються швидко! Наприклад, органічні речовини вже можна використовувати для “друку” електронних деталей. Якщо датчик стане повністю біорозкладаним — це дасть значну економію коштів для виробників та фермерів, оскільки зникне необхідність знімати датчики після вирощування.

У нідерландському університеті WUR розробляється проєкт по вивченню критеріїв проектування датчиків та їх ринковому застосуванню в секторах тепличного садівництва та землеробства. Дослідження WUR зосереджені на розробці біорозкладних датчиків для вимірювання вологості, провідності і кількості нітратів в ґрунті. Також для сільськогосподарських підприємців розробляють сенсори, які лише частково піддаються біологічному розкладанню.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх