ТОП 15 міст, де варять крафтове пиво

5 декабря 2019 в 13:35

6162

В яких країнах найбільш розвинутий бізнес крафтового пивоваріння? Та які паби стали культовими та обов’язковими для відвідування?


Щоб перейняти тренди крафтового пивоваріння, варто ознайомитись з досвідом найпопулярніших  світових пивоварень та пабів. Знаючи про підходи провідних світових броварень, можна відкривати власну справу в Україні. 

Портленд, штат Мен, США

США — світовий лідер за кількістю пивоварень. І одне із перших міст, яке потрібно відвідати для вивчення пивних традицій — Портленд у штаті Мен. Тут знаходиться один із найстаріших пабів Novare Res. Поруч можна відвідати й більш молодших майстрів пивоваріння: Allagash, Bissell Brothers, Maine Beer Co. та Liquid Riot.

Oxbow Blending & Bottling

Європейський стиль наслідує портлендський паб Oxbow Blending & Bottling. Ті, хто полюбляє еклектичний стиль в обов'язковому порядку повинен завітати до Foulmouthed Brewing — невеличкої пивоварні Південного Портленду, місце якої раніше займав автосалон. Тут варто спробувати пиво Grawlix IPA, що вариться з місцевого хмелю.

Ешвіль, Північна Кароліна, США

Ешвіль займає другу позиції в топ-списку тільки через те, що поступається Портленду за кількістю пивоварень. Ремесло крафтового пивоваріння тут освоїли раніше. Місцеві броварі виготовляють пиво за традиціями своїх попередників. Їхні навички підхопила пивоварня "Зелена людина" у 1997 році, яка донині залишається топовою в місті.

WWB Funkatorium — пивоварня, яка впровадила унікальні технології виготовлення крафтового пива. У її арсеналі понад 25 різних сортів, смак яких відповідає традиціям варіння кислих елів та пива дикого бродіння.

До популярних пивоварень варто віднести West Asheville, що розташований між районами Hi-Wire та Burial. Кожен, хто полюбляє крафтове пиво і хоче ознайомитись з усіма його ароматами повинен відвідати паб Westville

Гранд-Рапідс, Мічиган, США

Гранд-Рапідс — місто, яке називає себе Beer City (Місто пива). Тут функціонують 80 пивоварних заводів. Серед культових закладів першу позицію займає Founders Brewing, який додав назву міста на крафтові карти за підтримки сусіднього пабу Bell's in Kalamazoo

Не можна й оминути паб Vivant. Попри те, що він розміщений у колишньому похоронному бюро, пивоварня виглядає досить “живою” на перший погляд. Тут можна спробувати Plein de Vie — пиво дикого бродіння, або сезонні варіанти пивних коктейлів з бурбоном чи пиво Hop Field, виготовлене з мічиганського хмелю.

Брюссель, Бельгія

Бельгійці займають особливе місце в пивоварній справі. Траппісти, засновники пивних традицій, не розкривали свої секрети іншим. Їхні таємниці суворо оберігаються, тому справжній бельгійський ель вириться тільки в Бельгії. 

Brussels Beer 

Саме в Брюселі варто заглянути до пивоварні Cantillon, пива якої відомі своїм фруктовим колоритом. Ознайомитись з виробництвом може кожен, оскільки компанія щодня проводить для своїх споживачів тури по території пивоварні. Як і більшість компаній, Cantillon має власний паб, у якому можна продегустувати всі напої та відчути ритм фанку, який постійно лунає в закладі.

Сьогодні бельгійці впроваджують і новаторські ідеї крафтового пива. Одна з пивоварень Brussels Beer Project постійно проводить експерименти з виведення та покращення якості пива. Власне донині компанія спромоглася зварити понад 40 унікальних сортів пива.

Токіо, Японія

У столиці Японії варто відвідати найстаріший паб західного типу Popeye, заснованого у 1960 році. Сьогодні тут можна спробувати понад 70 різних сортів пива. Заклад облаштований за типом  Izakaya — неформального японського бару, де пропонують алкогольні напої та закуски.

Більш осучаснене поєднання Izakaya і пива можна спостерігати у пабі Baird Beer, який має дві локації по місту: Harajuku та Nakameguro. Обидва дотримуються стандартів своєї компанії, однак у другій до пива додатково пропонують ще й фірмову піцу.

До арсеналу найвідоміших японських пивоварень слід віднести Hitachino Brewing Lab. У їхньому пабі варто спробувати пиво Hitachino Nest. Також поруч зі станцією Акіхабара любителям пиво варто придбати світлий ель, що зварений за японськими традиціями.

Шанхай, Китай

Ні для кого не секрет, що китайці споживають більше пива, ніж будь-яка інша нація. У Шанхаї, одному з найбільших міст світу, знаходиться безліч крутих пивоварень та пабів.

Boxing Cat

До списку популярних належить Boxing Cat, який має три локації по всьому місту. У ньому варто спробувати сухий пейл-ель Suley Punch, який так схвально відзначили різними нагородами.

Поруч знаходиться Daga Brewpub — триповерховий паб, у якому розміщено 40-кранів із широким асортиментом китайського пива від компаній Shanghai Love та Shantown. Менш популярний, але більш вражаючий — ресторан The Hop Project, що пропонує крафтове пиво та сир на грилю, що постійно обертається.

Берлін, Німеччина

У Берліні найстаріша пивоварня крафтового пива Brauhaus Lemke відсвяткувала свій 20-й день народження. Компанія управляє пабом Brauhaus Lemke am Schloss.

Любителі англійського та італійського пейл-елю одразу попрямують до пивоварні Vagabund, відкритої американськими експертами з виготовлення крафтового пива.

Неподалік знаходиться паб Hops & Barley, який розміщена у колишньому м’ясному магазині. Тут відвідувачам пропонують великий вибір традиційного пива, наприклад — Pilsner.

Рим, Італія

У Вічному Місті замість чергової склянки Trebbiano, варто спробувати пейл-елі у районі Vento Forte. Тут спочатку варто відвідати Birra Baladin — одного з найбільших виробників крафтового пива Італії, екскурсії якого пропонують лише у неділю. У 2019 тут виготовили перше крафтове пиво зі 100% свіжого хмелю.

Споживачі, які полюбляють цікаві родзинки та футбол, відкрили Ma Che Siente Venuti a Fà — оригінальний римський пивний бар.

Вікторія, Британська Колумбія, Канада

Тут першу крафтову пивоварню було зареєстровано у 1984 році. Відтоді  їх кількість постійно зростала. Піонером крафтового пива тут стала пивоварня Swans Brewery, розташована неподалік від іншої — Canoe Brewpub, де можна спробувати соковитий темний аль. Обидві пропонують свої напої у пабі Hoyne. Тут варто спробувати “Ентре Нус”, бельгійський Vitber та Ekuanot hops

До складу відомих пивоварень міста також входить Driftwood. Тут виготовляють пейл-ель на основі хмелю Ekuanot у поєднанні з дикими дріжджами. Відвідувачам також проводять екскурсії по виробництву.

Мельбурн, Австралія

Закономірно, що Австралія — країна, де наслідують англійські традиції пивоваріння, оскільки й донині вона формально підпорядковується короні. 

До обов’язкових місць відвідування належить і Moon Dog Brewing — паб, який називає себе "райським тропічним пивним баром". Палубна частина закладу — ідеальне середовище для споживання сезонного експериментального пива.

У Мельбурні варто відвідати паб The Catfish, де можна послухати живу музику та спробувати сир Philly. У напрямку по центральній вулиці міста слід завітати до найбільшої пивоварні міста Thunder Road. Вже 10 років вона випускає складні за технологією варіння сорти пива. Тут варто спробувати пиво Pacific Breeze Aussie з австралійського хмелю. 

Кейптаун, Південна Африка

Тенденції крафтового пива дійшли до Південної Африки у 2000-х. Відтоді вони постійно вдосконалюють технології пивоваріння. Саме Кейптаун досить швидко охопив цей сегмент на ринку і увійшов до 15 найкращих міст крафтового пива за версією видання CNN Travel

До найвідоміших закладів міста входить Jack Black, заснований групою пивоварів, які створили власне виробництво та паб у 2016 році. Тут відвідувачам пропонують спробувати пиво Brewers Lager або світлий ель Butcher Block.

Наступна, Ukhamba Beerworx — перша мікропивоварня південної Африки, що наслідує традиції племені Нгуні. Засновники пивоварні Sorghum Saison пропонують спробувати Utywala — соргове пиво за класичним африканським стилем.

У Кейптауні варто відвідати також популярне кафе Banana Jam, яке налічує 30 пивних кранів та меню карибської кухні. Тут завжди доступне місцеве пиво, наприклад пейл-ель Aro Caribbean Coconut або Pirate Porter.

Лісабон, Португалія

Прибувши у Лісабон, у першу чергу потрібно відвідати пивний паб Quimera у королівському тунелі. Заклад розміщується в підземній доріжці Несесідадес палацу, якою король Мануель II тікав у 1910 році. У пабі пропонують свої власні сорти пива, починаючи від витриманого малиново-кислого еля до Brett IPA.

У Лісабоні любитель пива обов’язково повинен відвідати пивоварний район Marvila. Така назва мікрорайону була задумана трьома місцевими пивоварнями: Musa, Lince, and Dois Corvos. Вони розміщуються всередині блоку один біля одного, що дає змогу відвідувачу обійти якомога більше закладів за оптимальний час.

Варшава, Польща

Одна з найвідоміших пивоварень столиці — Atak Chmielu. Тут споживачі пива можуть спробувати IPA Pinta. Його можна замовити у пабі Kufle & Kapsle. З моменту створення цієї пивоварні у 2011 році, компанія розширила свій асортимент і тепер пропонує ряд інших сортів.

 

Artezan

Не поступається у якості й крафтова пивоварня Artezan. Тут варто спробувати пейл-ель Pacific, аромат якого включає американський і австралійський хміль та тропічні фрукти: грейпфрут манго, пасіфрут, апельсин і лимон.

Таллінн, Естонія

У Таллінні перш за все варто відвідати пивоварню Põhjala Brewery, пиво якої поєднує усі традиції естонського стилю. Перше пиво — Baltic Porter — компанія зварила у 2013 році. В даний час пивоварня експортує пиво до 30 країн світу.

Більше естонського пива можна спробувати у підземному пабі Porgu та ресторані в Старому місті. Виготовляють його в естонських округах. Наприклад, світлий ель виготовляють у селищі Pihtla, що на острові Сааремаа.

Будапешт, Угорщина

У Будапешті варто відвідати Legfelsőbb Beeróság — угорського крафтового виробника, який виготовляє 10 видів пива та 150 крафтового. Перебуваючи у місті варто також замовити екскурсію у пивний дім Jónás Craft Beer House, який має чудовий відкритий сад, звідки можна побачити Дунай.

Джерело: CNN Travel

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх