ТОП-10 роботів для сільського господарства 2021

1 декабря 2020 в 10:00

5738

ТОП-10 роботів для сільського господарства 2021

Американське видання Future Farming підготувало огляд польових та збиральних роботів, котрі можна придбати у 2021 році. Деякі виробники вже продали 1,5 тис. одиниць, тоді як інші в даний час розробили лише перший прототип.


Спільно з Міжнародним форумом сільськогосподарської робототехніки (FIRA), Future Farming звернулася до всіх стартапів, масштабних підприємств та багатонаціональних компаній з проханням представити роботомашинні рішення. У результаті — 80 заявок, серед яких обрали найкращих.

Agrobot Bug Vacuum — вакумний робот для боротьби зі шкідниками

Виробник: Agrobot (Іспанія)

Вартість: $86 тис. 

Робот Bug Vacuum — це автономний вакуумний робот для боротьби з шкідниками роду lygus. Машина оснащена двигуном внутрішнього згоряння. Фермеру необхідно тільки доставити робота і вибрати автоматичний режим. Далі робот ідентифікує грядки як орієнтири під час руху в рядку. Після закінчення грядки контролер навігації приймає рішення про наступний хід: перехід до наступного ряду, обертання або закінчення процедури. Робот Bug Vacuum наразі доступний у Каліфорнії та Європі.

Робот Robotti 150D — загальний носій інструменту зі стандартною 3-точковою навіскою

Виробник: Agro Intelligence (Данія)

Вартість: $207,6 тис.

Robotti 150D має дизельні двигуни Kubota і власну гідравлічну систему. Robotti здійснює навігацію за допомогою RTK GPS. На полі він працює відповідно до плану, який фермер складає за допомогою програмного забезпечення для планування маршруту Agrointelli. 

Робот має аналогічні з трактором функціональні можливості, але й виконує технологічні операції без участі людини. Агрегат може використовувати широкий спектр додаткового обладнання, в тому числі ґрунтообробні машини, сівалки точного висіву, машини для міжрядної роботи, обприскувачі і косарки.

Устаткування монтується на стандартну трьохточкову навіску. Робоча ширина захвату Robotti становить 3 метра зі швидкістю до 8 км / год. Вантажопідйомність робота 750 кг. Ним можна керувати за допомогою планшета або автономно.

На даний момент близько десяти роботів працюють у Чехії, Нідерландах, Швейцарії, Бельгії та Данії. У 2021 році Robotti працюватиме в більшості європейських фермерів. Навесні одномоторна версія Robotti 75S коштуватиме $161 тис.

AgBot — багатофункціональний робот

Виробник: AgXeed (Нідерланди)

Вартість: $ 296 тис.

AgXeed розробив трактор Agbot. Автономний агрегат оснащений дизельним двигуном великої потужності, доповнений гусеничної системою приводу трикутної форми. Чотирициліндровий дизельний двигун Deutz потужністю 100 KW приводить в дію електричний генератор для живлення всіх приводів. 

Обладнання включає в себе електричний TDP потужністю 100 KW. Функції AgBot можуть бути налаштовані на планшеті і можуть управлятися віддалено користувачем.

Навігація та планування за допомогою хмарного програмного забезпечення автоматично генерує напрям на основі геозони поля та технічних характеристик машини. Завдяки низькому тиску на грунт, AgXeed дозволяє уникнути ущільнення грунту. Роботомашина доступна у Нідерландах, Німеччині, Франції та Великобританії. 

Carre Anatis —  автономний робот для механічного контролю бур’янів

Виробник: Carre (Франція)

Вартість: $296 тис.

Автономний робот призначений не тільки для механічної обробки грунту, але й для постійного моніторингу ґрунтових умов і стану рослин — це допомагає фермеру приймати більш правильні технологічні рішення. Позиціонування Anatis здійснюється за допомогою GPS, камер і системи Lidar.

Електропривід робот отримує від 3-х батарей, що вистачає на 4 години автономної роботи. Також доступна гібридна версія моделі з генератором. Використання електроприводу виключає шкідливі викиди і мінімізує рівень шуму, що робить Anatis агроекологічним обладнанням, придатним для робіт в теплицях.

Anatis буде доступний по всій Європі в 2021 році. Ціна варіюється від $118 тис. до $180 тис., залежно від технічних характеристик тощо.

Робот Avo — автономний обприскувач

Виробник: Ecorobotix (Швейцарія)

Вартість: продається за $106 тис.

Швейцарська компанія Ecorobotix — лідер у розробці роботів для хімічної обробки. Модель Avo є автономним рішенням, що використовує передові технології машинного навчання для розпізнавання і вибіркового обприскування бур’янів мікродозою гербіцидів. Точність обробки складає до 1 см. Це дозволяє скоротити обсяг використання препарату на 90%.

Перед початком роботи оператор задає параметри і межі поля в програмне забезпечення, а система самостійно генерує маршрути руху. Для точної навігації робот використовує камеру стеження і модуль GPS RTK. Для забезпечення безпеки Avo оснащений Lidar і ультразвуковими датчиками виявлення перешкод. Робот має повний електропривід з потужністю 3 KW. Час автономної роботи становить 8 годин.

Сьогодні Робот Avo проводить роботи у Франції, Італії, Німеччині та Швейцарії. У 2021 році буде додатково тестуватися .

LCR — багатофункціональний робот з догляду за полем

Виробник: Directed Machines (США)

Вартість: $14,8 тис.

LCR — це автономний, універсальний, важкий робот по догляду за полем. Він може вручну або автономно косити, вивозити, стригти, орати, обприскувати, обробляти тощо.

LCR використовує недорогу комбінацію глибинних камер, GPS, IMU та топологічну модель для навігації в динамічних, структурованих та неструктурованих середовищах. Оператор задає напрям руху, зони обробки, що контролюється комп'ютером Raspberry Pi 4. Він має корпус з нержавіючої сталі.

Ekobot GEN-2 — робот для видалення бур’янів у овочах, вирощених у рядках

Виробник: Ekobot (Швеція)

Вартість: визначається ціна лізингу

Ekobot GEN-2 працює від батареї та використовує комбінацію GPS, LiDAR, IMU для навігації в овочах, вирощених у рядках. Робот здатен видаляти бур'яни на відстані до 1 см від врожаю. Видалення бур’янів проводиться без використання хімікатів. В даний час у Швеції тестуються три роботи GEN-2. Пілотні установки плануються в Нідерландах та Швеції в 2021 році.

Genesis v1.5 — робот для висівання, поливу, виявлення бур’янів, прополювання, фотосканування

Виробник: FarmBot (США)

Вартість: продається за $2995 тис. (Genesis) та $4495 тис. (Genesis XL)

Перший FarmBot Genesis був випущений в 2016 році. Він працює від електричної розетки і в даний час працює на ділянках розміром 1,5x3 м (Genesis) або ділянках 3x6 м (XL). 100% відкритий код, тому всі інженерні розробки, моделі та програмний код доступні в Інтернеті безкоштовно. Користувачі можуть розробляти власні інструменти та спеціальне програмне забезпечення. Продається у 75 країнах: на півночі Америки (США, Канади та Мексики) та Європі. 

eTrac — безпілотний робот для прополювання, косіння та обприскування

Виробник: Farmertronics Engineering (Нідерланди)

Вартість: $ 70 тис.

Компанія працює над створенням 3-х колісних роботизованих тракторів з електроприводом з 2013 року. В основному такі моделі призначені для роботи в садах.

eTrac працює з трьома літій-іонними акумуляторами, виконує безпілотні роботи з прополювання, косіння та обприскування. Робот здійснює навігацію за допомогою GPS та 3D-датчика (камера часу), а маршрути плануються на планшеті. У 2021 р. Etrac буде продаватися в Нідерландах, а з 2022 р. також у Бельгії, Франції та Німеччині. 

Jacto Arbus 4000 JAV — автономний обприскувач

Виробник: Jacto (Бразилія)

Вартість: не визначено

Обприскувач Jacto 4000 JAV використовує лазерне сканування для вимірювання розмірів і пропорцій рослин. Робот має систему, оснащену окремими клапанами для декількох вентиляторів і розпилювачів з електродвигунами. Система регулює повітряний потік для кожного вентилятора. Це збільшує ефективність розпилення та знижує знос факела розпилу.

Інтелектуальна система розпилення подає потрібну кількість хімікатів в кожну частину установки з оптимізованим потоком повітря. Бак для обприскування вміщує 4 тис. літрів. Jacto зробить обмежену кількість машин у Бразилії. Очікується, що Arbus 4000 JAV буде доступний в інших країнах в 2021 році.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх