Südzucker, Amazone та FarmDroid випробовують інноваційне рішення для точкового застосування засобів захисту рослин при вирощуванні цукрових буряків.
Як можна максимально ефективно захистити цукровий буряк від бур'янів і шкідників під час вирощування, щоб не розпорошувати пестициди по всій площі? Це питання вирішується в експериментальному проекті Südzucker AG, компанії з виробництва сільськогосподарських технологій Amazone і датського виробника польових роботів FarmDroid.
Щоб скоротити використання гербіцидів і інсектицидів до мінімуму, компанія FarmDroid розробила високоавтоматизованого робота для посіву та прополки, який працює від сонячної енергії. Початкові випробування вже проводяться на демонстраційному полі в Німеччині.
Механічна боротьба з бур'янами
Робот FarmDroid FD20 вже працює на органічних фермах на полях цукрових буряків та інших культур. FarmDroid FD20 використовується для для посіву та механічної боротьби з бур'янами. Спочатку робот сіє насіння по точній сітці за допомогою системи GPS, запам’ятовуючи точне положення буряків. Згодом при видаленні бур'янів він виконуватиме мотику навколо цього положення, тобто поряд з рядками і між ними також.
Точна система обприскування полів
Однак в безпосередній близькості від рослини складно видалити всі бур'яни, не зачепивши рослину. Рішення знайшли! Amazone почав використовувати унікальні знання FarmDroids про стан рослин, і на основі цього розробили інноваційну і точну систему обприскування полів, яка дозволяє наносити гербіцид точно на цукровий буряк або поруч — з мінімальним використанням ЗЗР.
Налаштування робота при посіві
FarmDroid FD20 відправляє фермеру SMS-повідомлення в разі будь-яких зупинок або відхилень, що гарантує правильність виконання роботи. При налаштуванні робота потрібно обвести кутові точки поля, можливі перешкоди, такі як дерева, стовпи і т.д. Далі потрібно вибрати бажану кількість поворотних смуг, відстань між культурами в ряду і глибину закладення насінини.
Для чого він аграрію?
FarmDroid FD20 розроблений з акцентом на автоматизацію механічного контролю бур’янів між рядами та в самому ряду. Це, в екологічному сільському господарстві, для цього найчастіше використовується дорога ручна праця. Витрати робочої сили на гектар великі, робота виснажлива — тож фермерам складніше отримати економічно стійке виробництво культури.
Найважливішим для розробників було винайти стійку, тобто нейтральну до CO2, екологічну та економічно привабливу альтернативу звичайній сільськогосподарській техніці. Це саме те, що їм вдалося зробити з роботом FD20, який працює на сонячних батареях, є легким, механічним та повністю автоматичним. Поєднання польового робота з точковим внесенням може сприяти значному зменшенню застосування засобів захисту рослин у майбутньому.
Джерело: Future Farming