Світлодіодне освітлення — технологія, що дозволяє заощадити електроенергію та підвищити врожайність у теплицях

11 октября 2019 в 10:35

3240

Джерело фото: http://fotonica.io

Джерело фото: http://fotonica.io

Нещодавно компанія Fotonica випустила інноваційну систему освітлення EVA 3 DLED, яка використовує світлодіоди та програмне забезпечення для регуляції світла у теплицях в залежності від культури. 


Fotonica — ізраїльська компанія, яка розробляє рішення для освітлення теплиць. Цьогоріч презентувала нову систему — EVA 3, яка адаптована для вирощування лікарського канабісу, зелені та овочів. Технологія вже довела свою ефективність під час досліджень з вирощування марихуани. Результати показали приріст урожаю на 20%. 

Чому варто використовувати штучне освітлення у теплицях?

Агровиробник використовує природне освітлення у теплицях, яке має фіксований спектр світла та визначену інтенсивність, що змінюється в залежності від пори року та погодних умов. 

Це впливатиме на врожайність, оскільки кожна рослина потребує різного потоку та кількості світла, яке неможливо регулювати природним шляхом.  Тому варто задуматись над впровадженням альтернативної — штучної системи освітлення, у якій можна налаштовувати параметри світла, які б відповідати вимогам рослин.

Вирощування у теплицях дозволяє краще боротись зі шкідниками, контролювати температуру, вологість та концентрацію вуглекислого газу. Саме ці характеристики впливають на кількість врожаю і покращують її якість, а в результаті й вартість. 

Світло настільки ж важливий компонент, як повітря, ґрунт та вода. Рослини з різною біомасою та фазою росту вимагають не тільки іншу кількість добрив, але й  різне світлове випромінювання.

Принцип роботи системи освітлення Eva 3

Світлодіодні планки з гладкою поверхнею Eva 3 розроблені таким чином, щоб уникнути будь-яких втручань у потік повітря, що забезпечує легкість очищення системи. Тепло, що виробляється світлодіодною системою DLED, виводиться через систему активного охолодження, яке захищене фільтрами від будь-яких засмічень. 

Система Eva 3 включає інтегровані датчики, які моніторять систему та сповіщають виробників у разі необхідного обслуговування.

DLED — система динамічного світлодіодного випромінювання 

Сьогодні агровиробники активно застосовують властивості світлодіодів на виробництві, оскільки вони забезпечують низьке тепловиділення. Цей фактор дозволяють близько розміщувати лампи до рослин та знижувати випаровування, тим самим зменшуючи кількість поливів.

Динамічне світлодіодне випромінювання DLED дозволяє агровиробникам застосовувати конкретні спектри світла (ультрафіолетові та інфрачервоні) для підвищення біомаси та якості врожаю, зменшуючи при цьому енергоспоживання.

Command & Control — програмне забезпечення для аналізу даних в реальному часі

Програмне забезпечення Command & Control з безпровідним управлінням дає можливість аналізувати дані з датчиків для раннього та точного виявлення різних патогенів: якість поливу, дефіцит поживних речовин рослин, хвороби тощо. 

Дані можуть бути зібрані за певний інтервал або на вимогу власника, а потім бути вилучені та передані оператору. Для контролю персоналу та кількістю різних блоків теплиць, систему оснастили безпровідним зв’язком та Bluetooth.

Джерело: AgriTech Tomorrow 

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх