Свині забійних кондицій подорожчають на 2 – 10%

22 мая 2020 в 11:00

2445

Свині забійних кондицій подорожчають на 2 – 10%


Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» прогнозує, що закупівельні ціни на свиней живою вагою коливатимуться в межах 41 – 43 грн упродовж 25 – 31 травня 2020 року.

Порівняно з минулим тижнем живець подорожчає на 2 – 10%, але ці зміни не будуть однорідними в різних областях України. Зростання спричинено, насамперед, пожвавленням попиту внаслідок послаблення карантинних обмежень.

Часткове відновлення діяльності закладів громадського харчування, відкриття продовольчих ринків, можливість виїжджати за місто на пікніки, - усе це пожвавлює інтерес людей до свинини. Проте, навіть ураховуючи ці чинники, суттєвих зростання попиту на цю продукцію не відбудеться, оскільки через зниження доходів споживачі не зможуть купувати відносно дорогу свинину у великих обсягах.

Водночас імпорт дешевої за українську європейської свинини та низька купівельна спроможність українців уповільнюють зростання цін на живця.

В Європейському Союзі ціни (синя лінія на графіку) продовжують падіння. Мешканці країн ЄС, як і українці, зменшили споживання м’яса під час карантину. Закриття низки м’ясопереробних комбінатів через спалахи коронавірусу створило надлишок продукції, отже прогнозується подальше зростання імпорту в нашій країні.

Важливо зазначити, що Асоціація «М’ясної галузі» запропонувала учасникам ринку підписати Меморандум про партнерство та ціноутворення. Документ спрямований на те, щоби не допустити цінові коливання при збуті живих свиней на переробні підприємства більші за 2 грн/кг на тиждень.

Долучитися до дії Меморандуму можна за цією формою.

Висловити свої пропозиції до Меморандуму можна листом на адресу: consolidation@association-mg.com.ua

Олександр Кривенко

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх