Супутниковий моніторинг: посуха сильно вдарила по озимині на півдні України

30 апреля 2020 в 14:00

3325

Супутниковий моніторинг: посуха сильно вдарила по озимині на півдні України

Моніторинг посівів озимих культур в Україні за допомогою супутникових знімків показав, що у квітні через посуху постраждало чимало полів у південних регіонах. Найбільш потерпає озимина в Одеській області — там стан посівів погіршився майже на кожному п’ятому гектарі, повідомляє платформа супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.


За її даними, найбільше територій, де станом на 21 квітня погіршився ріст озимини — на півдні Одеської області. Погіршення стану культур там виявлене на 155 тис. га полів. Це складає 18% від усіх посівів зимових культур в регіоні у 2020 році.

У інших південних областях — Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, АР Крим — погіршення стану культур виявлено на загальній площі близько 100 тис. га. Загалом по території України у поганому стані перебуває 4% від усіх посівів. Це визначили через супутникові зображення — на них помітний спад вегетації цих посівів з 7 по 21 квітня.

Імовірно, посуха та погіршення стану посівів призвела до того, що окремі поля під озиминою взагалі переорали. Це можна побачити завдяки порівнянню супутникових знімків станом на 7 та на 21 квітня. З’ясувалося, що площа таких полів по території України складає близько 100 тис. га.

Вивчення стану посівів озимих культур здійснювалося за оптичними даними супутників Landsat-8 та Sentinel-2. Стан частини посівів не вдалося визначити через хмарність (див. графік).

Платформа EOS Crop Monitoring, яка на час каратину відкрила безкоштовний доступ для фермерів України та світу, дає змогу аграріям оперативно реагувати на проблеми на полях та самостійно відстежувати стан посівів онлайн. Раніше її дослідження виявило, що загалом цьогоріч посівів озимини в Україні на 5% менше, ніж торік.

Більше інформації про технологію супутникового моніторингу полів читайте тут.

Про EOS Data Analytics

EOS — це американсько-українська компанія, що спеціалізується на розробках супутникового моніторингу та аналізу даних з орбіти для їх використання в комерційних або ознайомчих цілях.

EOS Crop Monitoring — це універсальна хмарна платформа для нагляду за полями шляхом аналізу супутникових знімків та інших джерел даних. Вона вимірює рівень вегетації посівів, попереджає про погодні умови та здатна вирахувати точну площу полів для різних типів культур. Нещодавно в рамках дослідницького проекту EOS Crop Map платформа виявила 4,3 млн га полів на незареєстрованих в державному кадастрі землях. Річний врожай з них може складати більше 88 мільярдів гривень.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх