Супутники виявили розбіжність площі озимих в Україні з офіційними даними

20 апреля 2020 в 11:00

3029

Супутники виявили розбіжність площі озимих в Україні з офіційними даними

Згідно з офіційною статистикою, по території України налічується близько 8,9 млн га озимини. Супутникові знімки виявили, що ці дані дещо розбігаються із фактичним станом. Зокрема, зафіксована з космосу площа озимих на Одещині на 17% менша за показану в статистиці. На Херсонщині навпаки: фактичні площа посівів на 22% перевищує вказану в офіційних джерелах, повідомляє платформа супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.


Загалом, площа озимих культур в Україні станом на 9 квітня 2020 року менша за відповідний показник 2019 року на 5% – на 400 тисяч га. Загалом спостереження з космосу виявили 8,2 млн га під озимими. Відповідне дослідження провели фахівці компанії EOS Data Analytics разом із Інститутом космічних досліджень НАНУ та Держкосмосу України. Площі озимих обчислені завдяки обробці супутникових зображень алгоритмами штучного інтелекту.

З’ясувалося, що найбільші площі озимини – в Одеській та Херсонській областях. У них під цими посівами – більше 850 тисяч га в кожній. У двох інших південних регіонах, Миколаївській та Запорізькій областях, – по близько 700 тисяч га. У топ-6 областях за площами озимих також Дніпропетровська та Харківська області (майже 700 тисяч та 527 тисяч га відповідно). Дані за іншими областями доступні на графіку. 

Додамо, що на початку квітня заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький повідомив, що стан озимих “на 90% задовільний”. 

Більше інформації про технологію супутникового моніторингу полів тут.  

Про EOS Data Analytics

EOS – це американсько-українська компанія, що спеціалізується на розробках супутникового моніторингу та аналізу даних з орбіти для їх використання в комерційних або ознайомчих цілях. 

EOS Crop Monitoring – це універсальна хмарна платформа для нагляду за полями шляхом аналізу супутникових знімків та інших джерел даних. Вона вимірює рівень вегетації посівів, попереджає про погодні умови та здатна вирахувати точну площу полів для різних типів культур. Нещодавно в рамках дослідницького проекту EOS Crop Map платформа виявила 4,3 млн га полів на незареєстрованих в державному кадастрі землях. Річний врожай з них може складати більше 88 мільярдів гривень.

Джерело: EOS Crop Monitoring

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх