Стартап, що розробив засіб для створення захисної шкірки в авокадо — отримав $70 млн інвестицій

11 декабря 2018 в 17:37

2615

Стартап, що розробив засіб для створення захисної шкірки в авокадо — отримав  $70 млн інвестицій

Apeel Sciences — стартап з Каліфорнії, який розробив засіб для створення другої шкірки навколо плоду. Процедура обробки дуже проста — необхідно розвести у воді порошок Apeel Sciences та нанести на авокадо.


Згідно з даними FAO майже третина (1,3 млрд тонн) вирощеної для споживання їжі втрачається. В індустріальних країнах ці втрати оцінюються приблизно в $680 млрд на рік, а в країнах без стандартизованої інфраструктури для зберігання харчів приблизно в $310 млрд на рік.

Найбільший відсоток втрат серед овочів та фруктів з високим вмістом поживних речовин — 45%.

Втрати зумовлені невідповідністю строків придатності продукції, через що покупці в розвинених країнах відмовляються від вживання ще не зіпсованої їжі. Ще продукти псуються через проблеми з системою охолодження товарів.

Джеймс Роджерс, виконавчий директор та засновник Apeel Sciences, розповів, що його надихнула на створення порошку іржа. Загалом псування викликане втратою води та окисленням, тому при виробництві нержавіючої сталі використовують спеціальну сполуку для захисту від окислення. Саме це надихнуло Роджерса.

Зовнішній вигляд, вирощених Apeel Sciences, авокадо. Джерело: techcrunch.com.

Apeel Sciences заснували у 2012 році на $100-тисячний грант від Bill and Melinda Gates Foundation на запобігання втратам харчових продуктів в країнах, що розвиваються. Щоб розв’язати це питання, компанія створила автономну гібридну систему доставки для африканських країн.

Хоча Apeel Sciences ще досі працює в Африці та Південній Азії, вони також почали просуватись на американському ринку. В травні-червні цього року вони почали продавати авокадо з другою захисною шкіркою в мережах магазинів Costco й Harps Food Stores.

Продукція компанії не генетично модифікована, тому не повинна відповідно маркуватись, але за словами Роджерса вони все-таки розробили спеціальну позначку.

Згідно з даними, отриманими від Apeel Sciences, їхні авокадо в Harps Food Stores на 65% підвищили маржу та 10% продажі.

Також Apeel Sciences отримали $70 млн інвестицій від Viking Global Investors, Andreessen Horowitz, Upfront Ventures та S2G Ventures.

Інвестиції допоможуть компанії розробити нові методи зберігання харчових продуктів. Наразі основний напрям роботи: створення спрею для обробки кісточкових фруктів та спаржі.

Огляд індійського ринку стартапів можна прочитати тут

Джерело: techcrunch.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх