Системи GPS-моніторингу — інноваційні рішення для ефективного контролю аграрної техніки

10 октября 2019 в 15:20

3668

Агровиробники активно встановлюють різноманітні GPS датчики у агрегати, зерновози та іншу техніку. Ми побували на заводі, де виробляється обладнання для моніторингу транспорту під торговою маркою Bitrek, щоб дізнатись, наскільки ці рішення ефективні для сільського господарства.



Bitrek — це торгова марка, яка виробляє обладнання для GPS-моніторингу і контролю транспорту в Україні з 2010-го року. Виробництво розташоване у місті Києві. 

Для чого аграрію встановлювати системи моніторингу техніки на виробництві

Агровиробник у якого понад 2 тис. одиниць техніки повинен отримувати оперативну інформацію щодо експлуатації своїх агромашин на виробництві для контролю свого персоналу. 

Українські фермери розцінюють автоматизацію як спосіб ліквідації людського впливу. Однак чи допоможе це частково уникнути збитків під час перевезення та виконання польових робіт?

Щоб захистити техніку від несанкціонованого використання, а також оптимізувати витрати на паливо та виявити простої зерновозів необхідно встановлювати датчики, які б моніторили всі виконані операції механізатора під час перевезення зерна і своєчасно сповіщали про порушення. 

Сьогодні за даними GPS можна:

  • ідентифікувати водія;
  • контролювати виконані роботи та їх якість;
  • управляти витратами на пальне, контролювати заправки та зливи;
  • вести облік мотогодин;
  • контролювати обсяг зібраного і відвантаженого зерна.

Система GPS контролю не тільки оптимізує робочий процес, але й підвищує ефективність використання агрегатів, знижує витрати на різноманітні системи безпеки. Інноваційні рішення дозволяють отримувати актуальну інформацію з ваг на елеваторі та оптимізувати витрати на ПММ, зменшивши кількості зливів пального. 

Система “Свій-чужий”: як бути впевненим, що зерно не відсипали

Сьогодні це чи не найактуальніше питання. Як бути впевненим, що обсяг зерна при відвантаженні дорівнює обсягу при завантаженні бункера, адже комбайн показує неточний відсоток заповнення.

Щоб виміряти обсяг зерна, можна встановити спеціальні датчики в бункер та  BLE-зчитувач на шнек комбайна. До цього пристрою можно внести списки дозволених для відвантаження машин або водія з відповідними BLE-мітками або RFID картками. Якщо мітка або картка додана до списку — це означатиме, що по цій картці можливе вивантаження зерна з комбайна в перевантажувач або машину.

BLE-мітку розміщують на спеціальне кріплення в бункер кожного транспорту і пломбують для захисту від зовнішніх впливів. Якщо ця мітка прописана у BL-зчитувачі, комбайн розпочне вивантаження, в іншому разі — не спрацює навіть шнек. Таким чином важко відсипати зерно з комбайну у "ліву" машину або перегрузчик. 

У кожній агрокомпанії є свої технологічні правила роботи з комбайном. В залежності від цього формується система контролю. Наприклад, для вивантаження зерна з комбайна, що на ходу, використовують BLE-мітки, а при зупинці можна й RFID-карту, яка ідентифікує механізатора. 

Як зіставити дані обсягу зерна у комбайні та перевантажувача?

Після відвантаження зерна, машина чи перевантажувач прямує до контрольного пункту для зважування, де система ідентифікує його і одразу ж вимірює вагу, а дані передає на сервер. 

Якщо трекер Bitrek Connect інтегрувати з ваговими терміналами, що знаходяться на пунктах контролю, то всі дані зі зважування машини можна зіставити з даними комбайна, які будуть додані безпосередньо до сервера.

Відеоспостереження як один із методів контролю за роботою механізатора

В Україні інтегрувати відеоспостереження і сільське господарство вкрай складно через відсутність інтернету на полях та дорогах. Для повноцінної передачі відео або онлайн-трансляції потрібен принаймні 3G. 

Оскільки сьогоднішні реалії не дозволяють повноцінно проводити відеомоніторинг, розробники оперуються на рішення, які видаватимуть фотографії або короткі відеоролики з оптимальним обсягом завантаження. 

Для того, щоб система ефективно працювала потрібно визначити точний момент порушення і саме його зафіксувати. Сьогодні агровиробникам пропонують різноманітні рішення для моніторингу всіх дій механізатора та його зупинок. 

Простої техніки можуть виникнути з різних причин: перерва механізатора, поломка техніки або її часткове гальмування і т.д. Випадки можуть бути різні, однак чи вірогідні вони, чи ні — важко встановити.

По факту, ніхто не може конкретно підтвердити причину зупинки, тому й виникають сумніви щодо належного виконання обов’язків механізатора. Для цього встановлюються датчики відеоспостереження.

Наприклад, компанія Bitrek випустила власний DVR-модуль, який підключається до 4 камер зі ступенем захисту ІР67. Цей прилад спрацьовує при виявленні проблем і фіксує всі дії водія, пов’язані з датчиком: зміни параметрів чи координат напрямку, термін заправки палива чи зміни його рівня, швидкість обертів шнека, піднесення RFID-карт і т.д.

Наприклад, перша камера починає фіксувати дії під час вивантаження, а друга у момент спрацювання верхнього порогового датчика, що у бункері. 

На кожну подію DVR-модуль Bitrek Connect: 

  • робить фотографію;
  • записує відеоролик за тривалістю порушення;
  • записує історію за 20 сек до і після порушення.

Ці ролики зберігаються на DVR-модулі і за наявності інтернету вони завантажуються на FTP-сервер. Вже потім з цього сервера дані можна вилучати і використовувати. 

DVR-модуль оснащений персональною сім-картою та GSM-антеною. Система також запобігає використанню карт сторонніми особами. У ній реалізована функція захоплення чужого обличчя на камеру під час роботи з RFID-картою водія. Завантаження інформації відбувається одразу по карті й особі. 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх