Carbominer – український стартап, що розробляє технологію для отримання вуглекислого газу з відкритого повітря. Допомагає тепличним виробникам відстежувати основні параметри теплиці та приймати зважені рішення щодо умов вирощування їхніх культур.
Carbominer MMS — що це?
CO₂ - політика набирає нових обертів у багатьох країнах – і розвинених, і тих, що розвиваються. Мета — сприяння поступу технологій мінімізації забруднення навколишнього середовища.
Carbominer MMS — система для моніторингу ключових показників мікроклімату теплиці на базі IoT. Вона забезпечує моніторинг CO2, температури, вологості, тиску і освітленості в сільському господарстві з контрольованим середовищем, включаючи теплиці, культиватори і вертикальні ферми. Завдяки хмарній IoT архітектурі і бездротовому зв'язку з концентратором датчик можна розмістити в будь-якому місці в теплиці.
Які показники мікроклімату теплиці контролюються??
Carbominer MMS призначена для віддаленого контролю не тільки основних показників мікроклімату, але і рівня CO2 в сільському господарстві з контрольованим середовищем. Результати моніторингу доступні користувачу на екрані смартфона. Моніторинг та коригування мікроклімату теплиці потрібні для зниження ризиків втрати або зменшення врожаю, які відбуваються через недостатність поливу, освітлення, порушення температурного режиму або надмірну вологість, що призводить до виникнення грибкових та інших захворювань вирощуваних культур. Але якщо у рослин достатньо світла, води і поживних речовин, обмежуючим фактором в процесі фотосинтезу завжди буде кількість доступного СО2. Завдяки фотосинтезу вуглекислий газ засвоюється у біомасу.
Переваги моніторингу мікроклімату теплиць для аграріїв
Моніторинг CO2 в поєднанні з контролем освітлення може допомогти власникам теплиць оптимізувати споживання енергії на освітлення, а в поєднанні з контролем подачі СО2 – оптимізувати витрати на опалення теплиці завдяки зниженню кількості необхідних провітрювань.
Система Carbominer MMS здатна передавати і зберігати дані в хмарі MMS-Cloud, що дає можливість:
- Бачити поточні результати вимірювань параметрів мікроклімату і рівня СО2 в мобільному додатку;
- Аналізувати мікроклімат за добу, тиждень, місяць, квартал і рік у вигляді графіків;
- Отримувати сповіщення при виході контрольованих параметрів за встановлені користувачем межі.
При цьому система проста в застосуванні, дозволяючи виключити ручну працю, пов'язану з установкою, налаштуванням і обслуговуванням датчиків, завантаженням результатів на ПК і аналізом необроблених даних.
Внутрішні кліматичні виклики України залишаються невирішеними — спалювання сміття восени і навесні, сезонні польові пожежі в аграрному секторі та інше. Однак актуальність теми "повітря" стає все більш резонансною і способи розв’язання даної проблеми з кожним роком стають ефективнішими.