Сільське господарство 2020: податкова реформа та договірні відносини

19 февраля 2020 в 14:00

2245

Сільське господарство 2020: податкова реформа та договірні відносини

10 лютого в Києві відбувся семінар “Агроподатки-2020”, де обговорювали податкову реформу, вимоги законодавства щодо оренди землі, і звісно ж — законопроєкт про запуск ринку землі.


Андріанна Мартинів, експерт з надання юридичної підтримки агробізнесу та Кіпріянова Вікторія, юрист, розповіли про фінансову складову сільського господарства та бізнес-процеси, які варто налагодити уже зараз.

Відкриття ринку землі дещо змінює правила гри в сфері агробізнесу. Наразі є достатньо часу для підготовки, зміцнення земельного банку та планування роботи з пайовиками, державою.

Купівля-продаж землі: про що аграрій повинен подбати вже сьогодні

За законопроєктом саме громадяни України, юридичні особи з українською структурою власності, держава, територіальні громади мають право набувати землю у власність, Андріанна Мартинів також зауважила, що  банки зможуть набувати право власності лише в порядку звернення на предмет застави, і протягом двох років мають обов’язок реалізувати таку землю на конкурсній основі.

Щодо іноземців, то це питання може бути винесено на референдум. Аналізувався саме законопроєкт. Якщо буде прийнято закон, буде змога більш детально розуміти, яким же буде вільний обіг сільськогосподарських земель в Україні.

Український агровиробник матиме змогу купувати землю до 10 тис. га за безготівковими розрахунками. При цьому обов’язково банку потрібно буде пред’явити джерело походження цих коштів. 

Кредитування як спосіб отримати додаткові кошти на купівлю землі

Банки — єдиний суб’єкт, хто може брати землю в заставу. Якщо агровиробник планує взяти кредит, він повинен подбати про кредитну історію та наявність активів не лише по факту, але і по документах. І з цим не варто зволікати, Андріанна Мартинів наголошує, що бажано вже зараз аналізувати фінансову звітність та проводити внутрішні аудити.

Як визначатимуть вартість земельної ділянки?

Зв законопроектом ціна продажу землі має бути не менше НГО (нормативно-грошової оцінки). 

Земельний податок — емфітевзис та оренда

Укладення договору емфітевзису з пайовиком не звільняє власника від сплати земельного податку. Зазвичай, агропідприємство компенсує такі витрати пайовику.

Якщо пайовик передає землю в оренду платнику єдиного податку 4 групи, він звільняється від сплати земельного податку. 

Чи можна виплачувати орендну плату за майбутні періоди?

За приватну землю звісно ж можна платити кошти наперед, головне бути уважними в розрахунках, особливо щодо подвійної індексації..

Якщо ж мова йде про державну чи комунальну, то строки сплати оренди змінювати не можна. 

Дострокове розірвання договору оренди

Порушення прав орендодавця — реальна підстава втрати земельного банку. Класичний приклад — недоплата або ж несплата орендної плати. 

Більше інформації по землі та податках можна дізнатись на телеграм каналі спікера.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх