Блоги

Що таке клітки батарейного типу і чим вони небезпечні?

8 февраля 2019 в 11:00

4264

Що таке клітки батарейного типу і чим вони небезпечні?

Термін “без клітки” означає, що птахи не були вирощені в батарейних клітках. Це небезпечно також і для споживачів продукції: виявлено більше ризиків зараження харчових продуктів сальмонелою, ніж в клітках вільного типу.


В 1940-х роках група фермерів в Лос-Анджелесі шукала простий спосіб задовольнити зростаючий попит на яйця. Для цього вони запропонували поселити кожну несучку в окрему дерев'яну клітку. Згодом ці дерев'яні клітки замінили на металеві, в кожну з яких вже поміщали не одну курку, а безліч, для збільшення продуктивності і зменшення витрат. В таких умовах у кожного птаха простору, на якому він міг прожити все своє життя, було менше ніж iPad.

Таку жорстоку картину ми можемо спостерігати і сьогодні: курчата в клітках ведуть жалюгідне життя, практично знерухомлені — позбавлені можливості вести природний для себе спосіб життя, не в змозі виконувати будь-яку зі своїх природних потреб, наприклад, не можуть знайти затишне місце, щоб гніздитися і відкладати яйця. У цих мізерних батарейних клітках кури ніколи не покидають своє оточення. Наукові дослідження показали, що клітки батарейного типу небезпечні також і для споживачів продукції: виявлено більше ризиків зараження харчових продуктів сальмонелою, ніж в клітках вільного типу.

Що таке “cage free”?

Термін “без клітки” означає, що птахи не були вирощені в батарейних клітках. Але це не означає, що вони не утримуються в корпусах, і це не гарантує, що курчата мають доступ на вулицю. Умовно кажучи, у птахів без кліток просто набагато більше місця. У відповідності з галузевим стандартом кожен птах без клітки повинен мати площу від 4 до 6 кв м, в залежності від типу системи, включаючи великі багатоярусні сараї. На думку Гуманної Спільноти США, це схоже на щось більше ніж батарейні клітки, але птахи можуть ходити, відкладати яйця в гніздах і розправляти крила. Проте, за словами активістів, тварини без кліток все ще далекі від розкішних умов життя - це лише початок руху в бік поліпшення умов існування фермерських тварин, підвищення стандартів їх утримання і добробуту.

Але позитивні зміни все ж відбуваються

І в цьому нам необхідно брати приклад з заокеанських сусідів. Дослідження показали, що споживачі в США все більше піклуються про благополуччя тварин і враховують це при здійсненні покупок.

Дослідження Ellen Sills-Levy Insights, проведене в 2014 році, показало, що 67% учасників вже враховують умови утримання тварин при покупці продуктів харчування, і ця тенденція зростає.

У 2016 році опитування, проведене Lake Research Partners, показало, що 77% опитаних американських споживачів були стурбовані добробутом сільськогосподарських тварин. Вони також виявили, що 78% учасників хотіли, щоб в магазинах були яйця, м'ясо і молочні продукти, сертифіковані згідно з відповідними стандартами, і 67% з них заявили, що будуть купувати такі товари, навіть за більш високими цінами.

Така динаміка дала поштовх великим підприємствам, які зацікавлені в задоволенні запитів клієнтів. Великі компанії прислухалися до вимог споживачів по поліпшенню добробуту несучок, переключившись на яйця без кліток. Близько 200 компаній США зобов'язалися ліквідувати постачальників яєць “батарейного типу”. З цих багатьох компаній, одна з найбільших в світі продовольчих корпорацій Unilever, оголосила 23 січня 2017 року, що виконала свою обіцянку «cage free» на три роки раніше запланованого терміну! Це досягнення офіційно встановило стандарт для інших великих компаній, щоб не тільки виконати свою обіцянку зробити більш етичний вибір продуктів харчування, але й зробити це раніше.

Наприклад, Walmart (в який входить Sam's Club), і який є одним з найбільших в світі рітейлерів і найбільшим продавцем продуктів харчування в Америці, планує закуповувати всі яйця з безкліткових ферм до 2025 року, і, враховуючи, що на долю компанії припадає 25% всіх продуктів харчування, що продаються в Сполучених Штатах, цей крок є позитивним кроком у підтримці кращого життя промислових курчат.

У 2015 році McDonald's оголосили, що до 2025 року вони також перейдуть на використання тільки яєць без кліток у всіх своїх ресторанах у США і Канаді. Варто зауважити, що McDonald's купує понад два мільярди яєць в клітках на рік для майже 16 000 ресторанів. Завдяки цьому рішенню McDonald's перейде на яйця без кліток і поліпшить життя майже восьми мільйонів тварин на рік.

В умовах сучасного ринку, на плаву залишаються тільки ті компанії, які чуйно реагують на зміни запитів споживачів. Тому добробут фермерських тварин, кожної курочки-несучки стоїть за нашими з вами покупками, за вибором, який ми робимо сьогодні.

В Україні дана тема також стає актуальною: йде активне інформування споживачів про якість яєць і умови утримання курей-несучок. Представники міжнародної зоозахисної організації "Відкриті Клітки Україна" коментують дану тенденцію: "Позитивний досвід наших колег з Європи, перші дві угоди від великого виробника (Danonе) і групи готелів (Marriott/A-loft) в Україні - це приклад того, що впливати на ринок звичайним людям можливо. У 2019 ми поставили собі більш амбітні цілі і очікуємо ще більших змін на українському "яєчному" ринку. Відкриті Клітини Україна проти будь-якого виду і форми насильницького втручання в життя тварин. Методом системних змін і роботи з бізнесом ми прагнемо спочатку полегшити долю фермерських тварин, а після досягти відмови від використання тварин в промисловості".

Редакція Aggeek.net не несе відповідальності за зміст блогів. Ми можемо не розділяти точку зору, викладену автором.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх