Robovision — штучний інтелект на прокат

31 марта 2020 в 16:17

2677

Джерело фото: Future Farming

Джерело фото: Future Farming

Robovision розробляє та здає в оренду штучні “мізки”. Нове покоління розумного програмного забезпечення з нейронними мережами та алгоритмами здатне частково імітувати людський мозок. Завдяки цьому аграрії можуть автоматизувати складні виробничі системи та сільськогосподарські машини.


Вигода “штучного мозку” у роботі з комбайном

Для штучного інтелекту не має значення розмір комбайна. Ця технологія швидше стане вигідною на великих фермах, оскільки показує більшу ефективність у роботі з великими агрегатами. 

Розглянемо на прикладі автономного водіння: комп'ютер повинен одночасно обробляти величезну кількість інформації та приймати рішення у різних ситуаціях. Потім програмісту доводиться прописувати новий алгоритм для кожної ситуації, що в свою чергу затратно по часу для вирішення конкретної проблеми. Імітаційний мозок здатний створювати та використовувати власні алгоритми для вирішення будь-якої задачі.

Автоматизація комбайнів

Бельгійська компанія Robovision, створена у 2008 році, працює на трьох ринках: сільськогосподарському, промисловому (виявлення виробничих несправностей) та віртуальному (автоматичне виявлення людини). Нещодавно для автоматизації комбайнів було додано компанію John Deere. 

Сучасні комбайни вже мають власний тип “нервової системи” (електронний блок управління) з органами почуттів (датчиками), тож це логічний крок для підключення штучного мозку.

Прокат штучного мозку

Robovision виробляє штучні міні-мізки, які здає в оренду виробникам техніки та аграріям. Цінова політика залежить від запитів аграрія та його виробництва. Наприклад, великий виробник тюльпанів у Нідерландах сплачує компанії ліцензійну плату вартістю своїх цибулин.

Виробнику комбайнів доведеться так чи інакше включати витрати на прокат у вартість своїх машин. Можливо за підпискою, яку пропонують постачальники програм для смартфонів.

Як працює комбайн зі штучним мозком?

Комбайн — це як завод на колесах. На його продуктивність впливають дизайн, умови обмолоту та характеристики урожаю. Комбайн має численні змінні, які впливають на якість та потужність обмолоту. У сучасних комбайнах механізатор може змінити всі ці налаштування з терміналу в салоні.

Оптимальні параметри — це складна взаємодія всіх функцій обмолоту та мінливих умов обмолоту. Якщо умови змінюються під час обмолоту через вологість, коригування налаштувань, то навіть досвідченому водієві складно правильно все налаштувати. 

З появою штучного інтелекту та комп’ютерного зору всі функції обмолоту тепер можна контролювати автоматично в режимі реального часу. Використовуючи камери на елеваторах та комбайнах, глибокі нейронні мережі здатні постійно контролювати якість зерна та аналізувати втрати, а згодом оптимізувати всі налаштування комбайна.

Концепція комбінації штучного інтелекту дозволяє водієві завантажити будь-яку культуру з хмарної платформи. Ці міні-мізки постійно оновлюють дані своєї роботи і генеруються з іншими, що дозволяє фермерам обмінюватись досвідом попри відстань та тип господарства.

Штучні мізки підвищують цінність харчових продуктів

Штучні мізки сприятимуть більшому розмаїттю в теперішньому монокультурному землеробстві. Завдяки автономним польовим роботам, контролю виробництва штучним інтелектом, фермери можуть сіяти та обробляти різноманітні культури з більшою ефективністю, вирощувати нішевий продукт із конкретними вимогами споживачів. 

Щодо покупців, то вони матимуть змогу переглянути всі дані, які підтверджують, що придбаний урожай вирощувався відповідно до визначених стандартів якості харчових продуктів.

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх