Робот-комбайн Vegebot пройшов успішне випробування в полі

15 июля 2019 в 14:10

3198

Джерело: techxplore.com

Джерело: techxplore.com

Vegebot пройшов тестове навчання у польових умовах. Технологія машинного навчання дозволяє роботу виявляти та збирати салат айсберг.


Vegebot розроблений командою Кембриджського університету. Спочатку машина розпізнавала і збирала салат айсберг в лабораторних умовах. Тепер він успішно може працювати в різних польових умовах. Прототип ще не настільки швидкий та ефективний, як людина. Але Vegebot демонструє потенціал для використання робототехніки в сільському господарстві.

Рішення по автоматизованому збору таких культур як картопля та пшениця активно розроблялися впродовж останніх десятиліть, але для багатьох інших культур подібні інновації ще відсутні. Наприклад, для одного із найпоширеніших видів салату — айсбергу. Його легко пошкодити, оскільки він росте рівно до землі. І це стало справжнім викликом для робототехнічних комбайнів. 

Vegebot має два основні компоненти: систему комп'ютерного зору і систему різання. Камери приймають зображення поля салату і спочатку ідентифікують всі рослини на знімку, а потім для кожного салату визначають термін збору врожаю. Окрема рослина може бути “відхилена”, якщо робот виявить недозрілість, або захворювання, яке може поширюватись на інші рослини.

Друга камера на Vegebot розташована поблизу різального леза. Вона допомагає забезпечити плавний зріз. Науковці відрегулювали й тиск у “руках” робота, щоб він тримав салат з оптимальною міцністю для збору, але не міг його пошкодити. Тиск можна регулювати й для інших культур.

Науковці використовували спеціально розроблені алгоритми машинного навчання.  Після того як Vegebot навчився визначати здорові салати в лабораторії, його почали навчати на полі в різних погодних умовах.

Оскільки Vegebot може збирати салат цілодобово, він може виконувати кілька проходів на тому ж полі, повертаючись пізніше, щоб зібрати незрілі овочі.

У майбутньому робототехнічні комбайни можуть допомогти розв'язати проблеми з дефіцитом робочої сили в сільському господарстві, а також знизити рівень харчових відходів. На даний момент, на кожному полі збирають врожай  один раз, і незрілі овочі або фрукти просто відкидаються. 

Раніше ми повідомляли, що у Великобританії створили аграрно-технічний фонд для розвитку робототехніки.

Джерело: techxplore.com

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх