Рішення, яке дозволяє покращити моніторинг культур за допомогою камер зі штучним інтелектом

5 июля 2021 в 17:18

1404

Рішення, яке дозволяє покращити моніторинг культур за допомогою камер зі штучним інтелектом

Обробка зображень за допомогою камер і штучного інтелекту дозволяє створювати універсальні мобільні додатки, які ефективно допомагають фермеру моніторити фази росту, контролювати всі технологічні процеси від посіву до збору врожаю. Основне завдання: обрати якісну камеру, яка б зробила знімки, і платформу для їх обробки.


Ще зовсім недавно швидко зібрати дані за допомогою фотоапаратів було неможливо. Тепер завдяки штучному інтелекту та комп’ютерному зору стало легко візуалізувати інформацію. Користувачі повинні лише управляти процесом збору даних: задавати параметри, контури тощо. За можливості використовувати різноманітні платформи, які аналізують ці дані й групують за категоріями.

IDS NXT ocean — промислові камери для збору інформації

На ринку з’явився німецький стартап IDS NXT ocean, який випускає високопродуктивні, прості USB-, GigE- і 3D-камери з великим вибором датчиків. Додатки Vision на камерах є ключовим компонентом: вони дозволяють використовувати і змінювати завдання обробки зображень на камерах IDS NXT так само легко, як на смартфоні.

З попередньо встановленими програмами Vision Apps “Класифікатор” і “Детектор об'єктів” користувач може виконувати безліч різних аналізів зображень за допомогою індивідуально запрограмованих нейронних мереж, незалежно від того, чи потрібно класифікувати одне або кілька зображень або знайти відомі об'єкти.

За допомогою хмарного програмного забезпечення IDS NXT lighthouse користувачі без попередніх знань про штучний інтелект або програмування камер можуть навчати нейронну мережу. Потрібно виконати лише 3 основні дії: 

  • завантажити зразки зображень; 
  • позначити зображення (наприклад, “добре”/ “погано”);
  • запустити повністю автоматичне навчання. 

Після нейронну мережу потрібно запустити безпосередньо на промислових камерах IDS NXT.

Обробка зображень на основі штучного інтелекту

Ще одна перевага IDS NXT — можливість виконувати обробку зображень на основі штучного інтелекту на периферійному пристрої. Обробка може бути досить інтенсивною, оскільки нейронні мережі іноді можуть мати мільйони параметрів, а це означає, що необхідно ретельно управляти обробкою і ресурсами пам'яті. 

Зараз не потрібно запускати обробку зображень на промисловому ПК, оскільки всі необхідні функції вже інтегровані в камери. Це відкриває шлях до вирішення таких завдань, як класифікація сортів фруктів або виявлення бур’янів.

IDS розробила ядро ​​прискорювача штучного інтелекту FPGA і працювала над оптимізацією нейронних мереж, щоб забезпечити ефективну обробку даних на камерах IDS NXT. 

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх