Проект "Агрокебети" змінює систему аграрної освіти в Україні

26 марта 2019 в 11:30

5408

Проект "Агрокебети" змінює систему аграрної освіти в Україні

Вперше в історії незалежної України чотирнадцять аграрних компаній об’єдналися для запуску пілотного освітнього проекту "Агрокебети".


Сучасна аграрна освіта України потребує кардинальних змін та нового підходу в підготовці кадрів. Запит від бізнесу фіксує потребу у  мультифункціональних працівниках. Саме тому у січні 2019 року на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) започаткувала програму «Агрокебети» з підготовки фахівців відповідно до сучасних викликів ринку праці та вимог роботодавців аграрного сектору.

Україна разом з Бразилією та Китаєм входить до трійки країн світу з найвищими показниками зростання продуктивності в сільському господарстві за останні 10 років. Такі успіхи пов'язані в першу чергу з залученням нових технологій в українське сільське господарство по всьому виробничому ланцюгу. Очевидно, що подальший розвиток агросектору можливий лише при використанні всіх переваг технічного прогресу і сучасних інновацій. А це означає, що і сучасна аграрна освіта України потребує кардинальних змін та нового підходу в підготовці кадрів для агробізнесу майбутнього.

Метою програми є підготовка спеціалістів нового формату для агробізнесу, так званих «farm managers» або «польових командирів», які володіють універсальними знаннями одночасно в сфері агрономії, тваринництва, аграрної інженерії та бізнес-менеджменту. Навчальний курс, який розробляється спільно з НУБіП України, агрокомпаніями, НМЦ «Агроосвіта» і Міносвіти стане платформою для подальшої мультиплікації на всі прогресивні навчальні заклади аграрного напрямку в Україні.

«На сьогодні дуже важливо донести молодим людям, що агро це не фуфайка і кирзові чоботи, а в першу чергу сучасні технології, які змінюють світ і це реально круто, розповідає ідеолог проекту "Агрокебети" Алекс Ліссітса, президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", генеральний директор ІМК. — Наша спільна мета — не лише провести один навчальний курс і розробити навчальну програму, а змінити загалом всю систему агроосвіти, зробити її більш бізнес-орієнтованою та повернути інтерес молоді до села і сільського господарства. І той факт, що всі лідери аграрного ринку України об'єдналися заради цієї мети, мене особисто дуже радує і надихає».

За перші два місяці з запуску проекту, на нього подалось майже 10 кандидатів на одне місце, що вже в 3 рази більше, ніж кількість заявок на агроменеджмент, агрономію і інженерію в минулому році в аграрні ВНЗ України. В результаті очікується конкурс в 50 чоловік на місце, що може стати абсолютним рекордом серед аграрних ВНЗ за всі роки незалежності України.  

Однією з переваг участі в програмі є менторський супровід — топ-менеджера агрокомпанії, який супроводжуватиме студентів протягом усього проекту. Викладачами програми стануть представники агробізнесу, ментори проекту, зіркові закордонні спікери, викладачі-практики університетів України. Керуючим органом програми є Наглядова  рада, яка складається з числа публічних осіб та менторів проекту.

Навчання на програмі «Агрокебети» розпочнеться вже 1 вересня 2019 року.

Проект реалізовується завдяки передовим аграрним компаніям: Corteva Agriscience™, "МХП", New Holland, IMMER Group, "Агропросперіс", "ІМК", Cygnet, Bayer, "Галс Агро", Kernel, LNZ Group, "Лімагрейн Україна", HORSCH, AgroHub, SmartFarming та за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх