Прибуткова аквакультура: ТОП-6 інноваційних рішень

13 декабря 2019 в 15:55

4247

Джерело фото: openbusiness.ru

Джерело фото: openbusiness.ru

Добірка кращих інноваційних рішень, які вдосконалюють способи виробництва, вилову та збуту морепродуктів.


Зі зростанням населення світу та зменшенням запасів дикої риби виникає потреба у нових методах покращення рибної промисловості та забезпечення споживачів свіжою рибою без шкоди навколишньому середовищу. 

До найбільших ринків аквакультур належать країни сходу: Індію, Китай та Японію. Попри поширення вегетаріанства, тут продовжує інтенсивно зростати рибна промисловість, і як наслідок розвиваються стартапи, які удосконалюють всі процеси цієї галузі.

Thisfish — маркування риби

Для того, щоб дозволити споживачам відстежувати постачання морепродуктів, компанія ThisFish кріпить унікальний код до контейнерів у вигляді тега чи етикетки. Потім до хмари завантажують інформацію про обробку та доставку риби. 

QR-теги дозволяють споживачу одразу отримати інформацію про куплену рибу та, навіть, дізнатись хто її зловив. Компанія також запустила мобільний додаток Tally для риболовців. Пристрій полегшує введення даних, економить час менеджерів з надання звітів.

LoveTheWild — упаковка для риб

Оскільки свіжі морепродукти зазвичай постачаються в дерев'яних або воскових ящиках, дистриб'ютори почали шукати альтернативні варіанти, які б покращили пакування риби та вдосконалили її кінцеву подачу для споживача.

Американська компанія LoveTheWild створила свою модель упаковки, виготовляючи заздалегідь підготовлені варіанти вечері. Універсальна технологія пакування дозволяє споживачу просто кинути готовий пакет в мікрохвильову піч або духовку і отримати готову страву з риби.

SmartCatch — контроль популяції риби

Багато комерційних риболовних компаній стикаються з проблемами вилову риби, державними штрафами за вивезення рідкісних видів. Розв’язати це питання взялась компанія SmartCatch. Вона допомагає зменшити кількість ненавмисного улову та уникнути штрафів поза сезоном, додаючи апаратні та програмні засоби контролю до риболовних сіток.

SmartCatch забезпечує рибалок універсальною мережею, допомагає збирати та впорядковувати дані на місці збору врожаю. Система моніторингу з відео DigiCatch оснащена відеокамерою, додатковим освітленням, кабелями та датчиками, що збирають дані для аналізу. Система доволі проста у встановленні та розгортанні.

FishLog — послуга для переробки риби

FishLog — це індонезійська компанія, що допомагає рибалкам комунікувати зі споживачем, а також продавати, зберігати та транспортувати рибу. 

Компанія розробила кілька методик, які включають консервацію, переробку та зберігання риби. Інтегровані системи Fishlog дозволяють відповідати за безпеку під час транспортування риби — для цього компанія розробила мобільні додатки для моніторингу риб під час перевезення. 

AquaConnect — дані риби в режимі реального часу

Компанія Aquaconnect займається розробкою інноваційних рішень для аквакультур. Оскільки швидкий доступ до високоякісного вилову ґрунтується на високому попиті, стартап розробив мобільний додаток FarmMOJO.

Дане рішення допомагає рибалкам з вилову креветок управляти якістю води у водоймі, інформацією про годування, зберігати дані про приріст риб в одному місці. FarmMOJO використовує технологію машинного навчання, яка виявляє різні захворювання та пропонує рішення для підвищення продуктивності. 

Seadora — постачальник риби

Seadora — український стартап, що працює в галузі інновацій, які дозволяють зберігати ресурси світового океану. В основі проекту лежить дві соціальні місії: мінімізувати відходи і забезпечити прямий продаж без посередників.

Сьогодні клієнти компанії можуть замовити рибу і морепродукти, які доставляють до Києва з Ісландії, Греції, США, Канади, Японії, ОАЕ, Нової Зеландії, Нідерландів і Шотландії. У планах Seadora вийти на ринки інших країн, в першу чергу ЄС і Північної Америки. Наразі Україна стала першою країною, в якій запустили цей проект.

Компанія працює за концепцією “вилов риби — кінцевий споживач”. Як це відбувається? З океану виловлюється тільки та риба, яку замовляє клієнт через платформу, а доставка замовлення відбувається безпосередньо від місця риболовлі автотранспортом і розноситься по Києву в охолодженому вигляді, замість заморозки, власною кур'єрською службою компанії.

Таким чином кінцевий споживач отримує рибу на другий-третій день після її вилову в океані, а втрати морепродуктів в ланцюжку Seadora близькі до нуля. Подібний підхід і оперативність допомагають зберігати морепродукти дійсно свіжими за оптимальною ціною

Джерело: Startus insights

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх