Посівна-2022 під обстрілами у цифрах

23 мая 2022 в 17:40

4882

Посівна-2022 під обстрілами у цифрах

Українські аграрії сіють буквально під обстрілами, їм доводиться чекати на розмінування полів. Тож цього року засіяно менше, ніж у 2021. На жаль, експорт точно буде меншим через бойові дії та заблоковані порти.


Росія своїми агресивними діями ставить під удар не лише українців. За повідомленнями ООН, через різке скорочення експорту продовольства з України у багатьох країнах світу піднімуться ціни на продукти, а голод може загрожувати кожній п'ятій людині на Землі. Водночас українські фермери у прикордонних областях зараз змушені працювати буквально під обстрілами. 

Сьогодні посівна кампанія відбувається майже по всій Україні, крім Луганщини. Прогнозовані площі на контрольованій Україною території становлять 13,65 млн га, що на 3,27 млн га менше від показника минулого року (16,92 млн га).  

Розглянемо інфографіку з циклу “посівна під обстрілами”.                                                                                                                                                                          

Цукровий буряк 

Це складна у вирощуванні, але стратегічно важлива культура з стабільним внутрішнім попитом. У минулому році під цю рослину було засіяно 225 тис. га. Проте цьогоріч вдалося висіяти лише 181 тис. га. До п’ятірки областей-лідерів за площами, засіяними цукровими буряками, увійшли: Вінницька (43,9 тис. га), Хмельницька (33,9 тис. га), Полтавська (26,9 тис. га), Київська (21,7 тис. га) та Тернопільська (21,3 тис. га) області.

Яра пшениця

Цьогоріч вдалося засіяти яру пшеницю площею 188 тис. га , а минулого року — 192 тис. га. Наприклад, волинські аграрії у 2022 році зменшать висіви технічних культур, натомість збільшать висіви ярої пшениці для того, щоб було зерно. Цьогоріч затяжна весна. Проте аграрії вкладаються у терміни посівної. Сприяли й квітневі опади.

Соя

До повномасштабного вторгнення росії в Україну аналітики зернового ринку прогнозували збільшення посівних площ під сою.  Одним із стимулів, який би допоміг розвитку бобової галузі в країні, міг стати доступ на ринок Китаю. Та, на жаль, війна зруйнула всі плани українських аграріїв. У 2021 році було засіяно сої площею 1 280 тис. га. На жаль, цьогоріч вдалося висадити лише 729 тис. га. 

Ярий ячмінь 

Українські аграрії цього року посіяли 919 тис. га. Хоча минулого року площі під ярий ячмінь становили 1 337 тис. га. За результатами 2021 року Україною було експортовано 5,7 млн т ячменю, що на 12% більше попереднього річного показника.

Блокування українських морських портів російською армією та низька пропускна здатність альтернативних шляхів експорту ставить під загрозу можливість вивезення вирощеного врожаю. Це може призвести як до неможливості подальшого здійснення діяльності українських аграріїв, адже внутрішній фонд споживання ячменю значно менший за вирощені обсяги і недоотримання коштів від реалізації продукції призведе до фінансової неспроможності, так і до відчутної нестачі ячменю на світових ринках. 

Картопля 

На українському ринку 98% картоплі одержують на своїх присадибних ділянках громадяни, і лише 2% вирощують промислові підприємства

Картоплю вирощують по всій країні. Лідерами виступають Житомирська (9% валового збору), Львівська (8%) та Вінницька (7%) області. Цьогоріч картоплі було засаджено 1 014 тис. га, а в 2021 році 1 283 тис. га. 

Кукурудза 

На жаль, цьогоріч українські аграрії цього року скорочують посівні площі під кукурудзою. На це є кілька причин: висока вартість досушування, залишки на складах минулорічної продукції, логістичні проблеми тощо. Натомість сільгосппідприємства віддають перевагу культурам, які легше реалізувати на внутрішньому ринку.

Станом на сьогодні кукурудзою засіяно 3 239 тис. га, а минулоріч — 5 475 тис. га.  

Соняшник

Сівбу ярих зернових культур майже завершено. До 5 травня будуть ще сіяти кукурудзу, а соняшник — до кінця травня. У 2021 році соняшника засіяли 6 510 тис. га. Цьогоріч посіви скоротились майже вдвічі — 3 291 тис. га. 

У сьогоднішніх реаліях українські аграрії однією рукою допомагають ЗСУ захищати поля, іншою — засівають. Думки про те, як доглядати і виростити, скільки виросте, чи буде паливо, щоб зібрати. А ще всі думають про перемогу, мир та ціни на продовольство.

Головне — це віра, що всупереч агресії Україні вдасться не лише забезпечити себе продовольством, а й залишатиметься великим гравцем на світовому ринку продовольства.



Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх