У Києві з успіхом відбувся перший AGRO UKRAINE SUMMIT – як це було?

5 февраля в 11:00

3548

У Києві з успіхом відбувся перший AGRO UKRAINE SUMMIT – як це було?


Минулої п’ятниці в Києві відбувся Всеукраїнський аграрний саміт – наймасштабніша подія зими на аграрному ринку країни.

Її організаторами виступили компанія «ПроАгро Груп», Асоціація елеваторів України й Співтовариство виробників і споживачів бобових України, які забрали близько 1200 спеціалістів сільськогосподарської і суміжних галузей, щоб підбити підсумки минулого аграрного сезону, проаналізувати поточну ситуацію у вітчизняному АПК, обговорити ключові виклики й знайти відповіді на них, а також напрацювати рішення не лише для забезпечення подальшої стабільної роботи, а й підвищення ефективності сільського господарства у надскладний для країни воєнний час. 

Зібрати таку кількість спеціалістів, коли практично кожне підприємство працює в умовах загроз, намагань ворога знищити наші житлові будинки, інфраструктуру й економіку, саме по собі не просто. Та не лише широке представництво учасників практично з усіх кутків країни дозволяє говорити про саміт як масштабну подію. Чи не вперше на одній локації, під одним дахом пройшла така кількість різноманітних подій – а це: 

  • п’ять окремих конференцій, що працювали паралельно і кожна з них була присвячена окремому колу питань – від вирощування зернових до їх зберігання й переробки, фінансування виробництва й пошуку інвесторів для нових проектів;
  • кілька семінарів, на яких компанії-лідери ринку представляли свої інновації та останні розробки;
  • велика виставка продуктів, рішень і технологій для аграрного виробництва;
  • зона нетворкінгу, де можна було зустрітися з колегами і обговорити низку питань у вузькому колі.     

Але про все по-порядку. Традиційно всі заходи, які організовує компанія «ПроАгро Груп», починаються з виконання Гімну України. Оскільки останні з них відбуваються у воєнний час, ми щоразу хвилиною мовчання вшановуємо пам'ять загиблих воїнів й мирного населення, а також висловлюємо вдячність українським Збройним Силам, завдяки яким маємо змогу жити і своєю працею наближати нашу Перемогу. 

Про це у своєму вітальному слові до учасників саміту сказав й перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. 

Другий рік великої війни аграрії продовжують тримати економічний фронт. Минулого сезону галузь експортувала продукції на $22 млрд. – більше було лише у 2019 році, коли ми отримали найбільший врожай, і коли ще не було окуповано 20% території, не було замінованих сільгоспугідь й проблем з логістикою. Аграрний сектор залишається в тренді й зміцнює своїми здобутками Збройні Сили і оборону країни,

зазначив перший заступник міністра.

Але у ці важкі часи АПК й сам потребує підтримки, аби мати змогу ефективно працювати. Про програми допомоги аграріям від держави на відкритті саміту  розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун. 

Програмою підтримки №1 залишаються «Доступні кредити 5-7-9%» - торік половина портфелів пільгового кредитування прийшлася саме не підприємства агросектору. На 2024 рік продовжено програму надання співфінансування на розвиток переробки – на цей рік передбачено виділення 1000 грантів по 8 млн. гривень. Торік 45% отримувачів таких грантів також були представниками АПК.

Цього року поновлюється програма компенсації аграріям частини вартості придбаної сільгосптехніки. Також стартує програма компенсації вартості комерційного розмінування сільгоспземель. Важливо, що доступ до цих програм спрощується – вже невдовзі заявки на участь у них можна буде подати через розділ «єРобота» в додатку «Дія»,

акцентувала Надія Бігун.

З вітальними словами до учасників саміту виступили також член аграрного комітету  ВР народний депутат Артур Герасимов, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов. 

Відкривали саміт в рамках панельної дискусії «Про актуальні виклики для агросектору під час війни» також: Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОН»; Вячеслав Чук, комерційний директор «Астарта-Київ»; Павло Головенко, керуючий партнер Convex International, Сергій Кролевець, власник групи компаній «ЕРІДОН»

Загалом же протягом всього дня саміту на сцени п’ятьох конференцій вийшло понад 70 спікерів. Тож пропонуємо усім зацікавленим ознайомитися з ними у програмі заходу. Так само, як і з учасниками виставки, на якій було представлені 52 стенди виробників товарів та послуг для сільського господарства. 

Додамо лише, що у числі учасників саміту були представники близько 450 компаній аграрного сектору і суміжних галузей – науковців і освітян, машинобудівників, ІТ-спеціалістів, трейдерів, логістів, фінансистів тощо. І це не тільки працівники провідних компаній, а й фермерських господарств, елеваторів, кожному з яких організатори вдячні, що вони знайшли можливість у знову ж таки надскладний для країни і економіки час приїхати, розповісти про поточний стан справ, запропонувати своє бачення вирішення проблем і подальшого розвитку аграрної галузі. 

Подяка організаторів також численним партнерам і спонсорам AGRO UKRAINE SUMMIT, зокрема генеральному партнеру Convex International, а також представникам ЗМІ, які надавали заходу інформаційну підтримку на етапі підготовки і висвітлювали його на своїх медіа-ресурсах.

Завершити ж цю публікацію хочемо враженнями, якими поділився з нами один з учасників саміту:

Чесно кажучи, я не вірив, що під час війни можна було зібрати стільки людей, підготувати стільки нагальних тем для обговорення. Я не встиг побувати і на половині заходів, почути всі доповіді, але головне - це можливість зустрітись, вживу  поговорити, обмінятись думками, звірити робочі рішення зі своїми колегами, партнерами з інших компаній, з багатьма з яких ми не бачились вже тривалий час. За це велика подяка.

Компанія «ПроАгро Груп» продовжує працювати і вже готує нові заходи, які, сподіваємося, будуть цікавими і корисними учасникам аграрного ринку. То ж до зустрічі на наших наступних форумах!



Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх