Кредитування онлайн з сервісом ОщадБізнес

14 июня 2023 в 14:26

5217

Платформа ОщадБізнес дозволяє аграріям простіше і швидше отримувати кредити від Ощадбанку. Завдяки оцифровці всіх етапів надання та перевірки документів, подача заявки на кредитування займає лише кілька хвилин, а попереднє рішення (на основі заповненої анкети та останньої фінансової звітності підписаної КЕПом) аграрій отримує протягом 24 годин.


Платформа для підприємців ОщадБізнес — це спільний технологічний продукт Ощадбанку та фінансового стартапу AgroApp.

Під час сезону аграрний клієнт зазвичай глибоко залучений у виробничий процес і йому важко знаходить час для комунікації з банком. Великою проблемою може стати необхідність надання додаткових довідок та документів через можливу незрозумілість або велику кількість вимог до пакету документів. Часто клієнти забувають надати документи по заставі.

Тому й виникла унікальна ідея проекту — створення віртуального відділення та налагодження онлайн-співпраці клієнта з банком для отримання швидкого кредитування. Сервіс орієнтований на спрощення залучення фінансування для мікро-, малого та середнього бізнесу (з річною виручкою до 1 млрд грн).

Завдяки платформі ОщадБізнес повністю автоматизовані процес формування кредитних договорів (не реалізовано в жодному іншому банку України), та прийняття попереднього рішення по кредитуванню (строк розгляду заявки до 5 днів, без залучення служб банку для розгляду та ухвалення заявки).

Попередні результати роботи платформа ОщадБізнес

Платформа ОщадБізнес розпочала роботу 10 березня. Направити онлайн-заявку на кредитування може як юридична особа, так і ФОП. Станом на середину травня вже отримано майже 900 заявок, з яких більше 100 попередньо погоджені (відмов як таких немає, але під час розгляду заявки можуть виникати питання, які треба окремо обговорювати з клієнтами (питання ділової репутації, фігурування прізвища клієнта в реєстрі судових справ тощо)). За короткий час від початку роботи вже видано 3 кредити.

Платформа покликана вирішити дві головні задачі:

  • для аграріїв — дати можливість отримати погодження кредиту з будь-якої точки світу без необхідності фізичного відвідування банку (навіть якщо юридична особа не є клієнтом Ощадбанку);
  • для банку — спростити роботу банківським працівникам та надати додатковий канал для залучення клієнтів.

Спрощена процедура подачі пакету документів

Для подання заявки через платформу Ощадбізнес необхідно лише надати паспорт громадянина України, документ щодо податкового номера та документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців (інші документи після консультації в банку) та заповнити анкету на сайті.

Клієнт може відслідковувати статус заявки

Для зручності клієнта впроваджено функцію статусу опрацювання заявки. Без необхідності дзвонити чи писати менеджеру: клієнт має індивідуальний зворотній зв’язок з банком у вигляді оновлюваного статусу, який повідомляє на якому етапі розгляду перебуває його заявка.

Звітність в будь-якому форматі

Завдяки функції розпізнавання даних, клієнт може надавати звітність в будь-якому зручному для нього форматі (скан-копія, pdf-файл тощо). Працівник банку отримає електронний файл з розпізнаними автоматично даними для роботи і швидкого опрацювання заявки.

Функція автоматичного передзаповнення документів

Сервіс спрощує заповнення документів передзаповнюючи їх даними з відкритих державних реєстрів (після надання клієнтом ЄДРПОУ). Також у клієнтів є можливість надати додатково квартальну звітність в будь-якому файлі та форматі. Для спрощення розуміння клієнтами вимог сервіс надає приклади заповнення всіх документів.

Великий вибір програм фінансування

Драйвером фінансування аграрного сектору продовжує бути програма 5-7-9, яка користується найбільшим попитом серед клієнтів Ощадбанку. Від початку року аграрії отримали майже 3 млрд грн (близько 1700 кредитів).

Також Ощадбанк пропонує програми кредитування для оперативного здійснення платежів (закриття касових розривів), поповнення обігових коштів для здійснення виробничої діяльності, фінансує придбання транспортних засобів та обладнання (нових та вживаних) та надає кредити під заставу депозиту, розміщеного в Ощадбанку.

На етапі подачі заявки клієнту не обов’язково обирати по якій програмі звертатись. Йому пропонується лише вказати яка сума потрібна і на які цілі, а вже після попереднього погодження заявки менеджер банку зробить кращу пропозицію з огляду на розмір бізнесу.

Майбутній грошовий потік — важливий критерій ухвалення рішення

В цьому році менше ніж в попередні роки застосовуються скорингові моделі кредитування. В попередньому сезоні банки дивились на: кількість гектар, дохід за минулий рік, витрати на гектар тощо. Цього року, через мінливі умови роботи (на які впливає триваюча війна), очікується зменшення витрат на гектар, зменшення доходності та врожайності. Тож, ухвалюючи рішення про надання кредиту, банки в першу чергу звертають увагу на майбутній грошовий потік.

Пропозиції Ощадбанку для клієнтів:

  • у банка є 300 партнерів, які пропонують придбання техніки та обладнання, надання добрив, насіннєвого матеріалу, ЗЗР;
  • по деяких програмах висуваються зменшенні вимоги до сплати комісійної винагороди,  по деяких не вимагається додаткової сплати комісії за отримання або супроводження кредиту;
  • якщо агроклієнт відбудовується або розширює поточне виробництво, для нього є спільна з Європейським банком реконструкції та розвитку програма, згідно з якою видаються гарантовані акредитиви та гарантії;
  • техніка для клієнтів приїздить в Україну без застави, кредит отримується після оформлення застави, фінансування на період доставки (до 6 місяців) лише 2,5% річних;
  • в рамках програми 5-7-9 експортери можуть отримати беззаставні кредити завдяки співпраці з Експортно-кредитним агентством (у вигляді застави — гарантія від ЕКА). Для зернових експортерів може розглядатись гарантія від іншої інституції.

Після погодження видачі кредиту менеджер банку зв’язується з клієнтом для оформлення кредиту (дистанційне оформлення наразі неможливе через вимоги по ідентифікації клієнта). Співробітник банку обов’язково має відвідати місце ведення бізнесу. Також рішення, яке було отримане юридичною особою в віртуальному кабінеті, може бути "дореалізовано" у відділенні Ощадбанку та пропрацьовано особисто з менеджерами.

Мітап створено за підтримки USAID AGRO, що виконується компанією Chemonics Україна.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх