Платформа AgriAnalytica спрощує доступ фермерів до фінансування

16 ноября 2020 в 16:30

4060

Платформа AgriAnalytica спрощує доступ фермерів до фінансування

Запит на створення єдиної комунікаційної платформи для учасників українського агроринку виник давно. Різні проєкти, що створювалися з цією метою, раніше не могли похвалитися охопленням і представництвом, що дозволяють претендувати на статус єдиної екосистеми. Поставивши собі за мету полегшення доступу малих і середніх фермерів до фінансування, своє рішення створила компанія AgriAnalytica. За два роки роботи платформа, що зростає, вже може похизуватися охопленням понад 10 тисяч фермерів, які відкрили на сайті власні кабінети.


Продукт компанії AgriAnalytica — це комунікаційна платформа для учасників українського агроринку, чиє основне завдання сьогодні полягає у спрощенні доступу агровиробників до фінансування. Онлайн-платформа компанії “Кабінет аграрія” об'єднує в єдину екосистему з аграріями фінансові інститути, постачальників, покупців, консультантів, інвесторів, міжнародні донорські проєкти і страхові компанії.

Фермер — основний учасник агроекосистеми, якому інші учасники допомагають отримати фінанси і розвивати свій бізнес. В основному клієнти — аграрії з малим і середнім земельним банком.

Що заважає фермерам отримати фінансування від банку?

Сьогодні виділяють дві головні причини:

  • відсутність бухгалтерського обліку;
  • відсутність прозорості.

Як результат — банк не розуміє клієнта і не може оцінити його за своїми критеріями. Для вирішення цієї проблеми компанія AgriAnalytica створила три продукти, що допомагають клієнтові комунікувати із зовнішніми інвесторами:

  • Agri: Бухгалтерія;
  • Agri: Бізнес-план;
  • Фармменеджмент (як додаток для Agri: Бухгалтерія).

Agri: Бухгалтерія забезпечує просте ведення бухгалтерського обліку і не вимагає від клієнта фінансових знань. Завдяки онлайн-взаємодії за допомогою консультантів і експертів фермер може вести як спрощений, так і звичайний фінансовий облік.

Agri: Бізнес-план важливий при складанні заявки на фінансування. Це рішення покликане допомогти фермеру сформувати виробничу програму, підкріпити її розрахунками і отримати конкурентну перевагу перед іншими аграріями, які звертаються за кредитуванням.

Бізнес-план дозволяє банку зрозуміти, а фермеру остаточно вирішити:

  • що вирощувати?
  • які фінансові витрати фермер понесе?
  • які доходи будуть сформовані у результаті діяльності?
  • як фермер обслуговуватиме кредит?

Сьогодні компанія має бізнес-плани для 54-х культур з різними агрокліматичними зонами і показниками врожайності, які адаптуються до найменших деталей.  Бізнес-план, що допомагають складати спеціалісти AgriAnalytica, базується на реальних показниках, можливостях, технологіях, технічному парку, фінансових розрахунках, актуальних для конкретного аграрія. Також він може буде скорегований залежно від коливання цін та ситуації на ринку.

Фармменеджмент дозволяє клієнтам із середнім земельним банком контролювати використання ресурсів агропідприємства.

Ці три продукти містять всі необхідні інструменти для контрольованого управління агробізнесом і залучення фінансування.

Під які цілі сьогодні фермери отримують фінансування на платформі?

Найбільш поширені види фінансування серед клієнтів:

  • фінансування за програмою 5-7-9;
  • послуга рефінансування;
  • оформлення заявки на державну підтримку.

За всіма проєктами клієнту допомагають сформувати необхідний пул документів і дозволяють дистанційно зв'язатися з менеджером банку, продукт якого зацікавив. Далі аграрій їде в банк вже з повним пакетом документів.

Продукти для банків

У процесі роботи стало зрозуміло, що не тільки аграріям потрібна допомога, щоб бути більш прозорими для банків. Банки теж не завжди можуть швидко оцінити фермера і не завжди розуміють, як аналізувати його звітність. Для банків розроблено продукт “Кредитний аналіз”, що складається з двох частин — “Експрес-аналіз”, “Повний кредитний аналіз” (із коефіцієнтами, класами і резервами кредитного комітету компанії).

Продукти для банків і для аграріїв інтегровані та економлять час і ресурси як кредитора, так і клієнта. Сьогодні на платформі представлено 26 банків та 7 кредитних спілок.

Як платформа допомагає аграрію підготувати заявку на кредитування?

AgriAnalytica працює з двома видами аналізів для заявок клієнта:

  • експрес-аналіз;
  • кредитний аналіз.

Завдяки спрощеній процедурі підготовка експрес-аналізу становить лише одну хвилину. Фермеру достатньо ввести свій особистий код і обрати продукт, що його зацікавив. Система самостійно верифікує фермера і підтягує необхідну інформацію з усіх відкритих реєстрів. Всі дані направляються до банку одночасно із заявою клієнта.

Кредитний аналіз відбувається близько 15 хвилин. Це наступний крок, який допомагає банку проаналізувати діяльність аграрія і ухвалити рішення щодо фінансування. Фермер надає додаткову інформацію, яку система використовує для складання повноцінного звіту. Вказуються результати фінансової діяльності за останні три роки з розшифровкою бюджетів, рухом фінансових потоків і іншими фінансовими індикаторами, які на 80% дозволяють банку ухвалити попереднє рішення з кредитування клієнта. Подібний аналіз замінює внутрішній банківський аналіз клієнта, але у банку він зазвичай триває довше. 

Сьогодні з інструментом кредитного аналізу працюють провідні банки країни, постачальники, лізингові компанії та інші. Спільне використання інструменту кредитором і клієнтом дозволяє ухвалити кредитне рішення протягом двох днів, а іноді і швидше.

Екосистема, створена спеціалістами AgriAnalytica, дозволяє банку, що йде шляхом IT-залучення клієнтів, замість створення власного рішення інтегруватися з платформою і одночасно донести свою пропозицію до всіх учасників.

Як аграрій обирає програму?

Сьогодні на платформі зареєстровано і розміщують свої пропозиції з фінансування 26 банків, 7 кредитних спілок та фінансові програми всіх провідних постачальників і покупців сільськогосподарської продукції.

Після надання необхідної інформації про себе агровиробник бачить всі доступні партнерські програми та постачальників, обирає серед них ті, що йому цікаві, і надсилає заявку з експрес- або кредитним аналізом. Також система може фільтрувати пропозиції, які підходять кожному аграрію за його критеріями. Аграрій може водночас розіслати заявки за всіма пропозиціями, що його зацікавили, а потім обрати з тих, що отримав у відповідь.

На платформі можна дізнатися всю інформацію про держпідтримку, ознайомитись особисто з умовами її надання, а також переліком потрібних документів.

Кожен аграрій, що реєструється в “Кабінеті аграрія”, безкоштовно (як і процедура реєстрації) отримує персонального фінансового консультанта. Регіональна консультаційна мережа — конкурентна перевага рішення. Лише в Києві call-центр компанії налічує 30 фінансових консультантів. Платформа взаємодіє з консультантами в регіонах, співпрацює з державними органами (від міністерства та фінансових департаментів до сільських рад).

Мета платформи — дати аграрію можливість обирати серед всіх наявних пропозицій. В цьому йому допомагають численні фінансові консультанти, які перебувають на зв’язку з менеджерами банків та відповідають на всі питання клієнтів, але остаточне рішення лише за аграрієм.

Станом на 1 жовтня держпідтримку або банківське фінансування отримало близько 600 аграріїв. Сумарний обсяг фінансування становив 482,6 млн грн.

Наближення відкриття ринку землі та карантинні обмеження сприяють збільшенню популярності платформи.

Зручність співпраці з AgriAnalytica

Основна аудиторія — це аграрії з малим земельним банком, що не вели бухгалтерський облік та прозору звітність, але вимушені змінюватись для залучення фінансів або одержання держпідтримки. Зручність для них полягатиме в інтегрованості всіх продуктів (клієнтських і банківських), що дозволяє працювати в спільних координатах.

Так Agri:Бізнес-план від AgriAnalytica сьогодні задовольняє вимоги найвибагливіших кредиторів.

Потреба в використанні продуктів для фінансової звітності зростає з наближенням відкриття ринку землі, адже бізнес-план — це не те, що готується за один день.  Визначитися, скільки господарству потрібно землі, та що на ній краще вирощувати, клієнту допоможуть агрономи компанії. Вони проконсультують з приводу кращих технологій, допоможуть із технологічними картами, запропонують готові бізнес-плани або навіть напрями фінансової діяльності, щоб подати відповідні заявки на кредитування.

Одразу з відкриттям ринку землі на платформі повинні з’явитись пропозиції щодо кредитування під її покупку. Компанія AgriAnalytica задіяна в підготовці таких пропозицій деякими банками.

Окрім постачальників і банків до платформи почали активно долучатися страхові компанії. Є окремий блок для консультантів, що створює цілий ринок послуг з боку агроконсультантів, наукових працівників, агрономів, юристів, економістів. Вони формують пропозиції з аналітики землі, використання технологій та інших напрямів, які мають зацікавити аграріїв.

Загальна проблема учасників ринку, яку береться вирішити AgriAnalytica, — відсутність комунікації. Клієнти не знають про програми банків, банки не розуміють можливості клієнтів. Та завдяки своєму продукту компанія змінює ринок агрофінансування, де головними стають конкурентні переваги продуктів, а не обізнаність аграріїв щодо них.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх