У рамках виставки Агро-2019 відбувся Міжнародний форум Agro innovations 2019. Представники Нідерландів, Швейцарії, Франції, Ізраїлю, Китаю та України поділилися досвідом впровадження нових технологій в сфері точного землеробства і Digital агробізнесу.
Ізраїль — центр стартапів
Україні відчуває нестачу робочої сили на місцях. Кожного року 140 тис. людей їдуть з сільської місцевості. Подолати цю проблему та утримати виробництво на належному рівні ефективності допоможе використання інноваційних технологій. Про два ізраїльські стартапи, один з яких започаткувала українка, розповіла Світлана Новак, директор з розвитку бізнесу в Україні, представник посольства Ізраїлю.
Перший стартап — Watergen. В основі лінійки продуктів лежить революційна технологія теплообміну GENius, яка дозволяє ефективно перетворювати повітря в чисту питну воду.
Ще є історія, яку я дуже люблю. Одна маленька дівчинка, яка народилася у Черкасах, постраждавши від Чорнобильської катастрофи переїхала до Ізраїлю, де розробила найстабільніший, найекономніший спосіб генерації електричної енергії. Це компанія Eco Wave Power. Інновації — це завжди відповіді на виклики, тобто цей виклик Чорнобильської аварії наштовхнув дівчину зробити своєрідну революцію. А в Україні дуже багато викликів. Агропідприємці можуть взяти наявні технології й адаптувати їх для українських реалій. У самому Ізраїлі щороку з’являється 1000 інноваційних компаній (стартапів). Це прорив кожні 8 годин,
Сканер складу ґрунту від AgroCares
Наша компанія була створена Генрі Хекманом. Він мав лабораторію для аналізу ґрунту і мрію, щоб кожен фермер самотужки робив аналіз ґрунту в полі. Протягом багатьох років ми працювали над цією задачею. У 2013 ми вперше випустили на ринок рішення – сканер для аналізу ґрунту. Сьогодні наше рішення використовується у 25 країнах,
Компанія спочатку створила пристрій для аналізу ґрунту, потім взялася за аналіз корму і зараз розробляємо додаток для листового аналізу.
Як це працює? AgroСares використовує сенсорні технології та додаток для отримання даних. Є можливість отримувати рекомендації безпосередньо від агрономів, які працюють системою.
Пристрій простий у застосуванні. За допомогою сканера всього за 10 хвилин можна здійснити аналіз ґрунту у полі. Через Bluetooth він з’єднується з мобільним додатком, де показує результат. Основні показники: азот, фосфор, калій, ph, органічні речовини, температура ґрунту.
Гід по точному землеробству
На заході команда Aggeek розповіла про “Гід по точному землеробству. Застосування даних”. На наш погляд, є певне непорозуміння між агровиробниками та інтеграторами інноваційних рішень на ринку. Саме тому ми створили цей Візуальний Гід, щоб розібратися, що саме інновації можуть дати агровиробнику і продемонструвати це у візуальній формі.
Інноваційні безпілотні технології в сільському господарстві
Компанія DroneUA — дистриб’ютори дронів швейцарської компанії senseFly в Україні. Саме ці дрони є оптимальними для отримання даних на думку Февзі Аметова, співзасновника DroneUA.
У дронів senseFly є можливість мультисенсорної роботи. Для кожної задачі можна знайти свій сенсор: 3D-камери, які роблять знімки під різними кутами, і відповідно дозволяють створити якісну 3D-модель об’єкту. Також це камери, які створюють високоточні карти для обліку земельного банку,
Дрон senseFly eBee налаштований на отримання спектральних даних. За один виліт БПЛА покриває близько сотні гектарів. У програмному забезпеченні доступно все від прогнозу погоди, напрямку вітру, до контролю камери і її температури у повітрі. Таких можливостей поки що немає у жодного дрона.
Open Agribusiness
Open Agribusiness — це програма партнерства з виробництва зернових та олійних культур. Вона дозволяє підвищити експортний потенціал цих культур. І ми з простими українськими фермерами цією метою об’єднані,
Роман Горбань, менеджер проєкту Open Agribusiness, детально розповів про нові можливості в агробізнесі, які дасть об’єднання українських фермерів у одній програмі.
Ми починаємо ділитися своїми технологіями, своїми рішеннями і направляти у правильному напрямку сільське господарство — щоб кожен агровиробник отримував максимальну прибутковість з гектара. Ми запустили проєкт Open Agribusiness, щоб збільшити потенціал експорту в Україні. Ця програма дозволяє нашим партнерам долучатися до технологій, які реалізовані в Kernel і використовуються на полях,
RTK рішення для сільського господарства
Про використання RTK для точного землеробства розповідала Аліна Туряниця, представник компанії System solutions.
Ми встановили понад 120 постійних референтних базових станцій та об’єднали їх в мережу System.NET. Точне (координатне) землеробство – це майбутнє агробізнесу, який прагне підвищити прибуток, застосовуючи добрива та ЗЗР лише на тих ділянках поля, де вони дійсно необхідні. Як працює RTK? Сервер передає RTK-поправки на приймач трактора по GSM-мережі, що дозволяє досягти точності до 2 см в процесі виконання агротехнічних робіт в будь-якій точці України